Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17 hónapos gyerek, éjjeli...

17 hónapos gyerek, éjjeli evés? Nem normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azért írok ide, mert a húgom már teljesen el van keseredve és hiába van nekem is gyerekem nem tudok neki ésszerű tanácsot adni.


A Kisfia 17 hónapos, 13,5 kiló. Egész nap eszik. Ha éppen nem lát kaját a környezetébe, akkor mutogat az asztalra és mondja , hogy: mammammaam :) (ez a kilóin is látszik)

Egy zacskó pufi kukac meg sem kottyan neki, eszi a löncshúst (sztem undorító), a rántottát, szalonnát mindent!!!

Vacsorára (fél 8-kor) megeszik 2 bécsi virslit, 9-kor 200-250ml tápszer (de pl. 10 hósan 330ml-t evett), majd hajnalba ismét felkel enni.

Ma hajnali 4-kor, megevett 180ml-t, majd 5-kor ismét ennyit.

A baj ott kezdődik, hogy a húgom hozzászoktatta, hogy a tápszert CSAK az ágyában fogadja el, így szerintem az ágyat összekapcsolta az evéssel. Ha bármi mást ad: tea, víz stb. nem fogadja el. Ha semmit nem ad akkor annyira elkezd sírni, hogy hányni is nekiáll éjjel.

A húgom nem a türelmes típus, pláne ha éjjeli kelésről van szó, így inkább ad neki enni.

Volt olyan is hogy próbálta jobban vizezni a tápszert akkor meg egyszerűen nem fogadta el.


Ezt az egészet azért nem értem , mert annyit eszik nappal hogy az egy felnőtt becsületére válna. A vacsora is felnőtt mennyiség (szerintem).


Egyszerűen tanácstalanok vagyunk....Már régen nem kellene éjjelente ennie, pláne nem ennyiszer, és ennyit.


2014. jan. 19. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is volt,h felkelt ennyi idősen éjjel tejet inni,persze nem volt éhes,így altatta vissza magát,ha jobban felébredt.aztán erről is leszokott magától.
2014. jan. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fiam 23 hónapos és még mindig van hogy felkel éjjel és megissza a kis tápszer adagját. Na nem minden éjjel, de ő így is alszik el. ágyba be, cumisüveg kézbe, kutyus nyuszi párna takaró és alszik. Éjjel ha felkel akkor cumisüveg a kézbe és már 2 perc múlva alszik is. Ezzel nincs gond szerintem. Inkább azzzal van baj hogy nagyon sokat eszik a tesód fia. Nem kell ám egész nap ennivalót adni neki. Nincs rendszer hgoy reggeli tízóra ebéd uzsi vacsi? fiam csak 11,7kg és majdnem két éves! igaz ő egy sajtkukac és lemozogja amit eszik.
2014. jan. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Kislányom 18 hós és igen, még mindig felkell enni, ami inkább rossz szokás szerintem, mert ha kap enni egyből visszaalszik, kb. 100 mlt adok neki. Néha már látom a fényt az alagút végén, aztán visszaesik. Bízom benne hogy egyszer abbahagyja.
2014. jan. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kéne adni neki,már 1 évesen sem kel fel normális esetben a gyerek nem hogy 1,5 évesen.
2014. jan. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos vannak nem "normális" estek, a gyerekek nem ismerik a nagykönyvek előírásait.....
2014. jan. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az éhségnek lehet tápanyaghiány az oka-sokat eszik, de vacak ételeket.
2014. jan. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!