Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg jobb egy 16 hónapos...

Tényleg jobb egy 16 hónapos babának a bölcsiben, mint az anyukája mellett otthon?

Figyelt kérdés
16 hónapos a kisfiam. Mostanában mindenki azzal fáraszt, hogy miért nem adom őt bölcsibe, jót tenne neki, lennének játszópajtásai, szokná a közösséget. Egyébként barátkozó, jó kedélyű baba. Úton van a kistesója, 22 hónap lesz közöttük. Tényleg jobb lenne neki a bölcsi? Én szívem szerint csak oviba íratnám, úgy is olyan gyorsan eltelik ez az idő.
2012. aug. 28. 03:52
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Jó ha szokja a közösséget, de ilyen kicsikeként még az anyukája mellett van a lehető legjobb helyen, hidd el. Butaság, amit mondanak.
2012. aug. 28. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Nem is vennék be bölcsibe,mert te nem dolgozol.
2012. aug. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
19%
Neki biztos jobb lenne. Én fiam is ennyi idős majdnem most kezdte volna a bölcsit, de anyukám betegsége miatt még nem mehetek vissza dolgozni. AMit nagyon sajnálok, mert a gyereknek ennyi idősen igen csak kéne már a bölcsi, de így nem veszik be. Most keresek neki valami magánt ahol legalább heti 1-2 napot lehet, mert nem szeretném az itthon maradásom következményei szenvedni majd később.
2012. aug. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem forgatnám ennyire ki. A gyerekeknek sok mindenre szüksége van (ahogy nekünk felnőtteknek is). Szüksége van édesanyára és a közösségre is. Mivel mindkettőtől mást kap, más irányú fejlődést eredményez nem hasonlítanám.
2012. aug. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Én ennyi idősen bölcsiben voltam, és nem lett semmi bajom. De ettől függetlenül neked kell eldöntened, hogy beadod bölcsibe vagy nem. Nem az ismerősök döntik el úgysem :)
2012. aug. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem még kicsi, és biztos jobb neki még melletted, mint a bölcsiben... És jól mondod, úgyis olyan gyorsan eltelik az idő, én kihasználnám amíg velem lehet, és szerintem ha semmi nem indokolja, bőven ráér ha csak óvodába megy...
2012. aug. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem ilyenkor az edasanyja mellett a helye. Menj vele jatszoterre, talalkozzatok gyerekes baratokkal. De mindenkeppen rad van szuksege.

Es akkor veled van, te vigasztalod, te altatod, te eteteted, te jatszol vele, es napi par oraban kap a kozossegbol is.

2012. aug. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem a gyereknek ilyen korban nagy szüksége van az anyukájára aki még taníthatja fejleszti. Mert pont most van abban a korszakában amikor a legtöbbet feltudja szívni a kis agya. Viszont közösségre is szükség van. Én ezt úgy oldom meg, hogy nagyon sokat viszem játszótérre majdnem minden nap. Van egy két nap amikor nem. Ott közösségben is van de mégis vele vagyok egész nap. Szerinte ez a jó megoldás, pláne ha nem akarod bölcsibe adni.
2012. aug. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!