Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nekünk nincs kiszámítható...

Nekünk nincs kiszámítható napirendünk, más is van így?

Figyelt kérdés
Elrontok valamit? 7 hetes anyatejes a babám. Nincs napirendük, eszik-alszik-fent van, amikor neki jó. Éjszaka csak egyszer kel, de napközben teljesen változó. Látom más kérdésnél, hogy ilyen idős, 2-3 hónapos babáknál pontosan tudják, mikor kel, hány órakor alszik el, mikor eszik, stb. Igény szerinti szoptatásnál ez magától kialakul? Mit csinálok rosszul, hogy nálunk minden nap máshogy alakul?
2014. jan. 6. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:
7 hetes babának ritkán van kialakult napirendje. Nagyobbik lányom már majdnem 1 éves volt, mire teljesen kialakult egy napirend. A kisebbeknek nem volt erre lehetőségük, mert alkalmazkodni kellett a többi gyerekhez, nekik hamarabb kialakult, de nem ennyire.
2014. jan. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Múltkor is jöttek nagyiék látogatóba, aludt. Első kérdés: mikor kel, hánykor eszik majd legközelebb? Mondtam hogy ébred, amikor ébred, és eszik, amikor éhes lesz. Erre nézett rám anyám felháborodva, hogy hát ilyen hozzáállással össze-vissza van a gyerek, így nem lehet élni, ezt pontosan tudni kellene. Ekkor még csak vállat rántottam magamban, de most ez a kérdés szöget ütött a fejemben, hogy talán tényleg én csinálom rosszul.
2014. jan. 6. 09:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Régen még pontosan 3 óránként kellett etetni a gyerekeket, éjjel meg egyáltalán nem volt szabad nekik enni adni. Lehet, hogy amikor Te voltál csecsemő, még így kellett csinálni.
2014. jan. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Figyeld a babádat, hogy napközben mikor kel fel!. Rájössz majd, hogy neki mi a megfelelő napirend. De az igényszerinti szoptatás nem az, hogy állandóan szoptatod. Két szopi között legyen legalább 2-3 óra.

Ilyen idősen még kevés babánál alakul ki megbízható napirend.

2014. jan. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekünk kb. 7 hós korára lett rendes napirendünk amihez már tudtam igazodni. Akkor már evett több dolgot, nem csak cici, tudtam hogy több időt ki "kell" bírnia evés nélkül. Enegm is mindenki szekált hogy mééééég nincs napirend????? Húúhhaa, majd de nehéz lesz.

Mondtam Én is: akkor alszik amikor akar, akkor kel amikor akar, és eszik amikor éhes. Pont.


A Fiam 15 hós és tökéletes napirendünk van, amit már azóta minden nap be tudunk tartani.


Ne izgulj!

2014. jan. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy éves korára elvárás, a státusz szerint, hogy legyen napirend! Majd szépen ki fog alakulni, egyenlőre nagyon korai ez.
2014. jan. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj,még nagyon pici!Az én babám is igény szerint szopizott(még a mai napig is) és sokáig azt hittem,hogy nekünk sosem lesz napirendünk,mert mindig máskor kelt-éhezett meg,aztán 6 hónapos korára szinte óramű pontosságú napirendje lett,szinte mindig ugyanakkor kért enni,ment aludni,így már kiszámíthatóbb lett a nap.Kialakul majd magától,most még szokjátok-ismerjétek meg egymást,teljesen jól csinálod!
2014. jan. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az lenne a furcsa, ha egy ilyen pici babának lenne napirendje. Teljesen jól csinálod, hogy akkor eteted, ha éhes és akkor altatod, ha álmos. Ez így egészséges.

Egyenesen káros dolog ilyen pici babákat napirendre trenírozni.

Nálunk az első 6 hónap teljes káosz volt napirend szempontjából, de úgy éreztem, hogy nincs ezzel baj, hiszen pici még, nem ismeri az órát, és kell neki idő, hogy kialakuljon a ritmusa. Így is lett, fél éves kora után fokozatosan saját maga kialakított egy teljesen korrekt napirendet, amit utána mindig betartott (persze 1-2 órás csúszás belefért).

2014. jan. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!