Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan, aki a csecsemőkor...

Van olyan, aki a csecsemőkor miatt nem vállalna még egy gyereket?

Figyelt kérdés
4 hónapos a fiam, és annak ellenére, hogy korábban három gyereket szerettem volna, most úgy érzem, hogy nem bírom ezt még egyszer ki. A terhességemre nem panaszkodhatom, erős nőnek tartom magam, végigdolgoztam, aktív maradtam. A szülés is gyorsan ment. De ez a 4 hónap maga a pokol. Betegség miatt kórházba került a fiam, szerencsére hamar meggyógyult így hazajöhettünk. De hasfájós is, refluxos is, ekcémás is, szinte egész nap nyűgös, nehezen alszik el, nem ment a szoptatás sem. A betegsége miatt, amiből már kigyógyult, de később még gondot okozhat, folyamatosan figyelni kell nem aluszékonyabb-e, ha láza van azonnal vinni kell ügyeletre (így az oltások is katasztrófálisak). És elgondolkodtam rajta, hogy kell-e ez nekem még egyszer. Olyan jó lenne, ha lenne kistesója, de ez a hónapokon át tartó folyamatos készenlét kikészít.
2014. jan. 8. 00:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem a csecsemőkorral nem volt különösebb bajom, a totyogóval annál inkább. Annyi az eszük mint a naposcsibének, de egy perc alatt turbófokozatra kapcsolnak és már száguld el, üvöltve rohanhatsz utána. Nem beszélve a dackorszakról, a szobatisztaság-projectről, kajabevezetésről, hogy egyedül akar enni, de mindent összeken, és még maga se tudja miért bőg... Még szerencse, hogy nekem egyből jött a második, a nagy 9 hónapos korában estem teherbe, mert én meg a 1,5-3,5 éves időszakot nem csinálnám megint. Annyira élvezem, hogy már okosan el lehet velük beszélni, nincs kaszárnyaudvari üvöltözés, elpakolnak maguk után, segítőkészek és nem kell minden másodpercben készenlétben lennem egy séta alatt, mert nem rohannak át az úton váratlanul.
2014. jan. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Néha én is így érzem, 3-at tervez(t)ünk, de néha annyira elég ez az egy...:)


3 hónaposan mi is korházba kerültünk, nagyon anyás volt(most is) volt olyan időszak, hogy kenguruval léteztem, állandóan elől kapaszkodott mint valami majmocska.

Most 10 hónapos, nekem könyebb...már jár, nagyon eleven, de megérti amit mondok neki, mutogat, kommunikál, ez a korszak már könnyebb.

Vagy inkább másabb, próbálj egy kicsit lazítani, többet sétáljatok, vagy esetleg próbáld rábízni valakire egy kicsit, hogy feltöltődj.2-3 éves korára megszépül a babakor is :)

Mi 1 éves korába tervezzük a próbálkozást a kistesóval, aztán majd meglátjuk.

Egyik nap úgy érzem szuper lesz, aztán meg nem is akarok többet, de valahol mélyen vágyok egy kisfiúra, vagy egy másik miniterrorista csajra...:)


Túl jutsz ezen is, hiszen rohan az idő nem? legalábbs én úgy érzem, hogy szinte tegnap volt, hogy vártam ez-e a szülés stb most meg egy éves lesz...

2014. jan. 8. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

én is félek épp ezért a kovetkezoől. most 9 hónapos a lányom, kicsinek hasfájós volt, szopni nem tudott,egy rémálom volt minden szoptatás, egy percig nem nézelődott el, kozben pedig láttam a korülottem lévő 4 másik babát,akik hosszan alszanak,ha ébren vannak,észre sem lehet venni őket... attól is félek,hogy ha már ketten lesznek, hogy fogok bírni a már meglévő,maximálisan már most akaratosnak és hisztisnek bizonyuló lányommal,neadjisten a szintén sírós picivel.

DE! Nagycsaládot szeretnénk és imádkozom,hogy a pici majd a nagyobb ellentéte legyen. :)

2014. jan. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Négyet tervez(t)ünk. Most a harmadiknál tartunk. Az első kettővel minden olyan egyszerű volt. Most, a harmadik... Huhh... Az elején egész nap sírt. Folyamatosan kendőben volt. Most 9 hónapos. Most meg éjjel kel kb 5-6-szor is néha. Előfordul, hogy reggel fáradtabb vagyok, mint este lefekvés előtt....

Nem tudom, hogyan vállalhatnék negyediket.... Pedig jó lenne. De nem érzek motivációt...

Teljesen megértelek. Hátha később.

2014. jan. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én is végigszenvedtem a babakorszakot az elsővel, pedig semmi komoly dolog nem történt. Csak maga az h nem tudok kommunikálni vele stb.. Én is úgy éreztem hogy képtelen vagyok egy második babára, de tesó mégiscsak kellene.. Végül úgy döntöttem, essünk túl rajta, minél hamarabb annál jobb.. Úgyhogy most van egy 22 és egy 2 hónaposom, és a szülés után teljesen lenyugodtam, hogy istenem, túl vagyok a terhességen, a szülésen (több babát nem tervezünk), már csak a babakorszakot kell túlélnem és kész! Lesz két gyönyörű, értelmes gyerkőcöm akiket imádok :):)

Mondjuk neked elég nehéz lehet ez a készenlét dolog.. De 10-12 hónapos korára már sokkal jobb lesz a helyzet, lehet másként ítéled meg a tesó kérdést is. De ha elhatároztad magad, akkor azt javaslom minél gyorsabban "ess túl rajta" :)

Tényleg leesett egy baromi nagy kő a vállamról, és azt kell mondjam, még élvezem is most a babakorszakot! Élvezem ha mosolyog rám, és őszintén tudok visszamosolyogni! :) Az elsőnél nem ez volt sajnos, bármennyire is szégyenletes ezt mondani :S...

Szóval kitartás!!!!

2014. jan. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Szia! Ugyanabban a cipőben járunk. Nekem 5 hónapos a pici fiam, igaz kórházban nem feküdt, de különböző okok miatt szinte születése óta, csak orvostól orvosig szaladgálunk vele. Mi is szerettünk volna még egy babát, és a lelkem mélyén még most sem tettem le róla, de rettenetesen félek, hogy hogy fogom ezt még egyszer kibírni. De jó lenne ha nem lenne majd egyedül a világban ha mi már nem leszünk neki. A korom miatt engem már az idő is sürget. Van pár barátnőm, akiknek hasfájós, beteg, nyűgös hisztis volt az első babájuk és most sorra érkeznek a második gyerkőcök. Sztem ők lesznek a példáim, mert akármennyit is szenvedtünk és szenvedünk mi is mind a mai napig a kicsi betegsége miatt ha más újra belevág akkor nekem is lesz hozzá erőm. :)
2014. jan. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát, ha azt nézem, milyen borzalmas volt a nagyobbik lányom csecsemőnek, akkor most nem lenne tesója. Nem is magával a gyerekkel volt gond, hanem az éjszakázással. Nappal tünemény, boldog, cukimuki baba volt, ahova letettem elvolt, evett aludt, sosem kellett altatni, bármit meg tudtam csinálni mellette. Aztán jöttek az éjszakák, hasfájás, aztán fogzás, jobb napokon csak 8-10szer keltünk, és maximum 1-2 óra volt amit fenn töltöttünk éjszaka, rosszabb napokon pedig 15-20, és akkor is általában hajnal 4 után már vissza se aludt. És ez ment 15 hónapos koráig. A kapcsolatunk is majdnem ráment a férjemmel, állandóan kialvatlanok voltunk, vezekedtünk. Holott tényleg nappal egy angyal volt a kicsi, sose volt rajtunk lógós fajta, alig volt kézben, de az éjszakák azok pokoliak voltak. Nem hittem, hogy képes lennék ezt újra végigcsinálni, meg nem is biztos, hogy akartam. Aztán amikor egyik napról a másikra, mintha mi se történt volna, a gyerek elkezdte átaludni az éjszakákat, természetesen minden megszépült :) Mikor 2 éves volt a nagy, akkor estem teherbe, a kicsi épp ma 4 hónapos :) Pont az ellentettje a nagynak. napközben jobban igényli a foglalkozást, de még így se megterhelő, szépen elvan magában is, az éjszakákat viszont szinte az első perctől átalussza, így mi is kiegyensúlyozottak, kipihentek, nyugodtak vagyunk, és készülünk a harmadikra :) Remélhetőleg megint szerencsénk lesz :)
2014. jan. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja, és most hogy tudom milyen a dackorszak, hat igazán jó emlékként gondolok a babakorra :) Bár jó hogy tudok kommunikálni vele, de most, hogy már van tapasztalatom a babakorral, a másodikkal is sokkkal könnyebb, könnyebben értem, mikor mit akar, még úgy is, hogy ugye nem beszél. Szóval kitartás, a második sokkal könnyebb lesz, pedig az elején nekem is görcsbe szorult a gyomrom, ha arra gondoltam, mit kell majd átélni az első hónapokban. Hát nem így lett, kár volt előre parázni. Ráadásul a kicsi már most 4 hónaposan annyira szereti a nagytesót, hogy az is elég neki, ha ott van körülötte, vagy csak beszél hozzá. Ez a jó benne, egyszerűbb mert van aki szórakoztatja a kicsit, míg mi a dolgunkat végezzük :)
2014. jan. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
kb 6 hónapos koráig én is úgy éreztem a fene szül még gyereket,aztán el kezdtem egyre jobban vágyni 2. babára.Pár hónap múlva 3 éves a fiam még mindig egyke,már a babakor egy álomnak tűnik,a mostani dackorszakhoz képest,és már biztos vagyok benne,hogy 2. at szeretnék.Párommal még az első terhesség előtt 4-5 gyerek is felmerült,aztán persze egyre lejjebb adtuk,már a 3. sem biztos,dehogy 4-5 nem lesz az 100%. :D
2014. jan. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem ez a 2-3 éves kor közötti időszak,sokkal fárasztóbb(pedig szobatiszta,és beszél,és elég önálló is,mint anno,pedig az első 3 hónap katasztrófa volt a depresszióm miatt.(utolsó voltam)
2014. jan. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!