Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Isten hozott dackorszak, de...

Isten hozott dackorszak, de hogy kezeljem?

Figyelt kérdés

14 honapos lanyomnal a napokban vettem eszre a dackorszak-hiszti osszes jelet. Ilyenkor olyan sirast lerendez, hogy ha nem latnam azt hinnem, valaki bantja. Termeszetesen vegigolvastam mit hogyan, de rendesen belekavarodtam hogy melyik helyzetet hogyan kezeljem. Ha valaki tud ebben segiteni azt megkoszonom.

1. A legalapvetőbb mikor valamit nem engedunk. (Napokban pl a kisollo, laptop es a mosogep gombjai a "meno") ilyenkor megvarom hogy abbahagyja a visitast, es a kezebe adok valamit a sajat jatekait vagy a valamit ami nem az o ove de szabad (pl mobil tokja)

2. Egyertelmuen figyelem felkeltes, de ijeszto: úti magat vagy oda veri a fejet a szektaahoz de ugy hogy tenyleg faj es nyoma marad, de akkor mar rendesen sir. Anyosom azt mondta hogy a legegyszerubb ha megnezem hogy konnyezve sir mert akkor a hiszti atcsapott igazi sirassa, es csak akkor vigasztaljam de mondjam el hogy ez tortenik ha bevered a fejed. Na ennel teljesen tanacstalan vagyok, mert "magara hagyni" se akarom, de taplalni se akarom ezt a viselkedest. Mi lenne a helyes megoldas?

Elore is koszonom moindenki valaszat!!


2014. jan. 22. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Türelmesnek kell lenned!

Amikor hisztizik tereld el a figyelmét, nehagyd hogy bele lovalja magát. Légy következetes, és ne lássa rajtad hogy gyenge vagy! Légy mindig határozott! Ha egy kicsit is megérzi a bizonytalanságodat már nyert ügye van és azt hiszi, hogy hisztivel elérhet akármit. A sírást és a hisztit soha ne vedd a lelkedre ez egy próbálkozás, hogy megnézze hol van nálad a határ. Pl.: A fiam lassan 3 éves lesz a édesanyám mindent megenged neki,mert a sírást a lelkére veszi anyum, és nem tud a fiamnak parancsolni. Ö meg okos és kihasználja :D


Ja és nálunk a miért korszak is van mindig a miért, és mindent el kell magyaráznod neki az ö nyelvén és az ö szintjén hogy megértse :D


Kitartás :D

2014. jan. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk a fürdőszobán van tolózár amit a gyerek nem ér el így a mosógép érintetlen marad, A számítógépet amikor használjuk akkor őrzés alatt áll ha nem gépezünk nem hagyjuk bekapcsolva, a laptopot tedd el vagy tedd olyan helyre ahiól ő nem éri el de te tudod nyomogni.

Kisollót is minden olyan dolgot magasra szekrény tetejére el lehet tenni és csak olyankor elővenni mikor szükség van rá, nálunk a gyermeknél a körömvágás akkor a legjobb ha a gyerek alszik mi meg csendben levágjuk a körmét.

És ha nem látja nem akarja a kezébe venni se.

Tartsatok házi állatot kutyát , macskát az udvaron és le foglalja magát egy kis időre de azé ne hagyd hogy bántsák egymást.

Nállunk a hangos kiáltás jött be a .ELÉG NEM LEHET!

2014. jan. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk ilyen szerencsére nem volt, de én nem hagynám, hogy magát bántsa. Szerintem a hisztiző gyereket is meg szabad vigasztalni, csak azt nem szabad hagyni, hogy a hisztivel bármit is elérjen. Egyébként az enyémek szoktak könnyel is hisztizni. Szóval szerintem ha elkezd hisztizni, próbáld elterelni a figyelmét, ha nagyon kiborul, akkor próbáld megölelgetni, ha nem hagyja, akkor hagyd ott egy-két percig, de akadályozd meg, hogy kárt tegyen magában.
2014. jan. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem 1 eves a lanyom, es o is elkezdte a hisztit. Meg 1 sem volt, mikor mar probalkozott. Akkor meg ugy nezett ki a hisztije, hogy lefekeudt, es a fejet a folghoz utotte. De rajott, hogy ez faj, es utana naaaaagyon ovatosan letette a fejet a foldre, hogy epp csak odaert. :) Nagyon cuki volt :) Annak azert orulok, hogy o mar nem "bantja" magat. Nem tudom mit tennek.


A hisztikkel en 2 uton jarok el:

1. megnyugtatas, eltereles

2. ne foglalkozom vele


Hogy mikor mi? Szerintem ez fugg a hisztitol, es az en lelki allapotomtol. LE lehet szolni, de igen. Ha aznap mar a 3. hiszti, es meg csak 1 oraja kelt fel, akkor hagyom. Es csodak csodaja, fel perc es felkel, es megy a dolgara.


Upsz. Nalunk a latpot, taviranyito, mobil meg van engedve. Ezt majd meglatom, hogy jol tettuk-e,m de most mar ez van. Elso gyerek. Talan legkozelebb okosabbak leszuk :D


Amugy nalunk sem sir konnyekkel ha csak hiszti van. Lehet ezt kesobb tanuljak meg ;)

2014. jan. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!