Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire való a K-vitamin? Meddig...

Mire való a K-vitamin? Meddig kell adni ezt a babáknak?

Figyelt kérdés
2009. dec. 2. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

Addig, amíg kizárólag anyatejes. Ha már hozzátáplálod, nem kell adni, illetve tápszeres táplálásnál sem kell adni.

A véralvadásban van szerepe, azért kell adni a kicsiknek, mert ők még vérzékenyek.

2009. dec. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%
A kórházban adják az első adagot. Aztán a gyerekorvos felír még egy csomaggal, abban úgy emlékszem 4 db van. Abból kellett heti egyet adni neki. Aztán már később nem kellett.
2009. dec. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%

A születése napján a kórházban kap először. Vérzékenységre van. Azután a doki írt fel 1 dobozzal, 5 ampulla van benne (konakion), mindig azon a napon kellett adni, amikor született, tehát pénteken született a fiam, akkor pénteken adtam neki. A második dobozt már csak 2 hetente kell neki adni. A szoptatás idején kell, hogy kapja, mert máshogy nem jut a szervezetébe K-vitamin, az anyatejben nincs és nem is megy át. A D-vitamint (Vigantol) is szoptatás alatt végig kell neki adni, naponta 1 cseppet. Én kiskanálba nyomok egy kis anyatejet, abba teszem bele ezeket.

De ahogy észreveszem, dokija válogatja, hogy mit és hogyan ír fel.

2009. dec. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

Konakon a neve, a véralvadáshoz szükséges, eddig jól írták elöttem.

Fél éves koráig kell kapnia a babának, havi 1-et, mivel az elsőt a kórház adja, amit te kiváltasz, abban már csak 5 ampulla van, ami fél éves koráig havi 1 adag. Anyatejbe kell bele keverni, nagyon büdös és rossz az íze, de lenyeli a babám, bár fintorog. Mi holnap leszünk pont 2 hónaposak, így már a másodikat kapja a dobozból, amit kiváltottunk.

De a gyerekorvos elmondja, ha megkérdezed.

2009. dec. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%
A Vigantolt pedig nem a szoptatás alatt kell szedni, hanem a baba egy éves koráig mindennap, két éves koráig pedig még ősszel-télen is.
2009. dec. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

Gratulálok annak, aki lepontozott 0%-ra. Nekünk a doki akkor is úgy írta fel, hogy hetente kell kapnia az első dobozzal, a másodikkal pedig 2 hetente adom neki és nem 6 hós koráig, hanem addig, amíg kizárólag anyatejes. Tehát ha valamiért 4-5 hósan tápszerre kell váltanunk, akkor már nem kell neki adni.

Ezért írtam, hogy dokija válogatja, mit és hogyan ír fel. Mindenhol más a "szokás".

2009. dec. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor majd megkérdezem a dokitól, bár biztos fogja mondani, hogy mit hogya. Én senkit nem pontozok le, mindenki válasza hasznos az én számomra. Egyébként én sem értem miért pontoztak 0-ra!
2009. dec. 3. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!