Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy tejallergiája van...

Lehet, hogy tejallergiája van a 14 hónapos kisfiamnak (egyenlőre még csak én gyanítom). Eddig csak 1,5%-os tejet kapott. Vajon ha 2,8%-os, vagy 3,5%-os tejet adnék neki, akkor erősebben jelentkeznének a tünetei?

Figyelt kérdés

Még mindig szopizik.

Atópiás helyenként a bőre (kölyöke kívül, felkarra, alkarra húzódik, de időnként eltűnik)

Többször van hasmenése. Sokszor fáj a hasa, főleg este. Puffadt. Arca időnként vörös. Igen mozgékony. Amúgy jó étvágyúnak mondanám.


2014. jan. 5. 21:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
ez simán lehet allergia, minél elöbb vizsgáltassátok ki. a tej zsirtartalmától nem függ az allergia a laktóz avgy tejcukor vagy tejfehérje vagy amleyikre allergiás az nem függ a tej zsirtartalmától. Addig ne adj neki tejet amig nem bizonyosodik be hogy nem érzékeny rá.
2014. jan. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

A zsírtartalom tök mindegy, az allergia a fehérjére van, vagy a tejcukorra.

Egyszerűen kipróbálhatod. Vond meg tőle egy hónapra a tejtermékeket (mindent, és minden tejszármazékot tartalmazó ételt is!), ha elmúlnak a tünetek (az is egy jel), terheld vissza, pl. egy nagy pohár tejjel, és nézd meg mi történik.

2014. jan. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Nagyon gyanús, hogy az! Én ezekkel a tünetekkel biztosan kivizsgálást kérnék.
2014. jan. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

3 tejallergiás gyerekem van, tapasztalat, hogy 14 hónapost nem igazán tudnak még tesztelni sehogyan sem.

A legbiztosabb a "kísérletezés" otthon.

2014. jan. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

1 hónapig semmi tejtermék, s ha utánna is vannak ezek a tünetek, akkor nem a tej a ludas!

Tejen kívül adsz neki valami tejterméket?

2014. jan. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Igen, elég sok tejterméket kap. Túrórudi, krémtúró, natúr joghurt gyümölccsel, sajt stb. Úgy 10 hónapos korában vezettem be a natúr joghurtot, aztán apránként a többit. Tejet, tejes ételt csak 1 éves kora után kapott.
2014. jan. 5. 22:25
 7/21 anonim ***** válasza:

Ha atópiás a bőre és ekcémás foltjai vannak a gyerekorvosnak kapásból kellett volna mondania a tejmentes diétát 2 éves korig. Csak a tejtermék teljes kiiktatásával tudod meg, hogy arra érzékeny-e, de már rég lépned kellett volna, minél tovább adod neki annál valószínűbb, hogy felnőtt korában allergiás lesz valamire. Ez nem csak erről a pár hónapról szól, hanem az egész életéről.

A zsírtartalomtól független, 1 korty ugyanúgy allergizál, mint 1 liter.

A diéta szigorú: mivel szoptatsz rád is vonatkozik és minden alap és adalékanyagra. Nem egyszerű.....így élünk 18 hónapja. Vizsgálni 2 éves kor után tudják, addig felesleges megszúratni, mert téves eredményt adhat.

2014. jan. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Igen, a zsírtartalommal kapcsolatban igazatok van... csak azért merült fel bennem a kérdés, mert gondoltam, hogy esetleg ``roncsolódnak`` a tejfehérjék az ipari eljárások során (minél magasabb a zsírtartalma annál kevésbé nyúltak hozzá a tejhez...értitek mit akartam írni?:) )
2014. jan. 5. 22:31
 9/21 anonim ***** válasza:
Agrármérnök vagyok, tejelő szarvasmarhával foglalkozom és hidd el, ugyanaz a fehérje van minden tejben, ugyanis szétbontják és újra beállítják a %, mert ahány szállítmány, anni zsír és fehérje %kal érkezik az üzembe.
2014. jan. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Jaj bocsánat! El is felejtettem megköszönni a válaszokat...Köszönöm!!!

A dokinknak mondtam, hogy nagyon vacak éjszakáink vannak és hogy sokszor fáj a hasa. Megkérdezte, hogy miért gondolom, hogy a hasa fáj. Elmondtam, majd csak annyit mondott, hogy ekkora gyereknek már nem kéne fájnia...

Arra mondják, hogy atópiás, ha száraz ugye?...mert ezt is csak én mondom...szemmel nem mindig látható jól, inkább csak akkor érezni, ha végigsimítom a bőrét. A combjain most este is éreztem egy kicsit, a könyökén most nem.

2014. jan. 5. 22:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!