Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lányom lassan 9 hónapos és...

Lányom lassan 9 hónapos és még nem mászik. Volt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Lányom e hónap 20-án lesz 9 hónapos és igazából még csak hátról hasra fordul és azt is csak jobb oldalra,bal oldalon nem megy neki,a visszafordulással pedig próbálkozik,de nem tudja hova tenni a kezét.Dévény tornán eddig 1x voltunk,majd ebben a hónapban kell megint menni.Hozzáteszem,hogy a jobb csípője kötött még mindig,valószínű ez is hozzájárul ahhoz,hogy nem tud mászni.Olyat szokott csinálni,hogy leteszem a játszószőnyegre mikor dolgom van,és mire vissza megyek hozzá már egészen máshol van,szóval kúszni csak tud már.

Ki volt már hasonló helyzetben? és mikor indult el babátoknál a kúszás,mászás,ülés? Minden véleményt szívesen fogadok.



2013. aug. 11. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudna kúszni azt észrevetted volna. Valószínűleg forogva közlekedik. Az enyém sem akart csinálni semmit, majd 8 hónapos korától egész nap azon voltam, hogy ösztönözzem, majd 9 hónapos kora előtt 1 héttel elkezdett kúszni. 2 hét múlva lesz 10 hónapos, nem tud még mászni. Nekem azt mondták, hogy 10 hónapos korig kell minimum kúsznia.
2013. aug. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém nem kúszott, 11 hónaposan kezdett mászni. Egészséges 5 éves.
2013. aug. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak az lehet gond,h még nem kúszik,mert azt már azért kellene,DE nagyon sok babánál kimarad a kúszás!Az én lányom mászni és ülni majdnem 11 hónaposan kezdett és nem volt vele semmi gond!
2013. aug. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A fiam most 10,5 hónapos, tegnap óta mászik rendesen, két hete próbálgatja, de előtte semmi nem utalt arra, hogy ő mászna majd egyáltalán. Én is aggódtam, hogy lehet gond van vele. Figyelgettem, és arra a következtetésre jutottam, hogy talán az egyensúlyérzéke lehet éretlenebb, és nem mer elindulni négykézláb. Aztán levittem hintázni a játszótérre (ülni már tud) és minden alkalommal láttam egy pici javulást nála. Szóval szerintem ez is tud segíteni tektek. Ha még nem tud ülni, lehet olyan hintát kapni, amiben feküdni is tud (0 hótól). A hintát nagyon ajánlják, mert nagyon fejleszt.
2013. aug. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kisfiam kb. 8,5 hónaposan kezdett el kúszni, féloldalasan. 10 hónaposan elkezdett felülni és mászni, de emellett gyakran kúszott is. Majd felgyorsultak az események, és 11 hónapos korára megtanult stabilan mászni, ülni, felállni és a bútorok mellett lépegetni. 2 hét múlva lesz egy éves, és már néha kapaszkodás nélkül áll.

Én most már nyugodt vagyok, úgy látszik, a kisfiam mozgás szempontjából kicsit lassabban fejlődött az átlagnál, de mostanra már teljesen behozta a lemaradását, és még segítség sem kellett (bár sokszor gondoltam rá, hogy kérek időpontot egy dévényeshez).

Szerintem így, hogy jártok tornára, biztosan gyorsan megtanul majd mászni.

2013. aug. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi hozzászólásokat,és azért egy kicsit megnyugodtam,hogy nem csak én vagyok ebben a helyzetben.Próbálkozik azért,mert hason fekve kinyomja magát és tegnap már egy pár másodpercbe a térdét is fel tudta húzni,meg hason fekve körbe kúszik a játszószőnyegen is.Menni fog ez,nála minden kicsit később indult be eddig is,nem a nagykönyv szerint halad ő sem :)
2013. aug. 13. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!