Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam nem játszik egyedül,...

Kisfiam nem játszik egyedül, mit csináljak?

Figyelt kérdés

18 hónapos és örülök ha 2 hetente 10 percet eljátszik magában. Már próbáltam mindent, de egyszerűen semmi nem jön be.

Van mindenféle játékunk de nem játszik velük, hiába villog zenél forog......

Még úgy se játszik ha ott vagyok vele és próbálok játszani. Ha építőzünk és felépítem ő lerombolja harmadjára viszont már ez sem érdekli.

Valami tanácsot adjatok mert már nem tudok miket kitalálni, a házimunkáról már nem is beszélve. Az egész ház szalad mióta megszületett. Főzés, mosogatás akkor van mikor alszik és kb ennyi. Kivéve az ő ebédje azt valamikor előtte vagy még esti lefekvése után megcsinálom.


2014. jan. 9. 21:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen típusú gyerekek. De a házimunkába bevonhatod. Az enyémek például imádják a porszívózást, akár ketten is ráülnek, úgy porszívózok. Mosásba, teregetésbe is bevonhatod. Még a főzéshez is odaviheted etetőszékben.
2014. jan. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Így van!

Nem gyerek mellett kell végezni a házimunkát, hanem gyerekkel.

Fiam 1 éves, lányom 3.A szobájukból folyik ki a játék..rengeteg van.Még is a kicsi a lábospakolást imádja a legjobban, a nagy 1 ceruzával meg egy darab papírral simán el van.(szigorúan mellettem) Konkrétan semmi értelme a játékainknak..Általában szétdobálják őket, én meg napvégén szedhetem össze(vagy apa)..ezt értsd úgy, hogy kb 30 percen keresztül csak pakolok.

Egy pici gyereknek mindig az az érdekes amit a szülő csinál.Ha főzöl állítsd magad mellé, mosásnál ő is tudja adogatni a ruhákat (vagy húzhatja a fejére is..nálunk a kicsinél most ez a sláger.. :) ), teregetésnél is segíthet..Nekem az egyetlen problémám a felmosással van..azt ügyeskedve kell megoldjam.

Régen még a lányomnál próbálkoztam a játékokkal, de neki az volt a legjobb móka ha jól fejbe ver velük..ha-ha-ha..annyira nem nevettem..

Attól függetlenül hogy nem játszottam vele intenzíven, megtanult mindent..mert konkrétan a nap folyamán nagyon jól meg tudtunk tanulni mindent..(színek, formák, állatok..stb)

Ne görcsölj ezen..ritka az a 1,5 éves aki el van egyedül..nekem a 3 évesem sincs még el..

2014. jan. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem csak játékokkal lehet játszani. Az én kisfiam imádott a konyhaszekrényből kipakolni, edényekkel, fakanállal dobolni. Üres ásványvizes flakonnal molyolni. Ahogy az Első is írta, vond be a feladatokba. Csak azért mert Ő van, az nem jeleni azt, hogy csak játszani kell egész nap.

Kisfiam az ágyneműben ugrált, míg én ágyat húztam, segített porszívózni. 1 éves korától imádott sütni, főzni velem.

2014. jan. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!