Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lelkiismeretfurdalással...

Lelkiismeretfurdalással küzdök, jogosan? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

3 hónapos lesz a Kislányom, amikor kezdődik egy tanfolyam. Szombatonként lesz 1 éven keresztül és már régóta szerettem volna elkezdeni, ráadásul a cégem támogat is benne. Nagyon lelekes voltam, de most már nem tudom jó ötlet-e? Anyatejes Baba, félek hogy hiányolná a cicmet vagy esetleg bekavarna cumisüveg...

Olyanok válaszára lennék kíváncsi elsősorban, akik átéltek hasonlót!

Köszi!


2009. nov. 28. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én kislányom most lesz öt hónapos és szeptember óta járok iskolába, igaz csak két hetente egy napot. Hetente lenne, de megbeszéltem, hogy csak két hetente megyek.Ő is anyatejes, fejek le és azt adja neki az édesanyám, míg távol vagyok. Mondja, hogy hiányzik neki a cici, sokszor keresi, a cumisüvegre fintorog, keveset eszik, de másként nem tudom megoldani. Tudom, hogy a szüleimnél jó kezekben van, hiszen felneveltek 4 gyereket. Foglakoznak vele, sokat nevetgélnek együtt, csak az evés megy kissé döcögősen. Én meg a suli mosdójába elvonulok az órák közt fejni, de mire hazaérek alig várom, hogy szopizzon a kislányom, mert majd szétdurranak a melleim. Reggelente, mikor elindulok nekem is lelkiismeretfurdalásom van, hogy itthon hagyom a gyerekem, de ugyanakkor jót is tesz, hogy kicsit kimozdulok otthonról.

Amúgy a cumisüveg nem kavart be egyátalán. Ügyesen szopik.

2009. nov. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nem éltem át hasonlót, de támogatom, hogy tanfolyamra járj. Bár nem írtad le, mennyi időt jelentene szombatonként, de biztosan megoldható.

Jó az, ha az anya meg tudja oldani, hogy a saját dolgaiból is megmaradjon valami a baba mellett. Később ezt nagyon hiányolnád. Igaz, féléves kor körül kezdenek a picik nagyon anyásak lenni, akkor valszeg nehéz dolgod lesz, de hol van az még. :)

2009. nov. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál! Legalább adtál egy jó tippet, mert nekem eszembe sem jutott, hogy elvigyem magammal a mellszívót, pedig nekem is bedurrannak a cickóim, ha nem fejek.
2009. nov. 28. 17:51
 4/5 anonim ***** válasza:
A manóm szintén 3 hónapos volt amikor elkezdtem egy sulit, szintén heti egy teljes nap volt. Igazából őt kevésbé viselte meg mint engem :) Jól elvolt anyukámmal, ilyenkor napközben tápszert kapott, reggel és este megszoptattam. Én nem tudtam napközben fejni, mert az iskolai wc-ben a 10 perces szünet alatt képtelenség volt és nem is tartottam higiénikusnak. Persze estére úgy néztem ki mint Lollobrigida a legszebb éveiben, de gyulladás nem lett belőle szerencsére :). Igazából ebben a korban a babák ha jó kezekben vannak még nem sokat fognak fel abból hogy ki látja el őket, anya vagy valaki más. A manóm szépen megszokta hogy péntekenként nem nagyok vele, így mire nagyobb lett és jött a szeparációs szorongás nem volt gond hogy elmegyek. Én pedig egy pár hét után kifejezetten élveztem hogy egy napra kiszabadulhatok a mókuskerékből. Nekem is rengeteg kételyem volt és bizony gondoltam rá hogy nem kezdem el a sulit, de tényleg nem lett semmi gond belőle. Sok sikert kívánok!
2009. nov. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, remélem Ő is nagyon ügyes és okos Kislány lesz és ellesz Apukával meg a mamákkal! Igen, valószínűleg engem fog jobban megviselni... :-(
2009. nov. 29. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!