Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van ennyi anyuka aki...

Miért van ennyi anyuka aki undorítónak tartja a gyerekével való közös fürdőzést. Többi lent?

Figyelt kérdés
..a babája felé való érzékeny reagálást? miért akarják tanítani aludni, külön szobában lenni már csecsemőkorban, nem engedni bebújni reggel a szülői ágyban? Olyan mintha az ördögtől félnének.. Milyen félelem van az egész mögött?A gyerek nem fog már 15 évesen ott aludni!Sem fürdeni az anyjával, sem anyatejet kérni! Egyszerűen szeretném megérteni miért fél ennyi anya a babával való dolgoktól? Kezdetektől készülnek mindenfélére, mintha a baba valami kis ördög lenne, aki hamarosan beköltözik és jól fel kell készülni, hogy a kis nyavalyás nehogy itt valamit csináljon. Arra nem gondolnak, hogy egyszerűen szeretetet, gondokodást szeretne a baba? Pont ezekkel a megvonásokkal és tanításokkal szólnak bele a folyamatokba...

2013. szept. 30. 16:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
62%

Mert a babának az a jó, ha pici kora óta külön alszik a saját ágyában, és külön fürdik. Mellesleg higiéniailag is ez a helyes. Az még elmegy, ha csak reggel bújik azt anyuékhoz, de éjjel nincs ott helye.

Nem a gyereknek van szükség arra, hogy állandóan az anyjával legyen, hanem azoknak az anyukáknak, akik majomszeretettel akarják nevelni a gyereküket.

Amikor egy anya szoptatja, tisztába tesz, fürdeti, akkor elég szeretetet tud adni a babájának. Egyetlen babának sem lesz ettől hiányérzete. Minket sem altattak a szüleink ágyában, nem fürödtünk a felnőttekkel, nem dajkálgatott anyánk állandóan, mégis egészséges érzelemvilágú felnőttek lettünk. Nem volt annyi elkényeztetett, kezelhetetlen gyerek, mit amennyi most van.

2013. szept. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
79%
Nem fürdök vele,mert nekem fél perc felöltöztetni,mig ha vele fürdök,az apjának kell,akinek 10perc.Nem alszik velünk,mert mi így akartuk és kész.Nem félek tőle,de nem akarok még éjjel is vele lenni és az ágy sarkában kuporogni,mert ő szétterül keresztbe.Szoptatni sajnos nem tudtam,de ameddig próbáltam,addig is az ő szobájába.Nem kis nyavajás,de attól függetlenül is kell rendszer és nem szabad neki mindent megengedni.Mellesleg ha az anyának nem fáradtság éjjel akár 10x is átmászni a kicsihez,akkor ez miért elítélendő?!Lehet te és a párod/férjed ezeket teszitek majd,de nem mindenkinek jó ez.
2013. szept. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%

Én az együtt alvásról és a szoptatásról tudok nyilatkozni. Mind a kettőnek teljesen önző okai vannak.

A szoptatás fájdalommal járt, a babám nem tudott helyesen szopni, kevés volt a tejem, szoptatási tanácsadó, tejszaporító, bimbóvédő, kenőcs - semmi nem segített. 4 hónapos korától kapott tápszert, 8 hónaposan teljesen abbahagytam a szoptatást. Mondjuk nem így terveztem.


Együtt alvás: sok férfival dolgozok együtt, több közülük panaszkodott erre. Úgy 8 hetes koráig aludt velünk, aztán külön szobában. Napközben aludtunk együtt, betegen velünk alszik, hajnalban átjöhet, fürdés után van közös játék, ugrálás. Fogzáskor a szobájában aludtam. De alapvetően este mindenki a saját ágyában alszik el.

Az elején kényelmetlen volt az éjszakai kelések miatt, de ez ugye átmeneti állapot volt.


Az meg kicsit visszás, hogy "nem fog 15 évesen anyatejet kérni meg ott aludni". Nem fog, de e mögött általában kemény harcok vannak 3-6 évesen. Nem minden gyerek akar magától lemondani a közös alvásról vagy a ciciről.

2013. szept. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
58%
És honnan veszed a statisztikát? Mi a forrásod?
2013. szept. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%

Nem értem, hogy miért pontoztátok le 0%-osra az első válaszolót??!! Maximálisan igaza van, és teljesen egyetértek vele. Úgyhogy engem is le lehet pontozni!


Amíg még babakorú volt a fiam, én sem akartam vele fürdeni. És nem azért, mert undorítónak találom. Most már 3 éves, szívesen fürdünk együtt.


Kicsit sarkosnak érzem a kifejtett kérdésedet, honnan veszed ezeket a dolgokat?

2013. szept. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok: egyébként nem tartom egyiket sem undorítónak. Mindenki úgy csinálja, ahogy nekik megfelel.
2013. szept. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
76%
Teljes mértékben egyetértek az 1. 2. és 3. válaszolóval is! Mindent leírtak, amit én is leírtam volna. Olvasd át még egyszer a válaszokat főleg az 1-es választ szép lassan, hogy megértsd miért. Ennyi. Az én férjem a kezdetektől alsónadrágban van a gyerekek előtt. Sőt ha együtt fürdenek fürdőnadrágot vesz fel. Soha nem mutatkozna a gyerekek előtt meztelenül és én sem szoktam. Nálunk nem volt divat egymással fürdeni, ahogy a férjeméknél sem. Az együtt alvásról meg annyit hogy ok, persze odabújhat, de jobb mindenkinek a saját ágyában, kiegyensúlyozottabb lesz a gyerek is és a szülei is, ha jót és kényelmesen alszanak nem nyomorogva.
2013. szept. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
47%

Szia! Kisfiam egy szobában aludt velünk 2,5 éves koráig. 3 hós korától 1 éves koráig köztünk aludt fél éjszakát, mert nem volt már erőm visszatenni az ágyába szopi után. 3-4x kelt éjjel szopizni. Így kényelmes volt mindenkinek, ha mozdult csak elővettem a cicit, 5 perc és aludtunk tovább. 1 éves korától gond nélkül aludt a saját ágyában éjjel, akkor már csak 1x kelt max. 2x. Nagyon jól aludtunk mind 3-an. Apa is imádta, hogy ott van köztünk. Sőt volt ilyan, hogy már az első szopinál mondta, hogy hagyjam köztünk.

Fürdök vele, bár már egyre ritkábban kéri, most 4,5 éves. Nincs ebben semmi rossz. Míg kicsi volt gyakran fürödtem vele, apa kivette fürdés után, megtörölte addig én is megtörölköztem, utána elrendeztem. Nagyon élvezte a lurkó, és én is. Jókat pancsoltunk együtt.

Meztelenkedni szoktunk előtte, jön-megy ha fürdünk. Fürdés után a szobában öltözünk. Biztos lesz az az életkor mikor zavarni fogja, ezt észre fogom venni, úgy gondolom. Én így nőttem fel. Nem volt tabu, és mai sem az, pedig 31 vagyok. Ha apa fürdött bemehettem a fürdőszobába, ha én apa is simán bejött. Ha anyuméknál vagyunk most is így van. Nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel, köszönöm szépen. Nem lettem ez miatt lelki sérült vagy ilyesmi.

Kisfiam meg attól függetlenűl, hogy egyszobában volt velünk sokáig, hogy velünk aludt egy ágyban, hogy a mai napig előfordul, hogy átjön éjjel, akkor maradhat de csak hétvégén. Egy kiegyensúlyozott gyermek. Ja, és még altatom is, mert nem alszik el magától. Én ezt nem tartom majomszeretetnek, és elkényeztetésnek. Nálam az nem itt kezdődik. Én is így nőttem fel, és ez nagyon jó. Egyszerűen megadom a kisfiamnak ezt amit elvár/igényel tőlem. Ha így akkor így. nem minden gyermek egyforma. Cserébe elvárom, hogy tiszteljen, szót fogadjon következetesen nevelem, van bünti is ha kell. De ez mellett egy igazi kis gyerek aki szeret rosszalkodni is, és bizonyos határokon belül szabad is neki.

Bocsi ha hosszú lett.

2013. szept. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából egyet értek az előttem szólókkal. Még annyit tennék hozzá, hogy számomra (és gondolom sok anyuka számára) a babája felé való érzékeny reagálás, a szeretet, a gondoskodás nem az együtt fürdést és az egy szobában alvást jelenti.
2013. szept. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
22%
18. 03 -as vagyok. Nekünk így volt jó, így alakult és nem bántuk meg. Ha lesz majd még egy gyerkőc vele sem fogom másképp csinálni szerintem. Ja, és 26 hós koráig szoptattam este is, mert úgy igényelte. (Akkor már én vettem el tőle, sírás nélkül sikerült, előtte még nem). 20 hós koráig szopizott éjjel is 1-2x. Ezt is sokan rossz dolognak tartják, nekünk nem volt az.
2013. szept. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!