Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek sikerült altatásnál...

Akinek sikerült altatásnál leszoktatni a gyereket arról, hogy ringatásra aludjon el, hogy csinálta?

Figyelt kérdés
8 és fél hónapos a kisbabám, és eddig úgy altattam, hogy ringattam, majd letettem, és szépen el is aludt. Viszont már kezd kicsit nehéz lenni, és szeretném leszoktatni arról, hogy csak ringatásra aludjon el. Próbáltam úgy, hogy nem vettem ki az ágyból, ha sírt, hanem simogattam a hátát, de többnyire annak üvöltő sírás lett a vége, és mégiscsak ki kellett vennem.. aki már átélte ezt, és sikerült leszoktatni a kicsit a ringatva elalvásról, hogy csinálta, és mennyi ideig tartott a váltás? (légyszi, akik kioktatnának, hogy már elrontottam, azok most egy kicsit hallgassanak. köszönöm)
2013. dec. 2. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Segíteni sajnos nem tudok, mert nekem is pont ez a problémám, csak az én kislányom már 18 hónapos lesz. Este elaszik egyedül a tápszeren, de délután ringatnom kell és már 12 kg, én is nehezen bírom, főleg, ha soká alszik el, ez változó 10 perc-fél óra. Én leülni sem tudok vele, mert egyből reklamál vagy felébred. Olyan tanácsokat kaptam én is, tegyem be, hagyjam sírni, majd megszokja, vagy adjak neki innit pl. teát stb. azon elalszik. Hát még nem álltam neki én sem, nem tudom hogyan... Sírni hagyni nem akarnám, valami más módszer érdekelne, vagy ha már nem bírom tényleg cipelni, muszáj lesz valamit kitalálni. Amúgy azon gondolkodtam épp, ha beadnám bölcsibe, ott a 10 gyereket biztos nem ringatják, hogy aludjanak, akkor mi lenne?!
2013. dec. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
én adok neki inni, csak azt sem szeretném, ha ehhez szokna hozzá.. így is megiszik egy csomót, aminek az a vége, hogy átázik a pelus... az ideális az lenne, hogy leteszem az ágyba, eléneklek egy dalt, vagy simizem a hátát, és már alszik is :)
2013. dec. 2. 22:34
 3/8 anonim ***** válasza:

Én amikor már úgy éreztem nem bírom, akkor melléfeküdtem, megfogtam a kezét és becsuktam a szemem. Nem rácsos ágya volt, mert azt egyik gyerekem sem bírta (alvás közben sem tudtam belopni őket, azonnal felriadtak mintha szöges ágyra dobtam volna őket, nem pedig pihe-puha meleg ágyikóba)

Persze volt cirkusz az elején, de nekem annyira fájt a derekam, hogy nagyon elszánt voltam, egyszerűen nem voltam hajlandó újra felvenni. Lehet, hogy ezt érezte meg, hogy tényleg itt a vége, anyu nem bepalizható többet.

Úgyhogy én mást nem tudok tanácsolni, talán próbáljatok összebújni ahol tudtok, aztán beteszed a kiságyba ha elaludt.

2013. dec. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy azon gondolkodtam épp, ha beadnám bölcsibe, ott a 10 gyereket biztos nem ringatják, hogy aludjanak, akkor mi lenne?"


3. vagyok.

Na nekem ez volt, a kisnaccsád a kisebbik akinek ringatni kellett a popóját sokáig. Utána is kellett a kézsimogatás, pocaksimi, odabújás, de legalább nem kellett hurcolásznom egy bálnabébit. Cumi persze legyen, a kedvenc, nem akármelyik, mert akkor kitör a 3. világháború. Gondolni sem mertem arra, mi lesz a bölcsiben.


Bekerült, vihette a cumiját. Második nap ő maga hozta haza, mert azt látta, hogy a társainak sincs. Senki nem csúfolta, meg is volt engedve, ő maga döntött úgy, hogy nem kell. Otthonra igen, de bölcsiben ne is legyen.

Két hét után az altatás úgy zajlott este otthon is, hogy betakartam, megpusziltam, becsukta a szemét és pár perc után elaludt.

Nem tudom milyen ráolvasás vagy boszorkányfőzet segítségével érte el a gondozónője napok alatt ami nekem 20 hónap alatt sem sikerült, de áldott legyen a neve érte.

2013. dec. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én a suttogó féle felvesz-letesszel szoktattam le a ringatásról. Betettem a kiságyba, ha sírt, felvettem, amint megnyugodott letettem. És így tovább. Ha letevés közben sír, akkor is le kell tenni, csak rögtön veszed is ki. Nem egyszerű, volt, h 1 óráig is csináltam az elején. 2 hét után viszont magától aludt el (4 hós volt ekkor). Minden elalvásnál így kell csinálni. Ha kipróbálod, kitartást hozzá!! :) És légy határozott, mert nekem megérezte, ha nem voltam az :)
2013. dec. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kb. 10 hónapos koráig ringatva, sétálva altattam el a kisfiamat - már alig bírtam el a közel 10 kilójával. Egy napon kényelmetlenné vált neki ez a pozíció, folyton ficánkolt a kezemben, ezért leültem vele és a hasamra vettem. Azóta így alszik el. (13 hónapos)
2013. dec. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

11 hónapos koráig ringatva aludt el a kislányom, majd egy nap úgy csináltam, hogy leültem vele egy fotelba, hátradőltem és a mellkasomra fektettem. Ő szépen a vállamra hajtotta a fejét, én pedig dúdoltam neki és simogattam a hátát. Negyed óra alatt elaludt. Azóta is így alszik (1 éves múlt).

Érdekes, mert korábban hiába próbáltam ezerféle módszert (köztük a dúdolós, hátsimizőst is), sehogy máshogy nem aludt el, csak ringatva.

2013. dec. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én már próbáltam a kiveszem-visszateszem módszert, egy darabig működött, de mostanában ha leteszem, egyből felébred, nekem meg a 10. ilyen akiónál kezd elfogyni a türelmem :) érdekes módon a férjemnek sikerül a hátsimogatós mutatvány.. lehet, hogy azt fogom akkor én is megpróbálni :)
2013. dec. 3. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!