Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Időszakos hiszti mitől lehet,...

Időszakos hiszti mitől lehet, volt valakinek hasonló időszak?

Figyelt kérdés
Kisfiam 13 hónapos, mindig rossz alvó volt, nevelési tanácsadóhoz jártunk, annyira kritikus volt már az éjjeli nemalvás. Kb 11 hónapos korára lett sokkal jobb, pár hete kicsit döcögősebb az alvás, fog dolog is van benne, illetve kb 4edjére már, hogy azt csinálja, hogy legtöbbször elalvásnál, de van hogy éjjel mikor megébred annyira ordít, mint ha hisztizne, de semmivel nem lehet megnyugtatni....fulladozik, köhög, ordít, mint akinek a bőrét nyúzzák, hiába simogatom, próbálok inni, cumit adni, ellök, eldobál mindent, próbálok énekelni, vagy csak ott lenni a kiságy mellett, volt hogy 1 órán keresztül csinálta, és az égvilágon sehogy nem lehetett megnyugtatni, így ma is vártuk, hogy abbahagyja, mert nem tehettünk mást. Volt valakinek hasonló tapasztalata?
2013. nov. 30. 21:45
 1/10 Babeli Zurzavar ***** válasza:

nekunk!!! de jo hogy nem vagyok egyedul a problemaval..

viszont segiteni nem tudok...:-)

2013. nov. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mit csinál a testével, miközben sír? Nem a hasa fáj?

Nem "hisztiznek" csak úgy éjnek évadján, biztos van valami oka egy ekkora gyereknél (is)

2013. nov. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is van ilyen. Rémálom pl.
2013. dec. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem lehet rémálom,mert még nincsen fantáziájuk...

És van ok nélküli hiszti is,pont ez az,amikor még levegőt se vesznek...És én is ilyen voltam kicsinek.Hisztiroham.Nem kell figyelni rá és majd abbahagyja.Nevelési tanácsadó 13hónaposnak?! Azért túlzás egy ilyen kisgyermeket ahhoz vinni...

2013. dec. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Esetleg fogzás???
2013. dec. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk az éjszakai üvöltésnek több kiváltó oka is volt, rémálom, frontok, hasfájás, fogzás. Nálunk a cici volt a nyugtató, fogzásnál pedig a Dologel és/vagy a Nurofen szirup.
2013. dec. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nevelési tanácsadóhoz a háziorvos és védőnő küldött minket, nem én találtam ki. Annyira összeegyeztethetetlen volt az alvása a hétköznapi életben maradással, hogy muszáj volt. És nem a babával foglalkoznak, hanem velünk szülőkkel, hogy hol siklott ki a dolog és mit tudunk tenni, hogy normalizálódjon a helyzet.
2013. dec. 3. 07:31
 8/10 anonim válasza:
Nálunk is volt éjjeli ébredés,"ordítos" sírással és bizony a fog szakította át az inyecskét,másnapra ott volt az új fogacska.Én láz és fájdalomcsillapító szirupot és ínygélt használtam.Ha ébredve sír szegényke szerintem nyomos oka van.
2013. dec. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

hogy ne lenne fantáziájuk?? ahogy emlékeik is vannak... bármitől lehet rémálom.


ok nélküli hiszti meg szerintem nincs, annak mindig valami hiány vagy fájdalom, éhség, félelem az oka.


és most nem az "azonnalakarom"-típusú hisztiről beszélek, mert az majd csak 2-3 éves kor után kezdődik, de ebben a korban mindennek megvan még az élettani oka!

2013. dec. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Babeli Zurzavar ***** válasza:

ok nelkuki hisztiben en sem hiszek, a tipikus "ok nelkuli" hisztu oka (nalunk legalabbis) az unalom.:-)


az meg, hogy nincs fantaziajuk?!?!?! hat lehet a szo szoros ertelmeben bett fantazia nincs (bar akkor a kedves valaszolo magyarazza meg a minden kelleket nelkulozo szerepjatekokat, amiket a masfel eves fiam tokeletesen uz), de a korulvevo vilag megismerese en azt hiszem feler egy szamunkra megfoghatatlan fantaziavilaggal... es a vilag bizony van hogy erdekes, csodalatos, izgalmas, es sokszor olyan felelmetes, hogy azt ejszaka visszaalmodva, ujra megelve szerintem kozelit a remalom kategoriahoz...

2013. dec. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!