Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok a babák, akik utálnak...

Azok a babák, akik utálnak hason lenni, hogyan fognak kúszni-mászni, négykézláb menni?

Figyelt kérdés
Az én babám 9hós és nem forog hasra,pedig képes rá mert már csinálta párszor korábban.Viszem gyógytornászhoz,mutat gyakorlatokat,amiket otthon elis végzünk vele,de semmi eredmény.egyszerűen nem csinálja.mit tegyek,teljesen tanácstalan vagyok.12kg és 79 cm.
2014. jan. 22. 17:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
ne gondolj egybol rosszra, nem minden baba, egyforma. Az en fiam 1 ebes es egy percet sem, maszott:) viszont ha gogom a kezet akkor megy. Lehet hogy a te babad sem fog maszni csak, azt veszed eszre hogy fel all, es megy. A maszason kivul az en fiam is mindent csinal, csak maszni nem. Remelem segitettem.
2014. jan. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Mit tud?

Hasról hátra, hátról hasra fordul?

Hason kinyomja magát?

Felül?

9 hónaposan forognia kéne oda vissza, vagy hason közlekednie ha hasra rakod.

Ha semmit nem csinál, akkor nagyon el van maradva a mozgásfejlődésben!

9 hónaposan felülnek, kúsznak vagy másznak a babák, de sokan fel is állnak ennyi idősen.

4 hónaposan nem forgott a babám, utalt hason lenni. Elvittem tornászhoz, megmutatta mit hogy kell, s elkezdett fejlődni, egyre hosszabb ideig el lett hason, elkezdett kúszni hátra felél, majd előre, majd négykézláb, majd felült, s most 7 hónapos, mászik, ül, s fel áll, ha a kanapéhoz vagy kis székhez, vagy hozzam mászik, kapaszkodva feláll.

2014. jan. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Első válaszoló!

Akkor hogy ül fel, hogy áll fel a fiad, ha nem mászik? Hogy jut el A-ból B-be?

Ha fogom a kezét a fél éves gyerek is sétál...

2014. jan. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

Jó nagy baba, biztos ez is hátráltatja. A gyógytornász nem mondott semmit?

Ha párszor már fordult, akkor elvileg nincs lemaradva a nagykönyvhöz képest, ráadásul képesek a semmiből előállni új mozgásokkal. Te hogy érzed, van gond? Ha igen, vidd másik orvoshoz/tornára. Ha nem, akkor várj még, hátha tényleg megcsinálja.

Egyébként fontos a kúszás/mászás a váltott lábas mozgás miatt.

2014. jan. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Mikor hasrafordítom,akkor szépen kinyomja magát,néha emelgeti a fenekét,de lár perc múlva megfordul.egyébként szépen ül,persze nem magától,hanem megkapaszkkdik a kezembe és felhúzza magát.ortopédus azt mondta,h.erősek az izmai,nincs semmi gond.
2014. jan. 22. 21:25
 6/15 betta55 ***** válasza:
A megoldás dévény torna.ne várj vele,hidd el nekem,hogy csodára képes!az én babámat is ez houts helyre!
2014. jan. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Az én fiam nem mászott soha, és még is felült és felállt amikor akart, makk egészséges most lassan 3 éves és egész nap szalad :D Nála a mászás kimaradt ennyi. :D
2014. jan. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szuper. Azért nem mászik, mert teljesen rosszul tanítod!

Nem hasból kell felülnie előre, pláne nem úgy hogy a kezedet fogja.

A forgása kell neki megtanítani, és a hason levést megszerettetni vele.

Vidd el valahová, mert nagyon le van maradva!

Te is látod, hisz ki írtad a kérdést!

Ennyi idősen egyedül kellene hason közlekednie, felülnie.

Oké hogy kimarad a mászás, de hogy fog felülni? Mindig meg kapaszkodik benned?

Hogy fog felállni ha egyedül nem tud felülni, nem tud oda masni valahova, amibe meg kapaszkodik, s feláll?

A következő az lesz, kezén fogva vezeted, hogy úgy járjon?!

2014. jan. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló!próbáljuk folyamatosan már hónapok óta megszerettetni vele a hasonlétet,de egyszerűen utálja.szerintem ezzel a problémával nem vagyok egyedül...ezértis írtam,hátha valaki tud újat írni..
2014. jan. 23. 09:26
 10/15 anonim ***** válasza:

Tedd a kiságyban hason, s mutass neki játékokat. Minden órában 5 perce, másnap minden órában 7 percre, majd 3 nap minden órában 10 percre, hogy szokja!

Mutogass neki játékokat, bohóckodik neki, Bábozz neki.

Tedd a földre a játszószőnyegre, mutass neki érdekes csörgő zörgő dolgokat.

A Lamaze játékok nagyon jók!!!

2014. jan. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!