Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket szokott enni 16 hó...

Miket szokott enni 16 hó körüli babátok ebédre?

Figyelt kérdés
Kisfiam azt eszi, amit mi, de ha olyat fõzök, amit nem kaphat, akkor mit adhatnék neki, amit hamar el tudok készíteni? Ti mit szoktatok olyankor?
2014. jan. 15. 15:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Ebben a korban, már kaphat mindent. Csak ne legyen nagyon fűszeres.
2014. jan. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16 hónaposan szerintem már mindent ehet, kivéve talán az egész diót meg a nyers tojást. Az én kicsim 1 éves, kicsit érzékeny a gyomra,úgyhogy karfiolt, káposztát magunknak se főzök még pár hónapig. Ha meg például vendégségben ilyesmi van, egyszerűen kiválogatom az ételből amit nem ehet. (Pl. a töltött káposztát lehámoztam karácsonykor).
2014. jan. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Olyanra gondoltam, ha pl chilis babot eszünk vagy vmi füszereset! Vagy ha olyan van amibõl ehetne, de nem szereti :)
2014. jan. 15. 16:12
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha csak az, hogy ehetne de nem szereti én nem főznék neki külön! Hisz akkor 20 év múlva a vasárnapi ebédre is főzhetsz 5-6 félét, mint ahogy anyósom csinálja, mert valaki ezt szereti valaki meg azt
2014. jan. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bármilyen főzelék könnyen és gyorsan elkészíthető (tök, zöldbab, spenót, krumpli), én még rántást se csinálok hozzá, csak megpárolom és kész.Mellé meg lehet főzni főtt tojást vagy virslit.
2014. jan. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
4-es válaszoló! Tudnál tanácsot adni, hogyan lehetne vele megszerettetni egy ételt? Mert szinte az összes fõzeléket utálja, egy kanállal megkóstolja és kiköpi többet nem eszik belõle :( Hiába próbálkozok...
2014. jan. 15. 16:25
 7/9 anonim ***** válasza:

Figyelj, minden gyerköc más, azt tudom írni ami az enyémeknél bejött. Próbáltam azt, hogy eszik nem eszik nem kap mást. Nálunk nem vált be, inkább nem ettek vagy az amelyik evett és utána megkapta a túró rudit bármit (ikrek) megosztotta a másikkal. Legalább jó szívűek, szeretik egymást.


Amit használok a vesztegetés:)


Illetve ami még jobb, hogy segítenek. Illetve kő keményen "átvágom" őket:) Például a borsót azóta eszik meg, hogy segítettek a nagymamának borsót szedni. Fagyaztottunk is le belőle, azóta is ha veszek elő borsót a mélyhűtőből mindig mondom, hogy ez az amit ők szedtek. Szóval a borsót így már 1,5 megeszik.


A tálalás is sokat számít náluk.


A leveseket csak petrezselyemmel eszi meg az egyik, úgyhogy nálunk a gyümölcslevesbe is kap petrezselymet.


Illetve jó nálunk a jutalmazás. Persze ha olyat főzök amit valaki útál és tényleg útál nem csak kitalálja rá, akkor főzök mást.


Amióta bölcsisek, illetve ovisok mindent megesznek ott. Itthonazért még van, hogy harcolunk.

2014. jan. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi! :) az én fiam olyan, hogy rá se néz az ételre, csak a kanalat nézi, ha közelít a kanál kitátja a száját bármi legyen is rajta :) még üres is lehet :D ha ízlik neki eszi, ha nem nem... Tehát neki biztos, hogy az ízekkel van gondja, nem csak kitalálja. De érdekes, mert pl anyu spenótját megeszi, az enyémet nem (pedig ugyanúgy készítjük).
2014. jan. 15. 16:55
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én 16 hónapos fiam mindent eszik amit mi, de ha valami olyan van, ami neki nem ízlik, akkor ezek történnek nálunk:

-a tegnapi kaját veszem elő (általában tudom, hogy mit fogok másnap főzni, és akkor teszek el belőle)

-csinálok májgombóc vagy grízgombóclevest (lefagyasztott húslém mindig van), gyorsan szaggatok bele pár gombóct, egy kis levestésztát még bele, és már eheti is (kb. 15 perc az egész, és az én fiam nagyon szereti)

-nem dől össze a világ, ha egy nap kimarad a főtt étel, és szendvicset, virslit, tojást (rántotta, főtt t.) ebédel

-tejbegrízt csinálok neki

2014. jan. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!