Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vagyok képtelen elaltatn...

Miért vagyok képtelen elaltatni a gyereket?

Figyelt kérdés
Egy éves kisfiam nappali alvásával kínlódok már napok óta. Ha az apja vagy a papája altatja ( elringatják ) akkor kb. 10 perc alatt le is tudják rakni úgy, hogy alszik akár 2 óra hosszát is. Én próbálhatok bármit nem alszik el. Ringatom 25 percig és le is rakja a fejét majd kinyitja a szemét és onnantól lőttek az egésznek. Próbáltam ágyába tenni és simogatni a hátát és csak egyszerűen hagyni hátha megy magától ( este nincs gond ezzel ) , kicsit besötétítek,de semmi. Amikor már egy órája szenvedünk akkor hagyom az egészet a fenébe mert már mérges vagyok de persze a gyerek meg egyre hisztisebb lesz mert láthatóan álmos. DE AKKOR MIÉRT NEM ALSZIK? Délutánra már nekem is elfogy a türelmem a hisztijéhez mert semmit nem tudok tőle csinálni még nyugodtan enni sem, és csak nyűglődés az egész nap.Már teljesen kivagyok, hogy mindenkinek megy csak én vagyok ilyen balfék sz..r anya, hogy nem tudom elaltatni. Mégis mit kéne még megpróbálnom?
2014. jan. 7. 10:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Nyugi nem vagy sz.r anya :). Próbáld meg kicsit később letenni aludni lehet nem álmos még. Változik az alvásuk ahogy nőnek. Vagy fektesd magad mellé és ha elaludt vidd az ágyába.
2014. jan. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
A nappalnál ebéd előttire gondolsz vagy utánra? mert nagyon nem mindegy. Aztán az sem mindegy hogy nyúlsz a gyerekhez:feszült és idegesen, unottan vagy békével és nyugalomban. Egy ekkora gyereket már csak ebéd után altatunk.
2014. jan. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kérdésben a válasz.

Teljesen megértelek, hogy így van, de az a helyzet, hogy már sík ideg vagy kb az altatás gondolatától is. Egy baba szerintem ezt simán megérzi. A férfiak meg gondolom nem azok, hisz sikerülni szokott nekik. Az ő karjukban el tud lazulni, mert érzi a nyugodtságot, biztonságot.


De ez NEM azért van, mert szar anya vagy, hanem mert a babád nagyon érzékeny az érzéseidre! ....


Persze az nem segítség, hogy "Nyugodj meg", hisz mondani könnyű.. szóval bocsi, nem tudom a megoldást, remélem lesz aki okosabb nálam. :/

2014. jan. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Eygetértek az utolsóval.

Ne beszélj hülyeségeket, nem vagy szar anya.

Próbálj meg vmi másra gondolni mikor altatod és akkor eltereled a gondolataidat, csak nyugodtan, ne ess kétségbe ha esetleg 10 perc ringatás utánn sem alszik ringasd tovább szép nyugodtan, gondold végig közben, hogy mit is fogsz csinálni ha elaludtt a pici.

Tudom nem könnyű, de maradj nyugodt ne siess, ő az első minden más ráér utána :)

2014. jan. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Próbáltam már azt is, hogy lefekszem mellé de az sem vezet eredményre pedig láthatóan álmos. Egyfolytában dörzsöli a szemét, esik-kel és mindenen hisztizik. Tegnap összesen 40 percet aludt. Estére már tiszta dili volt. Teljesen mindegy, hogy milyen napszakban, próbáltam délelőtt, ebéd után és uzsonna után is hátha , de egyszerűen nem alszik. Eddig ebéd előtt aludt úgy másfél órát, és uzsi után egy órát és teljesen rendben volt. Most nem értem miért csinálja ezt de már tényleg teljesen kikészülök tőle. Amikor elkezdem altatni akkor teljesen nyugi vagyok legalábbis úgy érzem csak akkor hergelem fel magam amikor már megint nem megy. Még csak odaadni sem tudom senkinek egy kicsit mert párom csak este jön haza, nagyszülők messze laknak csak hétvégén találkozunk. Most úgy világgá mennék:-(((((((((
2014. jan. 7. 10:33
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia, nálunk az vált be, hogy kis rituálét csinálunk az alváshoz. Amikor látom, hogy nagyon nyünyü, akkor megkeressük együtt a tentitakarót (kis takaró, rongyi, amivel el szokott aludni), a cumit, bevackolódunk a fotelbe és mondókázok neki halkan. Nem az alvás, mint cél lebeg a szemem előtt, hanem, hogy összebújunk, mondókázok neki, pihenünk, együtt vagyunk. Ezt az érzést nagyon hamar átveszi a lányom, így 5-10 perc alatt elalszik, utána beteszem a kiságyba.

Próbálj meg átkapcsolni fejben, és ne a végcélra (elalvásra) koncentrálj, így szerintem lazább és könnyebb ezt csinálni. Legalábbis nálam bevált. :)

2014. jan. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

bár nem ekkora a babcim, és lehet, nem is jó ez a módszer, amit én a kisfiamnál alkalmaztam, de lehet, hogy egyszer-kétszer jól jön


ha nyügi volt, de nem aludt, vagy betettem a babakocsiba, és sétállni indultam vele, vagy az autóba raktam autósülésbe, és így tutira elaludt. és a séta közben ettem meg valami péksütit, vagy vettem a gyrososnál gyros-t, így nem haltam éhen legalább, meg ez a program nekem is jó volt.


ha már nagyon kivagy, akkor old meg így, hátha...

2014. jan. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehet most fog váltani egyszeri alvásra. Változásokkor nálunk is volt jó pár ilyen nyűgös nap, hogy szinte alig aludt, nagyon fáradt volt mindenhez és csak nyűglődés volt minden. Aztán szép lassan kialakul hogy hogyan jó a már megváltozott alvási rend neki.

Amit az egyik hozzászóló is írt, valami kis szokásrendszert ki lehet alakítani elalvás előtt. Nálatok talán ez az, hogy ringatjátok. Ha ez neked nem válik be, akkor alakíts sajátot! Mi pl úgy csináljuk, hogy mikor látom, hogy már fáradt és ugye tudom is kb, hogy időbe mikor lesz az, szóval ha már fáradt, akkor ülök le hozzá mesekönyvezni. Ilyenkor ő teljesen ellazul, és hallgatja, vagy max lapozgat, mutatja, mit énekeljek, olvassak, stb. Ha kivégeztünk 4-5 könyvet, akkor fogom, megitatom, beteszem a kiságyába megkapja a cumiját és a takaróját és jó esetben elalszik (nálunk a cumi-takaró kombináció jelzi az alvást). Ha kikéri még magát az ágyból, akkor kiveszem játszon még, de kb 10 perc múlva ugyan úgy fáradt, ismét itatom, ágyba teszem, cumi-takaró és alvás. Ritkább esetekben, van hogy 4-szer is eljátszuk ezt. De az esetek 80%-ban elsőre el is alszik.

Kell valami kis levezető, nyugis dolog a kicsinek alvás előtt, hogy ő is rá tudjon hangolódni.

Sok sikert, kitartást, nem fog ez az állapot sokáig tartani szerintem :)

16 hós anyukája

2014. jan. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Többnyire azért,mert izgulsz,hogy elaludjon valamilyen szinten frusztrált vagy,és Ő ezt érzi az apja,és a papája valószínűleg nagyon nyugodt ilyenkor.Nyugodj meg semmi baj,ha nem alszik,mindig akkor fektesd le ha álmos,és 1 évesen már bőven elég ha egyszer alszik.
2014. jan. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a többi választ is. Ebéd után sikerült végre elaltatni, pihent két órát. Lehet, hogy tényleg most áll át napi egyszeri alvásra. Remélem holnap már jobb lesz. Mindenkinek szép estét!
2014. jan. 7. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!