Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól próbáltátok hagyni a...

Mikortól próbáltátok hagyni a gyerkőcöt, hogy egyedül egyen kanállal?

Figyelt kérdés
Kisfiammal most voltunk egy éves státuszon és a védőnő rákérdezett, hogy próbál-e kanállal enni. Én meg mondtam, hogy elvenni elveszi de csak rágja meg ha van rajta kaja akkor lerázza róla. Szerinte adjak neki is egy kanalat, hogy had próbálja. Nem tudom érdemes-e már hagyni vagy csak szedhetem után a kaját.
2014. jan. 10. 14:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Gyereke válogatja. A nagyobbik már 1 évesen nagyon ügyesen evett egyedül, eléraktam a felvágott gyümölcsöt és megette, a kanállal is ügyesen bánt. A kisebbiknek meg nem adok kanalat, mert csak pancsol vele (most 1 éves). Nagy ritkán megpróbáljuk, de nem sok sikerrel. Viszont nagyon ügyesen iszik már pohárból.
2014. jan. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
kb. 10 hónapos kora óta
2014. jan. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
én is kb 10 hónaposan adtam előszőr. aztán egy 1 évesen kanalazni is próbált. 15 hónaposan egyedül evett-de ilyenkor még én is etettem közbe.
2014. jan. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
1 évesen már kivette a kanalat a kezemből, de nem evett vele, csak nézegette, játszott vele. Kb. 1,5 éves koráig nem igazán érdekelte az egyedül evés, most 19 hónapos, már jobban szeret egyedül enni, de persze ez azért még elég nagy kosszal jár.
2014. jan. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én 1,5 éves korától adtam neki, de csak ha kérte. Addig nem is kérte, de akkor is inkább csak játszott vele. Igazából 2 éves korától eszik vele egyedül, de szinte egy hét alatt nagyon szépen belejött. Szerintem nagyban gyerekfüggő. Meg persze anyafüggő is, mert én alapból lusta vagyok, nem akartam mindig takarítani utána, inkább etettem. Szerintem csináld úgy, ahogy neked a legjobb. Hidd el, mire ovis lesz ugyanúgy fogja tudni, mint a többiek, akik korán kezdték :-)
2014. jan. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

még nem töltötte be az 1 évet, amikor kapott kanalat a kezébe, de csak játszott vele, nem evett még. Aztán 15 hónapos volt, amikor ő is kapott kanalat és evett is vele, és mellette én is etettem. Ez kb 2-3 hétig tartott, onnatól teljesen egyedül evett.

Úgyhogy szerintem ha már érdeklődik utána, akkor hagyd enni és etesd mellé közben...de igen, eleinte sok koszt tud csinálni, de hát muszáj megtanulnia. Egyébként lehet a széke alá tenni fóliát, lehet is kapni erre a célra külön...

2014. jan. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
15 honapos koratol csak onalloan volt hajlando enni, egeszen szepen, de egy evesen semmit nem csinalt meg a kanallal, ra sem nezett.
2014. jan. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
6os hol leht ilyen foliat kapni...?
2014. jan. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
egyébként ez nagyon erősen gyerekfüggő is, az enyém folyton kivette a kezemből a kanalat már 1 éves kora előtt is, neki nem tetszett, ha etették
2014. jan. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nagyobbik fiam a bölcsiben tanult meg kanállal enni, 2 éves elmúlt már, előtte nem nagyon tudott, én etettem, viszont 1 évesen már pohárból egyedül ivott minden gond nélkül. A kisebbik fiam még nem volt 1 éves, mikor elvette a kezemből a kanalat és ő már teljesen egyedül képes enni 1 éves kora óta, most 15 hónapos és már villával is képes tésztát enni. Azonban az ő kezébe poharat nem adok, mert gondol egyet és eldobja. Ettől függetlenül már tud inni belőle, de nem nagyon adjuk még a kezébe. Ha eszik és már jóllakott, akkor ő is elkezd pancsolni a kajával, eldobja a kanalat, de amíg éhes, addig nagyon szépen, ügyesen falatozik. Szóval tényleg teljesen más két gyerek! :)
2014. jan. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!