Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vigyem sokat a nagyiékhoz,...

Vigyem sokat a nagyiékhoz, idegenek közé?

Figyelt kérdés
6hónapos a kislányom.tudom,hogy életkori sajátosság-de megijed,sirva fakad,ha nem lát-vagy apát,hanem pl nagyi van ott,ha felébred.találkozzanak sokat,hogy megszokja?
2014. jan. 22. 12:08
 1/7 JnéHN ***** válasza:
Nálunk 3 év kellett, mire a nagyobbik megszokta anyósomat, a 18 hónaposam pedig még mindig sír, ha meglátja. Érdekes módom édesanyámtól egyik sem sírt egy percig sem.
2014. jan. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez teljesen természetes. 6 hónapos csecsemőnek még nyugalomra van szüksége, nem arra, hogy szokja a társaságot. Legalábbis nekem ez a véleményem. Ez persze nem azt jelenti, hogy a nagyszülőkkel ne találkozzon, csak kifejezetten erőltetni felesleges.

(Egyébként a mi lányunknál kb. 9-10 hónapos korában ez magától elmúlt.)

2014. jan. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Jégtánc ***** válasza:
Nálunk sosem volt ilyen gond egyik gyermekemnél sem.Mi sokat jártunk,járunk egészen kis koruk óta mindenfelé.Nagyon nyílt,barátságos mindegyik.Lányom most lesz két éves,anyukámmal jó ha évente 2x találkozik mert ő külföldön él mégsem sírt sosem ha meglátta. Szerintem meg igenis vinni kell ha van lehetőség.Vagy hívjátok át hozzátok a nagymamát,más kisbabás anyukát.
2014. jan. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy Neked rossz a kapcsolatod a nagyival? Mert a babák nagyon megérzik, ha Te valakit nem szívlelsz...


De ettől eltekintve is vannak félősebb babák.

Azt lehet megpróbálni, hogy amikor belép a szobába és a baba észre veszi, akkor ne menjen rögtön oda hozzá, "bújjon bele az arcába", hanem szokja kicsit hogy ott van a légtérben, Te meg beszélj az illetőhöz is, és akkor lehet szép nyugisan közelíteni.

De olyan is van, hogy egy baba fél pl. az ősz hajtól, vagy a szemüvegtől vagy szakálltól, ilyesmivel nehéz mit kezdeni, de idővel elmúlik.

2014. jan. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
imádom az anyukámat-minden nap 3szor beszélünk,a nagyfiamnak a nagypapa az Isten!mindennapos a kapcsolat--hatalmas a szeretet.szóval,akkor inkább viszem,hogy szokja
2014. jan. 22. 13:34
 6/7 anonim ***** válasza:
nálunk attól a nagyszülőtől sírt, akit ritkán látott. Bár ott utána sem lett felhőtlen az öröm, szerintem leveszi azt, hogy én viszonyulok az adott emberhez
2014. jan. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet...anyumékat imádja,anyóst meglátja üvölt,bár mára már csak akkor üvölt,ha megfogja,felveszi...azt nem engedi nekik.Csak anya-apa és az én szüleim vehetik fel.Anyóssal úgy már elvan,ha nem ér hozzá,de nem a szíve csücske...szóval azért ennyit változott már 1 év alatt.Most lesz 1,5 éves.
2014. jan. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!