Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónap körüli babádat mikor...

3 hónap körüli babádat mikor teszed le aludni a nap folyamán? Attól függetlenül, hogy mennyit alszik. Van már valami alapod, még ha nem is fix a napirended?

Figyelt kérdés
köszönöm a válaszokat

2014. jan. 17. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Reggeli szopi (kb. 9) után alszik egy nagyobb blokkot délelőtt, és ebéd után is, kb.12- 2ig. 3-4-ig/5-ig séta babakocsival (ennek min.felét átalussza), majd ébren van estig, 7körül fürdés, utána még ébren van picit, majd alszik 11ig. Éjjel egyszer kel, 3-4 között, utána már csak reggel, amikor mi is kelünk, kb. fél7kor.


Éppen ma 2 hónapos.

2014. jan. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Julie S ***** válasza:
Nálunk elég változó hogy mikor alszik. Reggel 9 körül kel, és este 9 körül megyünk feküdni, amiből igazi alvás csak 10 után lesz. Ennyi a "napirend", ami minden nap megvan. A többi idő meg mindig másképp alakul. Vannak napok, amikor álmosabb, akkor nagyokat alszik kora délután, de vannak napok, amikor eszében sincs fél óránál többet aludni egyben. Ilyenkor nem erőltetem, meg amúgy sem. (1 hét múlva lesz 4 hónapos a lányom)
2014. jan. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

3 honapos koraban fel hetkor kelt, fel kilenckor aludt 20percet a babakocsiban, utana 11tol akar 2-3ig, es hattol fel hetig. Kilenckor fekudt, ejjel aludt. Semmit nem tettem erte, hogy napirendje legyen, ez a kiscsaj oraval a testeben szuletett, az elso naptol total fix a menetrendje, es ha valtozas volt (pl. Elhagyott egy alvast) azt is maganak csinalta egy nap alatt. Ezt csak azert irom, mert egy baratnomet frusztralta, hogy ilyen percre fixek a napjaink, mikor o meggebed, es nekik meg csuszkal. Nem en voltam baromi ugyi, igy szuletett a kisasszony. :)


21 honapos mar.

2014. jan. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat. Még várok, hátha írnak. Aztán leírom én is, hogyan alszunk mi. :)
2014. jan. 17. 18:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Este 8-9 korul teszem le. Ejjel 2-3 korul szopi. Reggel 7-8 korul kel. De 9-10 korul szunyal kb 20 percet. Ha otthon vagyunk, 12-15 kozott alszik, ha epp akkor megyunk setalni, akkor csak a seta idejet alussza at, kb 1,5ora. 18-18:30h korul ujra szunyal 20 percet. Tehat napkozben ket pici es egy nagy alvas.
2014. jan. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok. Most valtozott az eletunk. :-)

Mult het csut-pentek volt egy hullamvolgy, sztem fejlodesi ugras volt. Ejjel tobbszor ebredt, nappal is gyakrabban kerte a cicit az eddigi 3 oranal. Szombat este ugy ereztem, h eljott az ideje a kulon alvasnak. (Eddig mellettunk volt babaobolben, de sajnos ropant "hangosan" alszik, egesz ejjek nyog almaban, mi meg semmit nem tudtunk pihenni.) Szombat ejjel meg felebredt 3-kor, de vas es hetfo ejjel mar csak reggel 6-kor, mosr 5-kor, de tudom, h most keveset vacsizott, mert faradt volt es bealudt. Szoval ugy nez ki, 12hetesen atalussza az ejszakat. Most nappal is csak 4 orankent kert enni. Kerdezo, Te meg nem irtad meg!

2014. jan. 22. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igen, igen, köszönöm a választ. Hát, mi este fél 10 fele tesszük le véglegl aludni, előtte eszik egy nagy adagot. Utána reggel 8-kor kel. Ezt 8 hetes korától tartja. Igazából csak arra voltam kíváncsi, hogy nem fektetjük-e le későn? mert máshol meg már 8-tól alszik. Nálunk így nem nagyon van szabad esténk, de még sem baj.
2014. jan. 22. 14:23
 8/8 A kérdező kommentje:
a mi babónk is attól fogva alszik éjszaka, hogy külön szobába tettük. :) akkor még "csak" reggel 6-ig aludt, utána meg szép lassan 8-ra tolódott ki.
2014. jan. 22. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!