Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet refluxos a babám anélkül...

Lehet refluxos a babám anélkül, hogy hányna vagy sokat bukna?

Figyelt kérdés
2 és fél hónapos babám egy ideje nagyon keveset eszik és sírdogál közben. Szopik és tápszeres pótlást is kap, mert nem elegendő még 2 mellből sem a tejem. Szoptatom, büfiztetem majd jön a sírás mert még éhes a tápiból eszik kb. 20 ml-it jóízűen és hirtelen sírni kezd. Csak sír és sír látszik, hogy nincs jól és már nem is eszik többet, így összesen 90 grammot etetésenként.A hízása is nagyon lelassult. Hasfájós is, azt a sírást megismerem, ez nem olyan. Viszont többször is előfordul, hogy a feje alatti textilpelus csupa nyál és nagyon savas szaga van. Nem tudom, hogy azért folyik a nyála ennyire, mert sír, vagy azért sír, mert marja a nyelőcsövét a gyomorból a nyelőcsövébe kerülő gyomorsav. A védőnő szerint ez nem reflux. Doktorhoz keddre van időpontunk.
2014. jan. 5. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Az hogy a feje alatti pelus nyálas-szagos még nem reflux

A reflux az amikor szinte minden kajálás után visszabüffen a tejcsi-és van hogy jóval a kaja után is..

ÚGyhogy ez NEM REFLUX

2014. jan. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy Reflux. Elméletileg nem kell, hogy sokat bukjon akkor is lehet az. Én is most megyek dokihoz a lányommal mert ő sem sokat bukik de ha igen akkor van, hogy evés után 2-3 órára is jön. Azt olvastam, hogy még nem nagyon marhatja ki nekik a nyelőcsövüket majd csak 1-2 hónappal később mert még nem aktív az emésztésük. Nálunk is 2,5 hósan kezdődött de úgy, hogy éhes volt és mikor kínáltam elfordította a fejét és nyöszörgött mikor kortyolta a tápszert. Elkezdett kevesebbet enni mint előtte. Nálunk pont a védőnő mondta, hogy lehet reflux. Mi csütörtökön megyünk... Azért írd meg, hogy mit mondott a doki. Valószínű ha visszaesett a súlya akkor továbbküldenek.
2014. jan. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Bárcsak igazad lenne! Így is a szívem szakad meg a hasfájás miatt. Az a baj, hogy nem tudom biztosan mi kerül a textilpelusra, nyál-e vagy visszacsorog a kaja, mert nem hallom amikor visszajön, nem öklendezik.
2014. jan. 5. 19:02
 4/10 A kérdező kommentje:
A bárcsak igazad lennét az 1-esnek írtam. Mindenképpen írok nektek, hogy mit mondott az orvos. Kedves 2-es remélem, hogy nálatok sem lesz reflux. Úgy sajnálom, hogy ilyen picik és már ennyi fájdalom éri őket.
2014. jan. 5. 19:05
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak úgy volt refluxa, hogy egyáltalán nem hányt vissza semmit. Bekerültünk a kórházba, mert leállt a légzése. Ott alaposan kivizsgálták, kiderült reflux, csak nem jön ki, viszont a nyelőcsövében liftezik. Kimarta neki. Jó kis nyelőcsőgyulladást kapott. Fájt neki így inkább nem vett levegőt. Ultrahang kimutatta, hogy 1 percen belül 14-szer jött vissza a tejcsi.

Én is hittem először a védőnőnek, a háziorvosnak, amikor a gyanús jeleket vettem észre. Keveseket evett, mindig sírt utána, rossz volt a lehellete, sokat nyeldekelt, sokszor feszengett. sokat folyt az orra. Ez mind a reflux miatt volt. Miután kapott gyógyszert és sűrítőt, mint akit kicseréltek (természetesen miután meggyógyult a nyelőcsöve)

2014. jan. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős volt a babád mikor nem vett levegőt? Hogy vettétek észre? Én is attól félek, hogy ráfogja a doki, hogy mohón eszik. A három hónap alatt kb 10x sugárban hányta ki a kaja nagy részét. Akkor azt mondta, hogy a mohóság miatt van. Viszont egy ideje kevesebbeket is eszik, sokat nyel evés után és később ki is jön neki. Akkor is ha kevesebbet eszik. Milyen a vizsgálat amivel megnézik, hogy Refluxos-e???
2014. jan. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én is savas szagúnak érzem a kisbabám a lehelletét csak az a baj, hogy a pepti tápszer is kesernyés ízű, így nehéz eldöntenem, hogy nem az-e a büdi.
2014. jan. 6. 08:25
 8/10 anonim ***** válasza:
A Pepti tápszered AR-es? Azon gondolkoztam, hogy lehet-e kérni, hogy AR-es tápszert írjon fel a doki...
2014. jan. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia!Az én lányom is refluxos volt és ő sem bukott csak nagyon minimálisat,de viszont ő állandóan éjjel-nappal nyeldekelt,olyan volt mintha meg akarna fulladni nem bírta visszanyelni,neki is marta a nyelőcsövét,liftezett folyamatosan.Ő tejfehérje allergia gyanús is volt,ez első 6 hét pokol volt mire mindez kiderült,utána mivel kapott másik tápszert+refluxra gyógyszert+sűrítőt egy angyalka lett!!Gondolom ti is tejfehérje gyanúsak vagytok mivel Peptit eszik?Sok babának lehet még refluxa az érzékenység miatt.Ne hagyd annyiban,addig járj a doki nyakára amíg ki nem derítik hogy mi a baj!Ismerős érzés az hogy nem tudsz rajta segíteni!Addig is emeljétek meg a kiságy fejrészét kb 10-15 cm-vel és így nem tudja neki marni mivel nem teljesen vízszintes,Nekünk is könyvek voltak alatta!!Remélem minden jó lesz!Julcsi
2014. jan. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Julcsi vagyok!Még lemaradt hogy ami a lányomnak volt reflux annak a néma reflux a neve!!Sokat ültesd pihenő szébe,hogy ne legyen vízszintesen!
2014. jan. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!