Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 és fél hós babám elalvás...

3 és fél hós babám elalvás után panaszosan felsír mint aki rosszat álmodott. Napközben könnyen megijed. Lehet, hogy idegi alapon van ez nála? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
2014. jan. 11. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:

amikor a kisbabám 3 hónapos volt, én is feltettem egy kérdést erről :)

akkor írták is nekem, hogy náluk is pont 3-4 hónapos kor között fordult elő, hogy felsírt álmából a baba.


szóval úgy látszik, ez egy normál folyamat. el fog múlni, ne aggódj. rosszat álmodik, és ennyi.

azt írták, ilyenkor nem szabad felébreszteni, túlesik rajta, de én mindig felemeltem, és ringattam.

azt a tanácsot is kaptam itt, hogy súgjam a fülébe a kicsinek; "ne félj, biztonságban vagy" - és alkalmaztam is.

2014. jan. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm , hogy válaszoltál. Nem értettem, hogy mi lehet a gond. Sőt napközben is sűrűn megijed. A legviccesebb az volt, hogy pár héttel ezelőtt meglátott és ijedt, panaszos sírásba kezdett....Pedig csak a hajamat nem kötöttem össze és mosás szárítás után begöndörödik. Nem látott még úgy. Mindig összekötöm a hajam, hogy ne legyen útban... :) Mostanában is még ha eltüsszentjük magunkat akkor is képes megijedni és elkezd sírni. Nem kellett volna ezt már kinőnie? Ja és most olvastam egy kérdést, hogy mitől félhet a xy hónapos lánya. Azt írták, hogy látja a szellemeket................:) Egyébként nem is lenne szívem hagyni mert olyan kis ijedt panaszos sírása van ilyenkor! Van amikor elég ha megsimizem de ha nem elég akkor kieszem a kiságyból és ringatom.
2014. jan. 11. 21:41
 3/5 anonim ***** válasza:

jaj, igen a haj :) :) anyukám mesélte, hogy mikor 1-2 hós voltam és befestette a haját szőkére, már vissza is kellett festenie, mert ordítottam :) szegény, nagyon megbánta, mesélte nekem többször is :)

nálunk 5 hónapos korában is elsírta magát a gyerek, ha valaki hangosat tüsszentett. mi már vigyáztunk, de a nagypapi nem is sejtette. már azóta a nagypapi is vigyáz.


olyan cukik, mikor megrémülnek, olyankor "vijjogva" sírnak, én úgy tudom ilyenkor sajnálni a kisbabám, nem győzöm ilyenkor ölelgetni. már mondjuk ezer éve nem volt rémülése, mondjuk már nagyfiú, 8 hónapos :)


ne aggódj, még fura a picinek a világ, majd megismeri és kis hős lesz :)

2014. jan. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az én babám is sokszor megijed, álmából is fel szokott sírni, várni szoktam,hogy meddig tart a sírás, ha már kb. 1-2percnél tovább tart akkor felveszem és magamhoz ölelem,ringatom és vissza is alszik.

Tüsszentéstől,köhögéstől, valamilyen hirtelen jött zajtól szintén megijed. Szokniuk kelll a kinti világot,hisz a pocakban tompának tűnt nekik minden, nem voltak éles hangok így hamarabb megijdenek.

Esetlegemlítsd meg majd a doktornőjének,hogy ezeket észrevetted rajta, ha el is küld egy kivisgálásra akkor se ijedjmeg, legalább tudni fogod, hogy minden rendben van e a kicsivel. De szerintem ez minden babával így van, könnyen megijednek.

2014. jan. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én már a születése előtt akartam neki venni foszforeszkáló levonókat a plafonra. Javaslom neked is. Az megnyugtatja szerintem.
2014. jan. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!