Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermek/ek mellett milyen...

Gyermek/ek mellett milyen arányban jut időtök a házimunkák/ egyéb teendők ellenére a közös játékra?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nehéz meghatározni az időtartamot, mert a gyerekek személyiségétől, korától, stb. függ, de ugye némi egyéb feladat is van - sajnos- a gyermeknevelés mellett.

Mégis kíváncsi lennék, ki mennyi időt tud úgy eltölteni gyermekével, hogy tényleg mellette ül, vagy vele játszik, nem csak pl. a konyhából "tartja szemmel - füllel" felügyelet alatt. Nekem nehéz az egyensúlyt eltalálnom,kicsit lelkiismeret furdalásom van, amikor esetleg több házimunka van, ezért is lennék kíváncsi másnál ez hogy megy....

Sértő hozzászólást nem kérek....csak tapasztalatot.

Köszönöm.



2014. jan. 2. 12:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Napi kb 4 óràt hàzimunkàzok szombaton többet, az apa nap :-)
2014. jan. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Fél óra reggel (mosás bekészítés, mosogatógép indítás, beágyazás) és megfőzök a fiamnak. Délelőtt mindig sétálunk, ebédet rendelem magunknak, kedden Kerekítő, szerdán babaúszás. Amíg alszik (1x 1,5 órát) addig felseprek, felmosok, port törlök, fürdőt sikálok,kiteregetek, beosztom, hogy minden napra jusson valami. Délután dvd-re tornázunk, de azt is együtt játékosan.Amikor apa hazajön (5-6 körül, hajnalban fél 6kor indul), 1-1 órát vasalok, ha nem rendelek kaját megfőzök, hetente 2x jógázni járok. Szóval amikor ébren van, igyekszem nem a házimunkával foglalkozni. Szombaton apával sétálnak vagy bábszínházba mennek, addig takarítok rendesen.
2014. jan. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát, naponta maximum fél-1 óra olyan házimunkát végzek, ami közben nem tudok vele foglalkozni, de ezeket próbálom alvásidőre időzíteni.

A többi házimunka közben vagy az hordozóban cipelem magammal és magyarázok neki vagy hordozókendőben van (főzés, mosás, porszívózás). Bár nyilván ez sem olyan, mint amikor leülök vele játszani, de úgy látom, hogy ő játéknak veszi, és élvezi. Főzés közben is mutogatok, énekelek neki, jól elvagyunk.

Bár én komolyabb házimunkát (pl. vécépucolás) nem csinálok olyankor, ha egyedül vagyok otthon vele. Ha ilyesmit tervezek, akkor az apjával elküldöm őket valahova, a többi pedig nem vesz el sok időt. :)

Egyébként 9 hónapos.

2014. jan. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!