Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 5 nap múlva 10 hónapos...

Isabel25 kérdése:

Kisfiam 5 nap múlva 10 hónapos és nem mászik. Valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Stabilan ül, de nem ül fel magától, szélsebesen kúszik és kb 2 hete felnyomja a fenekét és rugózik de a karját nem tolja ki, vagy épp fordítva, hogy egyenes karral kitolja a mellkasát de a feneke lent marad. Forogni mindkét irányban is 6,5 hosan kezdett.egyébként rengeteget mosolyog, sokféle szótagokat mond, mutatja hova akar menni, integet, elbújik stb.szóval az értelmi fejlődésével szerintem nincs gond.tapasztalataitokat ha megosztanátok, megköszönném.

2014. jan. 4. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnő azt mondta, hogy kúszás/mászásból az egyiket legalább csinálja a kislányom. Ha mentek orvoshoz, említsd meg neki, biztos ami biztos.

Ha nem ül fel magától, nem szabadna ültetned, nem tesz jót a gerincének. Úgy ül, hogy támaszkodik oldalt a kezével? Ha igen, akkor nemsokára fel fog tudni ülni magától. Az is lehet, hogy ő állásból fog lehuppani a földre és úgy marad :-).

2014. jan. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt mondta a védőnő, hogy már ülhet mert stabilan tartja a gerincét.egyébként abban a pillanatban, hogy így meg tudta tartani magát jött a duma :-)
2014. jan. 4. 21:05
 3/10 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekem 10 hónaposan kezdett mászni, 14 hónaposan kezdtek járni, addig másztak. Egészséges, okos gyerekek. Forogni is későn forogtak, de nagyon korán stabilan megültek. Mindkettő csecsemőként nagyon dagi volt, rengeteg és zsíros tejemnek köszönhetően. A doktornőnk fogalmazta meg egyszer, mikor panaszkodtam a késői mozgásfejlődésre, hogy ha anyukának is ekkora túlsúlyt kellene cipelnie, anyuka sem mozogna túl ügyesen.
2014. jan. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

[link]

Ebben tájékozódhatsz. Az meg hülyeség, hogy egy gyerek lusta.... ott mindig van valami a háttérben és az nem a súly. Én Dévényesnek megmutatnám, ha 1 hónapon belül nem kezd mászni, bár a hangsúly a szabályosságon van: a fiam nem kúszott szabályosan, kommandózott és meg kellett tanítani mászni. 6 hónapon át mászott, 15,5 hónaposan tette meg az első önálló lépéseket 1,5 hónaposan indult el.

2014. jan. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Vannak babák, akik kihagyják a mászást, az a fontos, hogy a kúszás/mászásból legalább az egyiket csinálja.

Az én babám is 10 hónaposan kezdett mászni, kb ezzel egyidőben tanult meg ülni is. Amúgy valóban nem lenne szabad ültetni, amíg magától fel nem ül, akkor sem, ha megtartja magát stabilan, mert a gerince erre még nem áll készen addig, amíg magától nem csinálja (értem, hogy a védőnőd mondta, de nem ez lenne az első baromság, ami egy védőnő száját hagyja el).

Én nem vinném Dévényeshez, elég sok rosszat hallottam róluk. Ha nagyon aggódsz, akkor én a helyedben neurológushoz vinném, és ha ő ajánlja a gyógytornát, akkor oké, de feleslegesen nem kínoznám ilyesmivel a gyerekemet, és a Dévényesek általában ha kell ha nem ajánlják a fájdalmas gyógytornát és masszázst (nekik is meg kell élniük valamiből).

2014. jan. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Többet nem ültetem! Csak már így is 2 hónapja hogy megtartja magát ülésben, remélem ezzel nem okoztam nagy problémát neki.. még várok szerintem 2 hetet aztán megmutatom szakembernek.köszönöm az eddigi válaszokat!
2014. jan. 5. 13:07
 7/10 anonim ***** válasza:
5-ös: van saját tapasztalatod a Dévény tornával kapcsolatban? Nem hinném, mert nem írnál ekkora baromságokat. Nem fáj a babáknak, csak egy 50 perces foglalkozás végére te is elfáradnál. A fiam érdekes módon az első 40 percet zokszó nélkül viselte és az utolsó 10 percben lett elege olyan gyakorlattól, amire az elején mosolygott meg gagyarászott. Sajnos nem ismerik el a Dévény módszer létjogosultságát még az orvosok sem, pedig sokkal jobb eredményt érnek el Anna néni módszerével. Mielőtt ilyeneket írsz, legalább tájékozódj hiteles forrásból. Nekem a fejlődésneurológiából lett elegem: egy halálközeli korban lévő doktornő elvárta volna a 6 hónapos fiamtól, hogy magától üljön.... azonnal felöltöztettem és a tájára sem vittem. Egy másik maszek doktornő ki is akadt ezen (szintén fejlődésneurológus....). Ha az alapítványnál regisztrált és képzett a gyógytornász és nem csak magáról állítja ezt (érdemes a kontárok miatt leinformálni, mielőtt valaki Dévényre megy), akkor nem rendeli vissza feleslegesen. Érdekes, mi 5 alkalommal rendben voltunk, utána 3x mentünk a mászás miatt és 2x voltunk kontroll vizsgálaton. Ez összesen került a 1,5 év alatt 42 ezer forint volt összesen. Nekem ennél jóval többet megér a fiam egészséges fejlődése. Kérlek ne terjessz valótlant a Dévény módszerről!
2014. jan. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

Szia! Mi is hordtuk a kisfiunkat dévény tornára. Nem mondanám, hogy olyan boldog voltam töle mert az 1 órát szó szerint végig orditotta. De végül meg lett az eredmény, mert 10,5 hónaposan kezdett el négykézlábazni. 3 napra rá felállt. Végül 17 hónaposan járt biztonsággal. Most 21 hónapos és csak akkr ül le ha eszünk. Folyton megy, meg nem áll.

Egyébként a te babád is menne már szerintem négykézláb csak nem jött rá, hogyan kell. Én segitettem sokat a kisfiamnak, itthol is csináltuk a gyakorlatokat mert mi korai fejlesztőre is jártunk.

Felállitod négykézlábra. Egyik tenyered a mellkasa alá rakod a másik kezeddel meg segitel neki mászni. meglátod napokon belül elindul. Tegyél elé ,meszebbre egy tárgyat ami érdekli. Nálunk az elosztóért és a mosogatószivacsért indult el.

2014. jan. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

7-es, igen, van saját tapasztalatom a Dévény módszerrel kapcsolatban. Akkor kezdett el elterjedni, amikor én voltam baba. Személyesen Dévény Anna "kezelt". Évekig ment a kínzás, a végére már emlékszem is. Minden "kezelést" végigüvöltöttem, máig emlékszem rá, hogy mennyire fájt a masszázs. Segíteni ugyan nem segített semmit. Egy izombetegségem volt (van), amit ő természetesen nem vett észre, viszont váltig állította a szüleimnek, hogy ő majd biztosan helyretesz, és ne hordjanak orvoshoz. Hát nem tett helyre...

Lehet, hogy neked nem eléggé hiteles forrás az, amit a saját bőrömön tapasztaltam, de én akkor is úgy gondolom, hogy egy szakorvos jobban meg tudja ítélni, hogy milyen kezelésre van szükség. Ha neurológus ajánlja a Dévény tornát, az rendben van, de a konduktorok, gyógytornászok ne akarjanak orvososdit játszani és kísérletezgetni a gyerekekkel.

Mi is jártunk neurológusnál a babámmal a kissé megkésett mozgásfejlődése miatt. Azt mondta, hogy teljesen felesleges és ártalmas erőltetni, siettetni a mozgásfejlődést bizonyos határokon belül, azzal tesszük a legjobbat a babánknak, ha hagyjuk a saját ütemében fejlődni (mégegyszer hangsúlyozom, hogy ez bizonyos határidőkön belül van így). Igaza lett, a babám ugyan mindent 1-2 hónappal később csinált, mint az átlag, de teljesen rendben fejlődött, és amikor elindult, teljesen biztosan lépkedett, szinte soha nem szokott elesni.

2014. jan. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nem voltam sajnos netközelben mostanában! köszönöm a sok választ. már kinyomja magát négykézláb ha valamit el szeretne érni de inkább elkezd bőgni és feladja,várja, hogy majd én odaadom neki a kiszemelt kincset, de nem hagyom magam! még lehet hogy várok,szépen lassan, de van fejlődés., ha hó végiig nem mászik elviszem szakemberhez. lakik az utcánkban egy dévényes. minden esetre most tanult meg "műröhögni" és csettinteni az ujjával és mivel annak még nincs hangja így szájával helyettesíti :) valami azt súgja belül, nincs baj, csak hát mi anyák a legjobbat akarjuk... :)
2014. jan. 17. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!