Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos a babám, az esti...

3 hónapos a babám, az esti rutinnal bajban vagyok. Hogy lehetne a napirendet úgy kialakítani, hogy a vacsi fürdés utánra essen? Nálatok a közvetlen fürdés előtti időszak hogyan zajlik (mikor alszik a baba, mikor eszik utoljára fürdés előtt)?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki a napirendünk, hogy kb. 4 órás ciklusai vannak. Kb. fél6-6kor kel, és kb. 2 órát ébren van,, kb. 2 órát alszik. A sorrend: ébredés után peluscsere, szopi, böfi, játék, alvás. És így kb. este 16-18 közöttt szokott aludni (én ébresztem ekkor, mert tovább is tudna aludni). Tehát eszik kb. 18-kor és utána megfürdetem és kb. 19:30-kor, 20-kor megkínálom újból, hogy éjszaka tovább bírja. A gondom ezzel a menetrenddel: mire este sor kerül a fürdésre ébredés után olyan másfél órával (mivel ébredés után 18-kor peluscsere, kajcsi, kis játék, hogy ülepedjen a gyomra), addigra borzasztó fáradt és nyűgös a fürdetés alatt. Illetve mivel 18-kor evett, 20-kor nem éhezik meg újra, gyakran be is alszik cicin, úgy hogy nem eszik semmit, tehát az utolsó kajcsi valójában 18 körül van.

Ti hogy csináljátok, hogy fürdés utánra kerül a nagy vacsi?

Hogy lehetne elérni, hogy ébredés után fürdetni tudjam?

Illetve csak 4 óránként eszik, 6-kor, 10-kor, 14-kor, 18-kor (20-kor ált. nem), hogy lehetne ezt 5-re bővíteni, hogy éjszaka se nyűglődjön?



2014. jan. 3. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

3 hónapost miért akarsz csak 5 óránként etetni?

Különben én megőrülnék a helyedben.

Nyugi anyuka, lazítsál, egy 3 hónaposnál ne várj szigorú napirendet, ráadásul nem az a fontos, hogy percre pontosan be legyen osztva a napod, hanem a sorrendiség.

2014. jan. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy 5 normál étkezésre :) nem 5 óránkéntira, már a 4 órát is sokallom. Nem voltam egyértelmű, bocsi.
2014. jan. 3. 18:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyon nyűgös lenne, ha hagynád mondjuk 19-ig aludni, megfürdetnéd és utána etetnéd? Az én lányom két és fél hónapos fél 5 körül eszik délután, utána is szokott szundizni, de van amikor fürdetésig ébren van. Nézelődik, játszik. Fél 8-kor fürdetem, utána vacsi és alszik hajnali 4-ig.
2014. jan. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is 4 óránként eszik a kislányom, igaz ő már 6 hónapos.

Nálunk az ébredés 7kor van, de van hogy 6kor kel. Mondjuk attól függ hogy hajnalba mikor eszik, próbálom 8ra időzíteni a reggelit. Ha 6kor kel cicizés, és megkínálom 8kor is, eszik amennyit eszik. Utánna délben (mi már főzelék), majd 4kor uzsonna, 6kor fürdés, és végül 7kor vacsora, és 8kor már alszik, mert tovább nem bírja.

Szóval reggelj variálj az idővel.

2014. jan. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én a helyedben egyszerűen a kívánt időpontban megfürdetnémmajd megetetném. Kb. 1 napig okozhat némi zavart de utána minden beáll úgy ahogy szeretnéd. Az én kislányom 5 hetes, kb 8-kor fürdetek és utána szopi. Ha 10-ig elalszik akkor reggel fél 5-ig alszik. Ha nem alszik el,akkor 11-kor szopizik, de akkor reggel 6- ig 7ig alszik. Én 3 óránként

szopiztatom. Az igény szerinti szopi nálunk úgy alakul ,hogy igénye szerint,de minimum 3 óránként, mert ha nem így tennék éjszaka fenn lenne végig.

2014. jan. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne csinálj semmit vagyis minden maradjon úgy ahogy most van,egyen este 8-kor amennyit akar,ha pár korty akkor pár korty majd mikor te lefekszel szopztasd meg álmában(álometetés)

Nállunk is hasonló volt az esti menetrend mint nállatok és ez bevált!

2014. jan. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

3 hónapos kislányom napirendje:


-9:00-9:30 között kelés

9:30 evés

Kb. 11:00 alvás

12:30kb kelés

13:00 evés

14:30 kb alvás levegőzés/séta ( jókat alszik ilyenkor)

16:30-17:00 kelés

17:00 evés

Innentől ébren van, vag max 20 percet alszik.

20:00 evés

Játék

22:00 fürdés

22:30 evés

És alvás


Éjszaka nem ébred!

Mielőtt valaki nagyot néze a késòi fürdetés /altatás miatt... Direkt csináltuk így, mert eleint hajnali 1-től aludta végig az éjszakát, nem tudom miért Ő így aludt. Szóval úgy csináltam, hogy neki legyen jó!

Most 3. hónapra sikerült 22:30 körül altatni, úgy hogy ilyenkor rengeteget eszik (20:00kor kevesebb adagot adok), és igen bizony, királyi sorsom van, mert EGYSZER SEM ébred! Enni sem!


Nekem bevállt!


Elsőnek szerintem eg kell vele értetni, hogy éjszaka van, tudja a különbséget éjjel és a nappal között. Gondolom jól csinálom, hiszen hízik a baba és rengeteget alszik! 10 hetesen fordult hasról-hátra és 11 hetesen hátról-o,dalra!:-) szóval, büszke vagyok:-) kitartást!!!😚❤💜

2014. jan. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kellene még a 3 hónapost szigorú napirendre trenírozni. Hagyd, hogy ő alakítsa ki magának a napirendjét, ha akkor lesz minden etetés, fürdés, alvás stb ahogy neki jó, akkor utána könnyebben és stabilabban fogja ő is tartani a napirendjét. Ébreszteni meg főleg nem szabad, mert így nem csoda, hogy nyűgös fürdéskor, ha nem hagyod, hogy annyit és akkor aludjon, ahogy neki erre szüksége van.

Az én kisfiammal kb 6 hónapos koráig elég káosz volt minden nap. Volt, hogy 7-kor fürdettünk, de olyan is előfordult, hogy éjfél körül, függően attól, hogy éppen mikor aludt, vagy mikor éhezett meg. Utána viszont kialakult a napirendje, amit utána mindig betartott.

Annyit megpróbálhatsz esetleg, hogy később fürdeted, hogy fürdés utánra már megéhezzen, így utána tovább fog aludni.

2014. jan. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igenis fontos már most a napirend. Aki nem ezt mondja, olvasson utánna.

Ne mondja senki, hogy jó a bsbának, ha éjfélkor, vagy össze-vissza van fütdetve.

Most aztán lehet lepontozni.

6 hónapos kieggyensúlyozott baba anyukája.

2014. jan. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!