Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig altattad ringatva a...

Meddig altattad ringatva a babád és hogyan állt át az egyedül alvásra?

Figyelt kérdés
Követtél valami módszert? Mi volt az? Mennyi időbe telt mire sikerült? Vagy egyszer csak nem igényelte többé? Hány hónapos/éves volt?
2013. dec. 27. 13:30
1 2 3
 1/25 gabszem ***** válasza:
hjajj, hát 1 éves elmúlt és még csak ringatva aludt el, ráadásul 13,5 Kg volt már 1 évesen. Hónapokba tellett mire elaludt úgy hogy az ágyába tettem és simogattam. Nagyon-nagyon sokat kűzdöttem. Aztán elmúlt másfél éves és egyszer csak oda jutottunk , hogy ő befeküdt az ágyába én melléfeküdtem egy matracon és símogattam míg elaludt. Most is így alszik el (22 hós Kislány). Van egy macija és egy méhecskéje, azoknak ott kell lenni az ágyába elalváskor. 19 hós volt mikor leszedtük a rácsoságy egyik felét, hogy ne essen ki , az sokat javított a helyzeten, mert ki-be tudott szállni az ágyba amikor akart és ez nagyon tetszett neki.
2013. dec. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
50%
Nekem az első perctől a saját kis ágyába alszik és a saját szobájába.
2013. dec. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
2-es, az enyém is és még is csak ringatva alszik el. Most lesz 13 hónapos. 7-8 hónapos korában volt egy időszak, amikor csak betettem az ágyába, énekeltem neki és elaludt. De 9 hónapos korában el kellett utaznunk 4 napra a férjemmel és anyós vigyázott rá, aki ringatva altatta el és azóta is csak így hajlandó elaludni. Sok mindent próbáltam, h leszokjon róla, de nem megy. Ezért kérdezem, hogy nektek van-e vmi jó módszeretek. Köszi amúgy az eddigi válaszokat!
2013. dec. 27. 16:09
 4/25 anonim ***** válasza:
Nekem is mar tobb mint 10 kilo volt, ugy allt at, hogy azt mondtam ebbol eleg. Volt am parasztlazadas es musoros est, de a derekam mar neem birta tovabb.
2013. dec. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

ha le akarod erről szoktatni,akkor nem fogod megúszni a lázadást. csak sok kitartás kell hozzá.

csináld azt amint régen egy kis összebújás,éneklés,puszi,stb.aztán be az ágyába-egy kis simi aztán kijössz.amikor sír,akkor bemész megvigasztalod.mondod hogy alvás (vagy amit szoktál) aztán kijössz. aztán ha megint sír megint bemész,de a lehető legkevesebbet beszélj hozzá. ez egy türelem játék amit ha végigcsinálsz,napról napra kevesebb időbe fog telni az altatás.végül megszokja az új rutint..

2013. dec. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

De igen is meg lehet úszni a lázadást. :-)

Nálunk 8 hónapig csak ringatva aludt el, majd egyik napról a másikra már kényelmetlen volt a fiamnak a ringatás. Fordult ki a kezemből. Ezután betettem a kiságyba este és 10 perc múlva már aludt is magától. Semmi sírás, semmi nyöszörgés nem volt. Majd másnap délelőtti alvásnál megint próbáltam ringatni, akkor sem tetszett neki, sőt a délutáninál is ugyanez volt. 10 perc és magától elaludt. Mindegy, hogy fogzik-e éppen vagy nem. Azóta is így van és most 10 hónapos.Szerintem minden babának meg kell érnie rá. :-)

2013. dec. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

6os! de te nem leszoktattad hanem magától döntött úgy hogy ő már nem kér belőle..


lehet,hogy pár hét/hónap múlva a kérdező gyereke is úgy dönt,hogy nem igényli,de az is lehet hogy még 2 évesen is csak igy akar majd elaludni

2013. dec. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
44%

Majdnem 2 éves és még mindig ringatással alszik el. Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell. Van egy ringatós fotelünk, abba beülök, gyerek az ölemben, és így ringatózunk, énekelek, mesélek neki, amíg el nem alszik.

Ha nem akarod, hogy sírás legyen belőle, szerintem te is próbáld meg az ülve, ölben altatást. Így ő is megkapja, ami kell neki, és neked sem kell megszakadnod.

2013. dec. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

én nem értek egyet azzal,hogy egy 2 évest is még ringatással altassák,mert így akkor nem fog tudni megtanulni egyedül elaludni. (ill. csak nagyon nehezen)

a nagynéném még a 4 évesét is ringatva altatta. mert ezt szokta meg a kislány. majd le szakadt a háta,mert egy idő után már ülve is nagyon fárasztó tud lenni.

Nálunk is van összebújás,egy kicsit ringatom is de nem az elalvásig.

2013. dec. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem piszkálódásból kérdezem, hanem mert tényleg kiváncsi vagyok a véleményedre (meg mindenkiére, aki attól fél, hogy a gyerek "megszokja", hogy elaltatják). Te tényleg úgy gondolod, hogy az a gyerek, akit elringattak, az örökre így marad? Hogy majd tiniként, meg felnőttként is nekem fog sírni, hogy altassam el? Mert én még olyan tinit nem láttam, aki az anyja ölébe bújva akarna elaludni :)
2013. dec. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!