Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van akkor, ha kevés már a...

Mi van akkor, ha kevés már a tejem, de egyik tápszert sem hajlandó megenni az 5 hónapos kisbabám?

Figyelt kérdés

2014. jan. 4. 21:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Elkezdheted a hozzátáplálást vagy adhatsz neki tejpépet.

Mennyire kevés? Csak egyszer-egyszer kéne rásegítés?

2014. jan. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy fokozatosan álltam át a tápszerre. Mikor nagyon kevés volt már a tejem, elkezdtem tápot is adni mellé. Először jóval kevesebb port tettem a vízbe, majd folyamatosan emeltem a por adagot, így fogadta csak el.
2014. jan. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Estére már mindenképpen kell, mert már csak 20-30 ml-ket eszik. A hozzátáplálással az a baj, hogy ha el is kezdjük, azzal a mennyiséggel amit meg tud eleinte enni, még nem lakik jól. Mindenképpen tápszer is kell. A kevesebb por jó ötlet, de teljes szájzár van. csak a ciciz veszi be a szájába. Se cumisüveget, se fecskendőt nem tudok a szájába dugni! :( A lefejt anyatejet se tudom neki odaadni emiatt! :(
2014. jan. 4. 21:42
 4/16 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld meg estére a tejpépet. Az nem folyékony, mint a tápszer, hanem sűrű, kanállal lehet adni.
2014. jan. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Azt lehet már 5 hónaposnak is adni?
2014. jan. 4. 21:47
 6/16 anonim ***** válasza:
Igen, az enyémek is kb. ilyenkortól kapták esténként. A védőnőm javaslatára először gyógyszertárban vettem vaníliás HA (hipoalergén) pépet, de bármelyik nagyobb boltban lehet kapni 4 hónapos kortól adhatót.
2014. jan. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi, kipróbáljuk!
2014. jan. 4. 22:06
 8/16 anonim ***** válasza:
Pohárból próbáltad már? Az én 5 hónapos lányom se hajlandó elfogadni a cumisüveget, de kávéspohárból szépen lehet itatni. Valamelyik este nekem is a fagyasztóból kellett anyatejet adnom, igaz türelem kell az itatáshoz, de jóllakott.
2014. jan. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hát igazából azt sem tudom, hogy álljak neki pohárból itatni. De megpróbálom! :) Hátha bejön! Köszi
2014. jan. 5. 09:24
 10/16 anonim ***** válasza:
Az a lényeg ha pohárból itatod akkor lassan adagold mert félrenyelhet. Nekünk mutatták a kórházba az újszülötteken. Érdekes, hogy milyen ügyesen ittak belőle.
2014. jan. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!