Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig normális ha babám...

Meddig normális ha babám hasán a két borda között fennt érzem azt a kis golyóféleséget?

Figyelt kérdés
2009. nov. 30. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:
az valószínű hgoy meg marad neki,aúgy tudom de nem biztos
2009. nov. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is sokáig éreztem, nem tudtam mi, az, a mai napig sem tudom, mi volt. Mi az? Ti tudjátok? Amúgy én már nem érzem, most 1 éves.
2009. nov. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
csontkinövés
2009. nov. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A tyúkmellkas


Ezek a cikkek is érdekelhetik Önt

Tippek a derékfájás megelőzéséhez

Mit érdemes tudni a hátfájásról?

Veszélyes lehet a hirtelen kezdett testedzés

A lúdtalp

Veleszületett szívhibák

Éjszakai bevizelés

A hanyagtartás

A tyúkmellkas kialakulásának oka ismeretlen, de lehet genetikai oka, illetve az angolkór nevezetű betegség miatt is létrejöhet. Előfordulási gyakorisága 1-2 százalék körüli. Itt a tölcsérmellkassal ellentétben a szegycsont és a bordák előlrefelé türemkednek ki. Ez általában a szív és tüdők helyzetében nem hoz létre változást, legtöbbször egyedül kozmetikai problémát okoz.


Ebben az esetben a gyermeknek a mellkas, hát izomzatát erősítő, a légzőizmokat jól megmozgató gyógytornát illetve úszást javasolunk. Ha a folyamat nagyon erőteljes, fűző viselése is segítséget nyújthat. Kozmetikai célból végzett műtét itt sem javasolt.


(Dr. Balogh Andrea, gyermekorvos)

2009. nov. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
az első 8 sor nem érdekes csak így sikerült bemásolnnom bocsi
2009. nov. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerintem a tyúk melkasnak ehhez semmi köze szerintem,mert ez csak egy ksi golyó,de azért köszi hogy bemásoltad.Csak olyan ilyesztő de akkor normális hogy ott van?Minden babának van?
2009. nov. 30. 22:55
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem három gyermekem van egyiknek sincs a nővérem kislányanak sincs, az ismerősök közül egy kicsfiúnak van.
2009. dec. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!