Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az igaz, hogyha "mozgékonyabb"...

Az igaz, hogyha "mozgékonyabb" kismama vagy, akkor könnyebben fogsz szülni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 20. 00:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha jobb a kondid, könnyebben szülhetsz - önmagadhoz képest - és gyorsabban regenerálódsz. Sôt a baba oxigénellátása is jobb lesz odabent (nagyon sarkítva: szebb lehet és egészségesebb). De azért jóval nagyobb arányban ez alkati kérdés (medenceszélesség, babaméret, -fekvés, kötôszövetek kötöttsége/rugalmassága, hormonok...stb.) illetve sosem tudhatod, milyen komplikációk lesznek.

És persze terhesen erôlködni nem szabad!

2011. máj. 20. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálam igaz volt. Pedig a doki az alkatomból ítélve nem bíztatott sok jóval. Ahoz képest a kórházba éréstől számított 40 percen belül megszületett a kisfiam.

Sokat sétáltam terhesség alatt, állandóan tettem-vettem itthon is.

2011. máj. 20. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokat mentem ide-oda, pakoltam, takarítottam stb. Nem volt nehéz szülésem( 5 óra)
2011. máj. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Én végig jöttem-mentem, cipekedtem, dolgoztam, lakást újítottunk fel. 38. héten indítással, 5-6 erősebb fájással, másfél óra alatt természetes úton, gátmetszés nélkül szültem meg a kisfiamat. Nem vagyok egy fitt lady (172 centi, 77 kiló + 10 kilóval mentem szülni), de szerintem biztos sokat számított, hogy nem hagytam el magam. Próbáltam azt a formámat hozni, amit a terhességem előtt.
2011. máj. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Szerintem alkati. Soha nem hagytam el magam, tornáztam is mindig, hiszen a gyerkőcökhöz kell az erőnlét. Első három lurkómnál a tolófájások mégsem mentek túl jól. Negyedik gyermekemnél szinte végig feküdnöm kellett, teljesen legyengültem. Mégis ügyesen kibújt. A nyílás is nála volt a leggyorsabb.
2011. máj. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Úgy érzem ez igaz.

A fiammal 18órát húztam le. 6.hónapig ülőmunka, keveset mozogtam. A 30.héttől pedig fekvés koraszülés veszélye miatt.

Nem volt kellemes. Lassan ment minden, kimerültem, napokig mosott fos voltam. Örültem, ha nem ájultam be a szoptatások alatt, nem aludtam el a wcn ülve stb...

No a lányomat egy mozgalmas terhesség után 2óra alatt szültem meg. Szülés közben is táncoltam, énekeltem, meg se kottyant a vajúdás. Éjfélkor jeleztem, hogy talán fájok, 2:45kor cakk pakk készen, bepelusozva fekhettem a szülőágyon. Reggel6kor a csecsemő előtt toporzékoltam a lányomért. No ehhez hozzátartozott, hogy tudtam a kis Tökfejem mellé nem hagyhatom el magam. Mert akkor nagyon nem lesz jó. És volt is erőm hozzá.

23hónapos és 4hónapos Törpikék anyuja

2011. máj. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Cáfolok!!!

22. hétig dolgoztam, 34 héten még bicikliztem, cipekedtem, sokat mozogtam, szülés előtt két héttle még festettük a lakást, délutánonként pihentem csak kicsit, jöttem-mentem állandóan. És én is nyugtattam saját magam hogy könnyű szülés lesz biztos,mert nem hagytam el magam. Erre: 17 órát vajúdtam,nem akartam tágulni, hát nem erre számítottam:(:(

De az én drága gyönyörűségem kárpótol mindenért:):):):)

2011. máj. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó napig nagyon aktív voltam,de 2és fél nap vajúdás után született meg a babám(császárral).
2011. máj. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
jó lenne ha így lenne....az első nekem nagyon nehéz szülés volt, végén oxitocint is kaptam, mert alig haladt a dolog. 6,5 hónapig ülőmunkát végeztem, majd otthon pihentem.....sokat aludtam, feküdtem stb. na most ezt nem tehetem meg a 2,5 éves kislányom mellett, minden nap 2x játszóra megyünk, vagy ahova éppen megyünk, főzni, mosni, vasalni szinte minden nap, szóval nem a pihenésről szól az életem....
2011. máj. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

hát én az egész terhességemet szó szerint végig gyalogoltam

minden hová gyalog mentem

még az utolsó napokban is pedig elég messze volt a kórház ahova jártam vizsgálatokra.


és mégis baromi nehéz szülésem volt.

lehet azért mert első szülésem volt ..ki tudja?

úgyhogy ez nem minden esetben igaz

legalábbis nálam nem vált be ( sajnos )


14 hós baba anyukája

2011. máj. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!