Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van valami tápszer, ami nem...

Van valami tápszer, ami nem vény köteles?

Figyelt kérdés
Tegnap jöttünk haza a kórházból védőnő csak hétfőn jön ki a tejcsi meg nem elég.
2012. dec. 1. 08:07
 1/10 anonim ***** válasza:
beba pro. Kapható gyógyszertárban, tescoban, Lidlben.
2012. dec. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És azt akkor én adhatom neki?Szopizik,ma is hajnali 3tól 4ig szopizott meg alszik nyugodtan nem sír,hogy éhes lenne,de mérem evés után és soha sem nő a súlya.Első baba és semmit nem tudok.Köszönöm a gyors választ:)!!!
2012. dec. 1. 08:15
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1-2 nap alatt nem nő látványosan a súlya, ezért ne álljatok át tápszerre, egyébként DMben is kapható nagyon sok féle, csak vényre olcsóbb, kb ez a különbség.

Ha szépen szopizik és tápszert is adsz, csökkenni fog a tejed mennyisége.Nyilván ha éhezik a baba, tápszer, de ha nincs ellenedre a szoptatás, akkor inkább az és olcsóbb is.

Nekem a védőnőm azt mondta legyen otthon egy doboz tápszer hogy megnyugodjak de csak végszükség esetén nyúljak hozzá, sohasem kellett.

2012. dec. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ne mérd, mert felesleges. :)

Ha nem sír, akkor nem éhes, ne kezd tápozni. Tedd minél többször cicire, neki még pár korty is elég. Ne idegeskedj, az nem segít.

Igyál sok vizet, egyél rendesen és lesz tejcsi.

Ha mégsem, akkor Nestlé Beba Pro 1. Gyógyszertárban lehet venni kb 2000FT/600g, de csak ha... :)

Adhatod neki, én is azt adtam az enyémnek, mikor egy hirtelen stressz miatt 6 naposan 1-2 napra elment a tejem. Apa lement a gyógyszertárba, elmondta, hogy 6 napos picinek lesz és ezt adták. Később, mikor 3 hónaposan elment a tejem, a doktornő is ezt írta ki, úgy már sokkal olcsóbb volt.

Gratulálok a babához, boldog babázást! :)

2012. dec. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Mara Acoma ***** válasza:

Semmiképpen ne adj neki tápszert!

Ha feladod és a tápszerrel lakik jól, nem fog cicizni és nem termelődik tej. Ha kell, etesd óránként és mindig fejd le utána ami marad, még ha csak egy kiskanálnyi is. A tej igény szerint termelődik, minél többet van ,,használva" a cicid, annál jobban beindul a tejtermelés.

Egyszerre csak egyikből etesd, fejd ki a maradékot, utána a másikból. Igyál rengeteg szénsavmentes vizet, rántott levest, gyenge barnasört is megpróbálhatsz (módjával). Vannak teák is, ami segíti a tejtermelést, azt vegyél tápszer helyett.

2012. dec. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
a legnagyobb hiba amit elkövettem az első gyerkőcnél, hogy állandóan méregettem evés előtt/után. Nem kell. Ha nem sír, nem kutat a cici után, jól van lakva. Nem kell 1 kilót híznia hetente:) figyeld a picit és aszerint dönts, ne a mérleg szerint.
2012. dec. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hozattam tápszert,de nem adok neki,mert tényleg alszik,nem sír,nem kutat csak ha felébred:D Jó lesz tartaléknak.Köszönöm a válaszokat
2012. dec. 1. 11:43
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előttem szólókkal:)))

Mérlegelés: Nekem rettentő sok tejem volt, a babának meg nagy étvágya. Én is mértem az első hetekben: szoptatás előtt lemértem, jól láthatóan és hallhatóan benyomott egy nagy adagot és a mérleg kevesebett mutatott!!! Majdnem kidobtam az ablakon a bérelt mérleget :)

Biztosan elég neki a tejed!

Gratula a babához!!!

2012. dec. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 coffeez ***** válasza:
NE MÉREGEDS!!!! :) Én is azt tettem, első baba, szétparáztam magam, aztán egy 7(!) gyermekes anyuka mondtam, hogy azonnal dobjam ki, vagy Ő fogja :) Igaza volt. Ha jó a közérzete, akkor eleget eszik. Ha nem enne eleget, azt hallani fogod. Az éhes kisbaba torka szakadtából sír, hamarosan Te is meg fogod tudni különböztetni mikor mi baja. Ne adj Neki tápszert, mert visszacsinálni a dolgokat nagyon nehéz és embert próbáló feladat. (nekem nem is sikerült) :(
2012. dec. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem adtam neki,mert beindult a tej látványosan!Köszönöm a válaszokat.
2012. dec. 3. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!