Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónaposan nem akar kanállal...

9 hónaposan nem akar kanállal enni, csak darabosat és önmaga?

Figyelt kérdés
2 hete ha meglátja a tányérját és kanalát azonnal ellenkezik, csak azt akarja enni, amit a férjem és én. Főzeléket így alig tudok belepréselni, kockára vágott párolt zöldséget és húst eszik szívesen, de csak úgy, ha leteszem elé az etetőszék tálcájára (tányér nélkül, mert azt azonnal kiborítja) és ő falatozza. Próbáltam már kicselezni, hogy nagyobb kanállal etetem, vagy az ő ételét kezdtem el enni, amiből evett pár falatot, de nem mennyiséget. A főzelékét sem turmixolom, hanem jó darabosra készítem, de így sem akarja. Persze jó, hogy ilyen önálló, de így eléggé korlátozva vannak a lehetőségeim, hogy miket tud enni. Más babája is csinál ilyet?
2014. jan. 13. 03:45
 1/4 anonim ***** válasza:
9 honapos ... Baromira raer meg kanallal enni. Ne eroltesd, mert ugyse fogja elkezdeni. Max.rakd a kanalat elerheto kozelsegbe minden etkezesnel.
2014. jan. 13. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem ùgy gondolta szerintem, hogy a gyerek maga egyen kanàllal hanem hogy ő etetnè.


Ne aggòdj, vannak ilyen babàk.Az enyèm is igy eszik, főzelèket szinte egyàltalàn nem. a gyerekorvos szerint a sulya rendben van.Ma màr 11 hònapos a picur, ês nagyon ügyesen eszik maga (pedig foga mèg nincs) ès kutyust is gyönyöruen etet.


nekem azt javasoltàk kinàljam meg de hagyjam ahogy ő szeretnè...

2014. jan. 13. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nézz utána a blw módszernek :)

A fiam sem volt hajlandó pépeset ennyi már ennyi idősen, hagytam, próbálkozzon. A fenti módszer nagyon fejleszti a finom motoros képességeket :)

1,5 éves teljesen önállóan eszik kanállal, a pépeseket utálja, nálunk a sűrű leves a menő, húsokat kézzel eszi, almát banánt darabosan.

Próbáld meg az egytál ételeket, amolyan sűrű picit leves leveseket :)

2014. jan. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Azt esetleg megpróbálhatod, hogy

kiskanalat adsz a kezébe, és miközben ő is próbálkozik (túrja az ételt), te eteted,hátha így elfogadja. De ha nem, az se baj. Igazából nem értem mi a probléma, a párolt zöldség az egyik legegészségesebb dolog (sokkal egészségesebb a főzeléknél)! Szinte minden zöldséget (és sajtot, húst, kenyeret, bármit) el lehet így készíteni kockákra vágva, hát hadd egye, ha így jobban ízlik:)

2014. jan. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!