Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig altattad ringatva a...

Meddig altattad ringatva a babád és hogyan állt át az egyedül alvásra?

Figyelt kérdés
Követtél valami módszert? Mi volt az? Mennyi időbe telt mire sikerült? Vagy egyszer csak nem igényelte többé? Hány hónapos/éves volt?
2013. dec. 27. 13:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
71%

nyilván tiniként már nem fogja igényelni.DE ahogy írtam már nem egyszer láttam olyat hogy 4 évesen 6 évesen is még gond volt az elalvás.mert csak úgy volt jó ha anya altatja és ringatva hosszasan.

Nekem 2 gyerekem van,de nagyon élvezem hogy egészen kiskortól rászoktak az egyedül elalvásra. ettől még van mese,összebújás,pusziszkodás.nincs megvonva semmi csak azért mert nem ringatva alszik el.és így nem volt gond az sem ha a mamánál alszik.

A kérdező is belefáradhatott és ezért tette fel a kérdést..!

2013. dec. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Bizony, bizony, belefáradtam. :) 13 hónapos a kislányom és 12 kg. 9 hónapos koráig csak 5 percig kellett ringatni, aztán kifordult a kezemből és egyedül aludt el. Aztán a férjemmel el kellett utaznunk 4 napra, és addig anyós vigyázott rá, aki folyamatosan ringatva altatta, amit úgy megszokott a kiscsaj, hogy azóta is ez van. Hiába imádják egymást, anyósom borzasztóan kártékony a gyerek fejlődése szempontjából. Pl babám szülinapja után 10 nappal elkezdett egyedül járni, karácsonyra már 40-50 lépést is simán megtett egyedül, esés nélkül. 25-én, este és 26-án anyósnál volt, két nap alatt "elfelejtett" járni, mert a mama folyamatosan ölben hurcolászta, vagy vezetgette...

Na de visszatérve a kérdésemhez, én megelégeltem, hogy éjjel mikor felébredt nem akart visszaaludni és 2-3 órákat kellett ringatni, úgyhogy hagytam sírni, úgy hogy ott maradtam az ágya mellett látótávolságban, de nem reagáltam a sírásra, mikor felállt, akkor odamentem, visszafektettem, hátsimi, pisszegés. Még 4x ült fel sírva, ebből 3x állt fel, én csak akkor fektettem vissza, amikor felállt, mert ülő pozícióból még visszafekhet ha akar, állva viszont már nem igazán. Kb egy órába telt mire bealudt, ami óriási lépés volt a 2-3 órás ringatáshoz képest. Másnap éjjel, ugyanez, a harmadik éjjel ma van, most aludt be egy kis ivás és hátsimi után. Kb 20 perc volt az egész. Mondjuk későn feküdt le, mert voltak nálunk, úgyhogy lehet ez is közrejátszik, de remélem holnap este már csak 10 perces lesz a műsor, utána meg már fel se fog kelni. :) de jó is lenne!

Köszönöm mindenkinek a választ, ment a kacsó mindenkinek!

2013. dec. 30. 02:09
 13/25 anonim ***** válasza:
11: azert nem torvenyszeru,nekem a kicsit kellett ringatni sokaig,aztan besokalltam, de vegul 2.5 evesen mar cirkusz nelkul aludt el,3 evesen meg bement a szobaba a tesojaval, bebujtak az agyba, meseltem, puszi es kijottem.. mig tudok olyan baratnom gyerekerol meselni, akit nem ringattak sose, csak odabujt az anyja, de meg 6 evesen is balhezott minden elalvas elott.
2013. dec. 30. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

nagyon ügyes vagy,így tovább! kitartás!

majd írd meg mi volt éjszaka! előfordulhat egy kis vissza esés..-de ne add fel akkor sem,mert megéri!

2013. dec. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Volt egy kis visszaesés, mert az esti fekvés után egy órával ébredt, 2 perc ringatás, letesz, simi, bealudt, utána 40 perccel újra felébredt és 20 percbe meg egy kis sírásba telt, mire újra elaludt, viszont legközelebb csak reggel 9-kor hallottam a hangját. Mondjuk lejjebb is vettem neki a fűtést, mert másodszor mikor felébred, már kicsit meg is izzadt, úgyhogy lehet, hogy a melegtől ébredt fel. Holnap, azaz ma anyósnál fog aludni, hát előre rettegek, hogy elölről kell majd kezdeni mindent. És a baj az, hogy hiába mondom neki, hogy ne ringassa, anyós igazi paramami meg az a fajta aki két másodperc alatt elkényeszteti az unokát (múltkor baromira "örült" hogy a gyerek belemart az arcába, még nevetett is hozzá, mire rászóltam a gyerekre amitől elkezdett hüppögni, anyósom meg csúnyán nézettr ám, hogy miért vagyok ilyen kemény az unokájával...). De remélem a mai ott alvás után is hamar elfogadja majd a kicsi, hogy itthon nincs ringatás.

2013. dec. 31. 03:01
 16/25 A kérdező kommentje:
Ja, 7 órával előrébb vagyunk, mint Mo.,
2013. dec. 31. 03:06
 17/25 anonim ***** válasza:
0%

Hű, az a gonosz anyós, hogy képes elringatni az unokáját, amikor az felébred, ahelyett, hogy hagyná szépen egyedül üvölteni kétségbeesetten azt a szerencsétlen babát, had tanulja meg, hogy hol a helye.... Nem, ő "elkényeSZteti"(?), a dög...

Mellesleg miért alszik anyósodnál a baba, ha nem tetszik neked, ahogy bánik vele?

2013. dec. 31. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Jézus! Korán keltél? :)

Azért alszik ott mert szilveszterezni megyünk. Baj?

2013. dec. 31. 07:46
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

Jah, korán keltem mert felsírt a gyerekem és képes voltam megnyugtatni, aztán már nem tudtam visszaaludni. Baj? :)

Nekem nem baj, hogy ott alszik a babád a nagymamájánál, csak azt nem értettem, hogy ha nem értesz egyet azzal, ahogy bánik a gyerekeddel, akkor miért bízod rá... Ha nem tetszik, ahogy csinálja, akkor maradj otthon a gyerekeddel és trenírozd kedvedre, vagy keress egy jó kis szigorú, poroszos nénikét, aki hajlandó "vigyázni" (=sírni hagyni) a babára.

2013. dec. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Húha, lehet neked sem ártana egy kis plusz alvás. Nem tudom, hogy miért, de úgy tűnik nem jött át neked, hogy eddig én is ringattam a babám (= képes voltam megnyugtatni), de most már nem bírom tovább. 12 kg, nem tudom, hogy a tiéd hány kg, de én már nem bírom el 3 órákat. És nem is akarom, mert ez abszurdum. És tudod mit? Inkább hagyom sírni egy órán át, minthogy ringassam hármat. Lehet, hogy rossz anya vagyok a szemedben, nem érdekel, én nem tartom magam annak, mert ott vagyok a babám mellett, lát engem, és ha nagyon elfajul, akkor odamegyek hozzá, lefektetem és simogatom, ami szintén megnyugtatás egy formája, csak úgy jelzem. Másrészről pedig neki se jó, hogy azt játszuk az éjszaka közepén, hogy ringatom húsz percet, bealszik, leteszem, felébred, ringatom húsz percet, bealszik, leteszem, felébred. Akkor már inkább üvöltsön egy órát, és utána aludja át az éjszakát, nem?

Anyós meg... Azt csinál amit akar, a gyerek előbb-utóbb úgy is meg fogja érteni, hogy ott más szabályok vannak, mint itthon.

2013. dec. 31. 08:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!