Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy mentek el wc-re 1-1,5...

Ti hogy mentek el wc-re 1-1,5 éves gyerek mellett, ha ébren van és nincs más otthon rajtatok kívül? Hol van, mit csinál addig a gyerek?

Figyelt kérdés

Nyilván nem a pisilésre gondolok.

A fiam 14 hónapos, de ha becsukom magam mögött a wc ajtót, elkezd üvölteni, és nem hagyja abba, míg ki nem jövök.

Jelenleg még egy szoba-konyhában lakunk, ahol egész nap egy helyiségben vagyunk. Egyedül vagyok vele egész nap. Hamarosan beköltözünk a felújított házunkba, és nem tudom, mit csináljak vele, míg én wc-n vagyok. Nem vagyok ott "órákig", de elég frusztráló, hogy míg én "végezném a dolgom", ő bömböl az ajtó előtt, vagy a kiságyban (az is ott van az ajtó mellett), ha beleteszem.

Próbáltam már neki elmagyarázni, hogy anyának most be kell mennie a wc-re, oda nem jöhet velem, meg sietek stb, de nem segít semmi. Ti hogy oldjátok meg?


2013. aug. 7. 16:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez gyerekfüggő. Nekem 3 van. Amelyik üvöltött, azt beengedtem. később nem fogja igényelni, hidd el.

Most a legkisebbem 14 hónapos, ő megszokta, hogy becsukom az ajtót.

Kezébe adsz egy játékot és nyitva hagyod az ajtót. Biztos először megnézi, hogy "mit csinálsz", de később már nem fogja izgatni, és akkor talán be sem megy, elég ha látja, hogy "elérhető vagy".


A másik lehetőség, hogy akkor végzed a nagy dolgod, amikor alszik.

2013. aug. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát kinyitom az ajtót, bemegyek, leülök és elintézem a dolgom:))

Nyilván jön utánam, de hát nem a saját 14 hós gyereke előtt fogok szégyenlősködni.Ne aggódj, nem lesz "egész életében" ez a hobbija, hogy utánad megy a wc-re is:)

Marhára nem érdekli mit csinálsz csak lásson, megijed ha csak úgy "eltűnsz", vele még nem tudod megértetni, hogy ez egy olyan dolog amit egyedül végez az ember, zárt ajtók mögött:)

2013. aug. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyitott ajtó. Ez van.
2013. aug. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Vagy nyitva hagyom az ajtot, vagy beengedem. Ez van, mar kezdek hozzaszokni :) 18 honaposom van.
2013. aug. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
nyitott ajtó. érdekli, hogy mit csinálsz közben, így tanul.
2013. aug. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Bejön velem... Ennek igazából tanító jellege is van. A gyerekek másolják a szokásainkat. Pl. nagyobbik fiam 20 hónaposan már a wcbe pisilt állva! (kissámliról, apukáját is sokszor elkísérte a mellékhelyiségbe) Sosem bilizett, csak wcre volt hajlandó menni. Amit nem is bánok, mert azt látom, hogy amelyik gyerekek bilihez vannak szoktatva viszonylag nehezen váltanak wcre és félnek a wc-n!
2013. aug. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%
Hát, volt már olyan, hogy szinte az ölemben ült közben, mert ha kint sírt, nekem nem ment a dolog... Szégyen, nem szégyen, ez van.
2013. aug. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
ha gáz,han gáz,jön velem.Már megszoktam,hogy nyitott ajtónál intézem.
2013. aug. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%
Az első 10 alkalommal beraktam a kiságyba addig, ha üvöltött hát üvöltött, nem trónoltam benn fél órákat. Utána már be sem akart jönni, azóta sem. Ebből nem vagyok hajlandó engedni.
2013. aug. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nyitott ajtó nálunk is. Ő nyitja-csukja az ajtót, ezzel elvan, ha nagyon nyűgös, akkor megengedem, hogy letekerje a wc papírt, azzal is jól elszórakozik, míg én a dolgom végzem.
2013. aug. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!