Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, gyermeke (i) tek...

Anyukák, gyermeke (i) tek mellett mennyit adtok magatokra otthon?

Figyelt kérdés

Gondolok itt öltözék, smink...egyebek...

Néha napokig nem megyünk sehova, kertes övezetben lakunk, séta is csak az utcában vagy teraszon, bevásárlás is tömbösítve, vagy apuka megoldja....nem gondolom, hogy díszbe- sminkbe kellene itthon lenni, pláne egy kúszó-mászó apróság mellett, aki estére teljes mértékben lefáraszt.

Az elején még a fáradtság is rátett...élni sem volt erőm, nemhogy magamra adni....de most már egyre inkább foglalkoztat, hogy többet kellene magamra is fordítani (időt), hogy az a valaki nézzen vissza a tükörből, aki jó néhány hónappal ezelőtt voltam... Vagy ez túlzás itthonra,

és ez az időszak erről szól, aztán majd ha visszamegyek dolgozni, visszatér ez is?Normális ruha...nem csak melegítő-póló....reggeli rutinszerű ( de egyszerű) smink?

Ki hogy van ezzel?


2014. jan. 22. 08:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem alapvetö a (nem agyonmosott, kinyúlt) póló/felsörész és kényelmes!!!! farmer, hüvösebb idöben (szintén nem kinyúlt) pulóverrel.


Reggel elsö, hogy megmosdok, rendesen megfésülködök (nem "nagy" frizura", de nem is csak összegumizom a kócos hajat), és hangulattól függöen esetleg néha kihúzom a szemem, de csak ritkán, eleve nem szeretek sminkelni, de nincs is nagyon szükségem rá.


Nekem fontos, hogy otthon is rendesen nézzek ki. Idöben nem sokat jelent, rendesen felöltözni meg megfésülködni, de nekem is jobb a hangulatom, ha nem elhanyagolt, toprongyos valaki vagyok.

Mellesleg a gyerekeknek is jó, ha azt látják, hogy az anyjuk ápolt nö! Ez nem túlzás, ennek kéne az általánosnak lennie.


MIELÖTT valaki beleköt; NEM estélyi ruha/kosztümröl van szó, NEM új és drága dolgokról, hanem tiszta, normális méretü, kényelmes ruhadarabokról és nem összevissza rongyokról, amit inkább a szemétbe kellene dobni.

2014. jan. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

itthon pólóban, melegítően vagyok

ha elmegyünk, a szemem kihúzom

2014. jan. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, TELJESEN egyetértek!
2014. jan. 22. 08:52
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

2 gyerekem van. 1 éves és 3 éves.

farmer van rajtam es normális felső kényelmes amibe tudok szoptatni.

fésülködés, néha egy kis smink.

2014. jan. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Ha nagyon fáradt vagyok, akkor pizsi és fekvés, délutánra összeszedem magam. Smink alap (ha itthon vagyok, akkor gyengébb, más kozmetikumokkal készítve), hajam csak akkor csinálom, ha messzebbre megyek (fésülködés alap)

Itthonra leggings pólóval, pulcsival, máshová azért jobban felöltözök - itt most nem a leugrom a boltba egy tejfölért-re gondoltam. Egyelőre a körmöm is festem, ez majd valszeg változni fog.

2014. jan. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

A tiszta, ápolt haj, a napi zuhanyzás, a kényelmes, de jó állapotú öltözék itthon is alap. Ez általában farmert és normális felsőt jelent. Utcán, boltban, óvodában is átlagos, hétköznapi öltözéket hordok. Szemem kihúzom, ha megyek valahová.

De tűsarkakban, minikben nem tudok a gyerekek után futkosni. A férjem sem öltönyben és nyakkendőben kúszik-mászik a gyerekek után.

Alkalmakra kicsípjük magunkat.

3 gyerekünk van.

2014. jan. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

Az a "szerencsém", hogy amióta a nagy ovis, reggelente felkenek némi 1 perces sminket, és farosban megyünk nem macinaciban:) Persze itthon az a legkényelmesebb viselet. Nekem spec semmi önbizalmam nincs és nagyon "el is szoktam" az emberektől...

Nagyon lepukkantnak érzem magam, plusz van rajtam +8kg ezért a régi "normális" ruháim nem is igen jönnek rám.

2014. jan. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én csinosabb melegítőnadrágban és passzentos felsőkben vagyok itthon. A farmertől nagyon elszoktam, nem szeretem. A munkahelyemre kosztümbe jártam, de abban meg mégsem lehetek itthon. :-) De eszembe sem jutna szakadt, agyonmosott, kinyúlott ruhákat felvenni itthonra. A napi zuhany, rendszeres fésülködés alap, eszembe sem jutna ilyesmit kihagyni. Sminkelni itthonra egyáltalán nem sminkelem magam, ha megyünk valahova, akkor igen.
2014. jan. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én általában feszülős pólóban,topban vagyok itthon. Nadrág az éppen ami,néha melegítő,néha cicagatya. Sminkelni itthon sosem szoktam magam,egyrészt nagyon hamar elfogyna a készletem :) másrészt nem érzem úgy magam,mint a mosott sz.r,reggel megmosom az arcom és felfrissülök,ha a tükörbe nézek,nem érzem azt,hogy ki kell sminkelnem magam. A párom is jobban szeret smink nélkül,de azért ha megyünk valahova,akkor sminkelek. Szerintem otthonra felesleges sminkelni,hagyni kell a bőrt lélegezni és pihenni,akkor sokkal szebb lesz. Ezek a kencék csak elcseszik,persze néha muszáj és szeretünk is jól kinézni,de a bőrnek nem tesznek jót.
2014. jan. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok egy nagy sminkelős, csak alkalmakkor sminkelek (ha megyünk valahova akkor alap) így itthon sem sminkelem magam.

Én már szülés után is ugyan olyan "szép" akartam lenni de sajnos nem ment mert nem volt időm és energiám. Így kb 3 hétig éjjel nappal pizsomában voltam... :)

Persze most már más a helyzet. Én arra nagyon adok hogy ne legyek extrém szőrös, igyekszem rendszeresen borotválkozni, nem hagyom extra zsirosan a hajam, 3 naponta mosom, beszárítom, reggelente megvasalom.

Mióta nem járok dolgozni inkább itthonra veszek magamnak ruhát mert utcai van most bőven. Így jópofa felsőket és kicsit divatosabb szabadidőket és cicanacit hordok itthon. Számomra fontos hogy kényelmes legyen de mutatós is legyek benne, magam miatt is és a férjem miatt is.

Én most beszereztem mindent a lakkzselés körömhöz így azt is csinálom már 1 hónapja, így a körmeim is ápoltak ahogy szülés előtt.

2014. jan. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!