Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Járt már valaki hasonló...

Járt már valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Kislányom féléve született 4kgosan, most viszont épp hogy megvan 6kg. Az első hetektől kezdve bukik. Kapott bukótápszert előetetéshez, de nem használt. Megemeltük a kiságyat fejrésznél, de nem használt. Azt mondták, majd ha pépeset vagy szilárdabbat kap akkor majd nem fog bukni. Ez sem változott. Egy hónapja voltunk dokinál felírt neki tejpépet ami az ilyen babáknak való, de szopizás után továbbra is bukik. Sőt tegnap este az első éjszakai szopizás után hányt. Nőni hosszra nőtt, mert 56cmvel született, most 67cm. Baj hogy nem hízott csak alig 2kgot a fél év alatt vagy csak én aggódom túl? Azt még megjegyzem hogy rendkívül mozgékony kislány! Már 3 hónapos korától forgolódik hasról hátra hátról hasra, illetve már jó ideje kúszik, valamint egy hónapja h megáll négykézláb.
2013. aug. 13. 18:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Kérdésedre válaszolva, szerintem nem jó, hogy csak 2 kg-t hízott. Az enyém kis súllyal született, nagyon bukós volt, gyakran éjjel hányt is, sokat köhögött, sok ment félre neki. A védőnőm szerint csak a felesleg jön ki ilyenkor, így alig kapott már szinte enni, még is megmaradt a bukás. Alig gyarapodott szegénykém. Végül kipróbáltuk először a bukásra kifejlesztett tápszereket, az nem vált be, aztán a nutriton-t. Írtad, hogy nem vált be valamilyen bukótápszer előetetéshez...én a Nutriton-t javaslom (anyatejhez és tápszerhez is keverheted - az enyém fele-fele arányban kapta ezeket), nálunk az hozta a megváltást! Végre elkezdhettem emelni az adagját, és szép lassan alább hagyott a bukás. Nem voltak öklendezések, hányások, egyre kisebb adagok jöttek vissza és egyre ritkábban. Az enyém is mozgékony volt mindig is. Ehhez képest, amikortól elkezdtük a Nutriton-t, onnantól kezdett el szépen gyarapodni, és míg más babák 6-7 hóanpos kortól már lassabb mértékben híznak, nála megmaradt a gyarapodás mértéke. 9-10 hónaposan már bőven a korosztályának megfelelő volt a súlya. Most 11 hónapos és 9,7 kg!!! Pedig ezerrel pörög egész nap, még is látom, hogy csak a Nutriton után jöttek rá a hurkák! Visszanézve a régi képeket látom, hogy tényleg milyen csont és bőr volt a kicsikém míg bukott. (Attól, hogy ül, áll, és alig van vízszintben, illetve szilárdat eszik már, előfordul még mindig a bukás - mai napig használjuk a sűrítőt a reggeli és esti tejecskéhez.)

Én a helyedben próbálnék segíteni a bukáson, mert nem jó ez így, ahogy leírtad.

Sok sikert!

2013. aug. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Fél éves korra meg kell dupláznia a testsúlyát. Az enyém is bukós volt, de mivel én nem szoptattam, az AR-es tápszer nálunk tökéletesen megoldotta a problémát, aztán egyszer csak kinőtte.
2013. aug. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!