Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kell elkezdenie kúszni?

Mikortól kell elkezdenie kúszni?

Figyelt kérdés
most lesz 7 hónapos a babám, forogni 5 hónaposan kezdett minden irányba amit az elmúlt hetekben nem csinál csak ritkán... Hátról hasra folyton de vissza mostanában nagyon ritka.azt olvastam ez nem azt jelenti nem tudja csak nem akarja használni. Kúszni nem kúszik még az baj? Hátra fele már csúszik meg már húzza fel a fenekét és a mi ágyunkban ha belekapaszkodik a lepedőbe próbálkozik és halad is előre húzza szépen a fenekét fel és nyúl előre de a földön csak a fenekét tolja fel vagy hátra fele csúszik.Ja és hason fekve forog körbe körbe. ÉS ha nem kutyázik az baj? Légyszíves ne oldalakat linkeljetek azokat már végig rágtam személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi.(múlthónapban voltunk ellenőrzésen és nézték a csípőjét meg a lábát karját mindenre azt mondták jól fejlődik)

2014. jan. 17. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Az en lanyom kilenc honaposan egy nap alatt felult-felallt-kuszott, masnap szabalyosan maszott, egy het mulva butor mellett lepegetett. Ez februar 2-8 kozott tortent, februar elsejen a ferjem beprotezsalt minket egy devenyeshez, mert aznap meg csak gurulni es forogni tudott. Masnap meg kb. Mindent. Ferj neurologus egyebkent, o azt mondta, hogy ha 9 hosan nem kuszik, elvisszuk tornaztatni, szoval gondolom kb. Az a hatar.
2014. jan. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

6-9hó között kezdenek el kúszni a babák.

enyém is csak 9hós kora előtt 1nappal kezdett el. Már kezdtem pánikolni, mert jártunk tornázni- dévény, és mondta a nőci, hogyha 9hós koráig nem fog elkezdeni kúszni, akkor majd mégegyféle tornára vigyem a gyereket, így mintha érezte volna a gyerek, hogy mostmár valamit mutatni kéne... elkezdte még épp időben.

A mászással is így csinálta, ott elméletileg 6-10hó közötti időben kell kezdeni. 10hó előtt 2nappal kezdte el.

:)

2014. jan. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is pont itt tartott egy hete, időközben hét hónapos lett és már kutyázik is néha. A dokinál a héten voltunk, minden rendben volt. Szerintem is van idejük még.
2014. jan. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat most megnyugodtam, hogy akkor még nem vagyunk elkésve!Mondjuk tegnap kerestem videókat amivel tudok itthon vele gyakorolni! :) huhh első a te babád aztán belehúzott:) Úgy tűnik a babák tudják mi a végső időpont amikor bele kell húzniuk:)Jó hétvégét mindeninek!
2014. jan. 18. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!