Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor tanult meg a gyermeketek...

Mikor tanult meg a gyermeketek egyedül enni?

Figyelt kérdés
Nekem 14 hónapos múlt a fiam, kézzel nagyon ügyesen veszi a szájába a falatkákat, viszont a kanalat nem úgy használja ahogy kellene. Csak játszik vele, meg az ételt turkálja. Szerintetek ez gond már nála, vagy még normális?

2014. jan. 3. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne hülyéskedj, a nagy átlag 2 éves kora környékén tanul meg evőeszközzel enni.
2014. jan. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem hülyéskedek, csak az ismerőseim gyerekei ilyen korban már önállóan ettek,és mivel velük vagyok napi kapcsolatban,így feltételeztem,hogy ez a normális. De akkor nem...
2014. jan. 3. 14:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Láttad is vagy csak anyuka mondta? Nem hiszem el, hogy egy 14 hónapos úgy tudja használni a kanalat, hogy több jusson a szájába, mint mellé.


2 évesen már szépen evett kanállal a kislányom, levest is. 14 hónaposan bőven elég, ha a kezébe adod, ismerkedjen vele.

2014. jan. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan mondom, nem irigylem a mai gyerekeket. A szülők folyton folyvást versenyeztetik Őket. Bőven ráér még a kisfiad, hogy egyedül tudjon enni! És nem gond nála!!!

Nagyon is normális.

Az, hogyha egy gyereket úgy iratnak be az óvodába, hogy nem tud enni normálisan, az már más tészta.

2014. jan. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy a kérdésre is válaszoljak. Gyermekemet épp most várom, Róla még nem tudok nyilatkozni, de a rokonságban van egy kislány, 2 éves elmúlt, hogy szépen evett evőeszközzel.
2014. jan. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
18 hónapos a fiam 2 hete kezdett egyedül enni kanállal, ma már alig hagyta, hogy etessem, úgy kell becsempésznem a szájába a kaját a kanalammal. 3/4 részét simán egyedül eszi. A pépes kajákat hamar elutasította, sokáig kézzel evett darabosat, pár hete a sűrű leves a sláger, azóta szeretne egyedül enni, szerintem 2 hét és egyedül fog enni. Már az elejétől a 2 kanalas módszerrel ettünk, aztán amikor elkezdődött a fogzás és semmit nem akart enni, akkor tértünk át a blw-re.
2014. jan. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Fiam alig múlt 1 éves mikor a védőnő azt kérdezte egyedül eszik-e már? Csak pislogtam, mivel csak dobálta a kanalat, meg az ételt is a tányérból mikor megpróbált egyedül "enni".


Most 16 hónapos de nem eszik egyedül csak amit meg tud fogni kifli, kenyér ilyesmi kanállal csak joghurtot eszi de még a haja is joghurtos mire végez. :)

2014. jan. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!