Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves kislányom hetek óta...

Egy éves kislányom hetek óta megint nem eszi a főzelékeket. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Nagy nehezen, 8 hónaposan elfogadta ebédre a főziket. Legtöbbször én főzök neki, néha üveges bébikaját kap. Beindultak azonban a fogai, azóta nem fogadja el a főzit, gondolom baja van a kanállal, viszont uzsira a tejpépet minden további nélkül megeszi. Ráadásul, mikor szünet van a fogacskák között, akkor se hajlandó a főzit enni, csak tápit akar cumisüvegből. Persze mindig próbálkozom, mindenfélével, és sok féle módon (játékosan, figyelemeltereléssel, példamutatással stb.) de sikertelenül, olyan is volt már, hogy tévét nézettem vele, így adagoltam a szájába a kaját, s végül kihányta!!! Borzasztóan szidom magam azóta is ezért. Mit csináljak? Mikor fog ez megváltozni?
2009. dec. 3. 14:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Találd meg azt amit megeszik. Egy évesen eheti amit ti. Add azt, valamit csak szeret. Erőltetni semmit nem szabad, hogy mikor változik meg senki nem fogja megmondani neked. Lehet, hogy holnap, lehet, hogy mostantól meg kell szoknod, hogy válogat. Egyre jobban tudja érvényesíteni az akaratát, és fogja is:)
2009. dec. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
szia, próbálj neki megint üvegeset adni, hátha azt elfogadja. Esetleg próbáld más kanállal etetni, pld. fém kanállal. Valóban meg kell találni azt amit ilyenkor szívesen megeszik. A fiamnak az üveges krumplifőzi pulykahússal volt a sláger, ezt a mai napig megeszi akármi is van.
2009. dec. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!