Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Hogyan tanítsam meg a babámat egyedül kanállal enni?

18 hónapos és azt hallottam, hogy ilyenkor már egyedül kell enniük, viszont az enyém még csak néha talál be a szájába és inkább csak játszik a kanállal minthogy rendesen egyen.

Milyen trükkök léteznek evés tanításra?

2014. jan. 4. 16:23  Privát üzenet  

A válaszok
Még nem kell tudnia kanállal enni. Ha nem akar, csak játszik, akkor szerintem trükközni sem kellene, mert egyszerűen nem akarja, nem érett meg rá. Nincs elkésve, nyugi!

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2014. jan. 4. 16:26 Privát üzenet
Hagyd. Majd megtanulja. Eleinte nálunk is több kaja landolt az ölében, mint a szájában. Én az csináltam, hogy kapott egy kanalat a kezébe, hogy próbálkozzon ha akar, egy másikkal pedig én etettem. De ha nem akarja magától csinálni még, akkor nem kell erőltetni. Hidd el nem fogod mindig te etetni :-)

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont 2014. jan. 4. 16:53 Privát üzenet
Kezébe a kanál és gyakorol, kisfiam 1 évesen kezdte a gyakorlást,semmi esetre sem engedte,hogy én etessem csak a levesnél,az elején az egész konyha olyan volt,aztán szépen megtanulta 16 hónaposan már elég ügyes volt mikor a bölcsit kezdte kanállal és villával,utána még többet ügyesedett.Nincs trükk gyakorlás ennyi,az elején még nem nagyon fog menni.

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont 2014. jan. 4. 16:58 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan tanítsam meg kanállal enni?
Hogyan tanítsam meg kanállal enni?
Hogy tanítsam meg neki, hogy egyen kanállal?
Hogyan itassam babámat? Nem tud cumisüvegböl, sem csörös pohárbol inni. Hogy tanitsam meg rá? Elkezdtem a hozzátáplálást, és szopi mellett gondoltam kéne neki még egy kis...
Hogyan tanítsam kanállal enni?
Hogyan tanitsam meg 1 éves kislányomat, önállóan kanállal enni? Hiába mutatom neki mit csináljon, esze ágában sincs.

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!