Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kellene tennem, hogy újra...

Mit kellene tennem, hogy újra jól aludjon?

Figyelt kérdés

Kisfiam 9 hónapos. Körülbelül 2 hónappal ezelőttig 21 órától 4-5 óráig aludt szépen egy-két éjszakát leszámítva. De most borzalmasak az éjszakák. Már feladtam az elvemet, hogy nem szeretném magunk között altatni a babát, de ez sem segít. Többször ébred éjszaka, kora hajnalban (ma pl. fél háromkor) pedig teljesen éber, játszani akar. 1-2 órát játszik, reggelizik és visszaalszik. Az éjjeli ébredéseknél nem szomjas, nem éhes, nincs pelusgond. A cumija sem kell neki mindig. Négy foga kibújt, most éppen nem jön egy sem. Gondoltam a mozgásfejlődésre is, de a felállás is jól megy már neki, szerintem nem nyugtalanítja.

Este fél nyolc körül fürdetjük, utána rögtön elalszik. Nappal nem teljesen kiszámítható, hogy mikor alszik, de általában 9-10 órától kb. másfél órát, 13-14 óra körül szintén másfél órát és 6 óra körül is szokott egy keveset, mert nem bírná ki fürdésig.(csak 20 percet hagyom ilyenkor)

Nagyon nehezen bírjuk már az éjszakákat (és emiatt a nappalokat is), tudnátok tanácsot adni, hogy mit tegyek?


2014. jan. 16. 07:20
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

Kialussza magát este felé és pedig a babáknak elég kevés alvás hogy kipihenjék magukat , de szerintem lehet hogy el kéne hagyni és tovább húzni azt a este 6 órási alvászatot és 7 kor fürdesd etesd és altasd ne 8 felé.

Az én babám 4 hónapos de nála már beállt az hogy automatikusan 7 órátol kezdődik nála az éjszakai alvászat igaz hogy általában 3 óránként ébred enni de hamar vissza is alszik a saját ágyában és ő nála a reggel a 3 óra fél 4.

Nem tudok vele mit kezdeni másfél 2 órákat fent van és utána alszik fél órát és kezdődik a nap.

Ha pedig azt akarom hogy aludjon mert hulla vagyok,csak a babkocsiban tudom elaltatni akkor is 1 órát tologatom mire alszik 1 órát.

Így is nagyon örülök mert csecsemőként fél órákat aludt éjszaka és mindig fenn volt.

1 szer nem hagytam aludni azt akartam hogy ébren marajon és csak 9 fele aludjon el ezért felébresztettem 7 óra körül de ő már 6 kor aludt és olyan nyügös volt végig hogy csak kézben tartva érezte jól magát.

2014. jan. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sztem a 6 òrai alvâs felesleges. Az enyèm ugyan màr 11 hònapos, de este màr règ nem alszik....tegnap kimaradt a dèlutàni szunya 18:30-kor nagyon fàradt volt, ugyhogy fürdött 19:00 körül feküdt is.Ìgy reggel 6-kor kukorèkolt de akkor kelünk a férjemmel szòval nem gond....


probald az estit kihagyni, àtalakitani

2014. jan. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szintèn azt tanácsolnám, hogy este ne altasd, és fürdesd 7-kor. Majd írd meg, hogyan alakult az éjszakátok, ha kipróbáltad! :)
2014. jan. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia, az esti 6 órai alvást én is kihagynám és korábban fürdetném.

Mi még 5 körül kimegyünk levegőzni és akkor felélénkül megint egy picit, az esti fürdésig így kibírja.

2014. jan. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lefekves elot min. 5 orat legyen ebren. Szervezz programot, menjetek ide-oda. Az en lanyom kilenc honaposan delelott aludt 20 percet, delutan 2 orat, es 3tol 9ig siman birta, onnantol meg fel nyolcig aludt. A masik, hogy nalunk ilyenkor jottek a felso metszok, nagyon fajt neki. Esetleg ez..?
2014. jan. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

enny idősen az én babámá így aludt.

kelt reggel 7-8 között. aludt utána délelőtt 10 körül másfél órát. aztán aludt még 14-16 között másfél órát, és 16 max 17 után már nem aludhatott semmit. És így átaludta az éjszakát kelések nélkül.


szerintem próbád meg hasonlóképpen, hogy már csak kétszer aludjon hosszabbat.

remélem sikerül :)

2014. jan. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm válaszaitokat, jótanácsaitokat!


Már látom, hogy nagyon rosszul alakítottuk ki a napirendet. Azt hittük, ha később fektetjük le, tovább is alszik...

Kedves 1-es! Nagyon nehéz időszak lehetett Nektek a Pici fél óránkénti ébredése!

Az én fiam is nagyon nyűgös tud lenni, ha álmos. Ordít egyvégtében, semmi sem jó neki olyankor. Ezért is próbálkoztunk egy rövidke késő délutáni alvással. Nem jött be :-)

Kedves 2-es, 3-as! Így fogunk tenni, ma már 7 órakor fürdetjük.

Kedves 4-es, 5-ös! Megfogadjuk azt a tanácsot is, hogy délután még levegőzünk egy kicsit a korai sötétedés ellenére is. Mindent a siker érdekében! :-) A felső metszőfogai kijöttek már, eléggé megszenvedtünk vele. Most egy kis pihenő van fogzásban.

Kedves 6-os! Köszönöm szépen, remélem, hogy sikerül.

Átalakítjuk a napirendet, valószínűleg nem fog menni egy nap alatt, de rajta leszünk!

2014. jan. 16. 16:24
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen tanácsaitokat még egyszer, sokkal jobban telt az utóbbi három éjszaka. Fél nyolctól alszik kb. fél háromig, de akkor ha magunk mellé vesszük, még visszaszunyókál kb. 4 - fél 5-ig egy-két rövid ébredéssel. Elég nehéz neki bírni fürdésig alvás nélkül, de remélem hamar hozzászokik az új napirendhez.

Szép napot kívánok Nektek!

2014. jan. 19. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!