Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos baba milyen állagú...

15 hónapos baba milyen állagú főételt eszik?

Figyelt kérdés

Ebédre, vacsorára gondolok. Már kb. 8 foga van, de nem igazán akar darabos ételt enni, sokszor a már a püréset sem fogadja el. Mit tegyek?

Tízórai, uzsonnára a krémtúró, túróhab, joghurt -ot szivesen megeszi.



2014. jan. 4. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
max villával törd már csak meg a kajákat és ne legyen túl híg,főzeléket nagyobbra reszeld a zöldséget és utána ne mixeld le.Neki már lehet darabosabb egy kicsit a kaja.Fokozatosan csináld!
2014. jan. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha már van rágófoga,akkor ehet darabosat.De amíg nincs,addig törd neki össze.Kenyeret,kiflit azt simán rágcsálhat.
2014. jan. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ebédre nálunk 13 hónapos kora óta a darabos a menő, a pépeseket hamar elutasította, így egytálételeket főzök neki sok zöldséggel, amolyan majdnem főzelék zöldséglevest, van amikor tésztát kap pörivel, bolognait, rizst párolt zöldségekkel husival. 2 hete elkezdett önállósodni, holnap lesz 18 hónapos és ma már egyedül evett kanállal és nem ment mellé több, mintha én etetném. Mondjuk mi 9 hónapos kora körül már darabosat ettünk, mert a foga miatt nem kellett a kanál, így blw módszereztünk. Tejterméket nem ehet, mert érzékeny. Vacsora mindig Sinemil, ma már azt is egyedül megette. Hagyd önállósodni, hadd egyen kézzel adj neki is egy kanalat, mi mindig 2 kanalas módszerrel ettünk 1 nála 1 nálam.
2014. jan. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk apa vezette be az úrfit a darabos ételek világába :) ha én adtam neki,eltolta,kiköpte. Tudta,hogy én pürésíteni fogom,ha nem eszi meg... Apának sikerült,ami nekem nem,kb. 1 éves kora óta eszik darabosat,most bújt ki a 7.foga és sehol egy rágó. Tökéletesen elrágja az ínyével és azzal a pár db foggal,most már ott tartunk,hogy a püréset nem hajlandó megenni,pontosabban a főzelékeket. A joghurtot,krémtúrót,krémsajtot imádja :) hozzá fog szokni a daraboshoz a te babád is,csak kitartónak kell lenni.
2014. jan. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem egyik gyerekemnél se jött be a félig darabos étel. vagy pürét vagy darabosat ettek. a fiam ennyi idős és kapja a pürét de mellé kenyeret eszik. egész nap rágcsál vmit, kekszet, vagy akár kukoricát ilyesmit is, de az ebéd még mindig püré. viszont sokszor adok neki kóstolót a mi kajánkból és nem utasítja el, úgyhogy lassan beszüntetem a pürézést.
2014. jan. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. jan. 5. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!