Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fog végre magától...

Mikor fog végre magától elaludni a babám?

Figyelt kérdés
9 hónapos, és csak úgy alszik el, ha tologatom a babakocsiban. Naponta 3-4-szer 15 perc tologatás kicsit fárasztó. OK biztos én rontottam el hogy ehhez hozzászoktattam, de mikor jött a foga egyszerűen nem tudott másképp elaludni, most meg már gondolom hozzászokott. el fog aludni valaha magától? Hogyan tudnám rászoktatni? Sírni nem fogom hagyni...
2009. dec. 3. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát már tényleg elég nagy baba.


Én nem babakocsiztattam sose, hogy aludjon, hanem ringattam a vállamon, énekelgetve halkan a sötét (vagy majdnem sötét) szobában. Érezte a közelségemet, egy idő után ráhangolódott. 5 hósan átaludta az éjjelt és nem kellett már a ringatás sem, csak ritkán.

2009. dec. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Inkabb fekudjel le vele az agyatokra, es ha erez tegedet, akkor biztosan az agyon is elalszik.

A kocsibol mindenkepp szoktasd ki, hidd el, hogy par alkalom utan megszokja, hogy nemcsak a kocsiban lehet elaltatni. Ha nem veszed ki a kocsibol, nem fog leszokni magatol arrol, hogy tologatas nelkul elaludjon.

Attol, hogy kiveszed, meg nem fog sirni.

Ha fekszik az agyon, es mellette vagy, olvasgathatsz csendben. Jobb, mint a kocsit huzkodni.

Ha tudsz menjel vele setalni amikor alszik, akkor nem kell kulon tologatnod a kocsit.

Vedd ki a kocsibol, ha faradt, elalszik barhol.

2009. dec. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Ha nem hagyod sírni,akkor sehogy.De mit csinálsz,ha már nem fog elférni a babakocsiban?
2009. dec. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Akkor sem fogod sírni hagyni, ha a boltban csokit akar, ha nem akarja a gyógyszert bevenni, ha mindenáron meg akarka rágni a villanyvezetéket?

Nem fogod tudni ágyba szoktatni némi sírés nélkül.

Rakd le, 1-2 perc után menj oda, simogasd meg, beszélj hozzá aztán hagyd ott. Esetleg kapcsolj be egy zenét. Valószínú jópár órád rámegy az első alkalommal, de el fog aludni. Másodszorra már könnyebb lesz.

2009. dec. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Sajnos, ha már hozzászokott a tologatáshoz, akkor nem lesz egyszerű dolgod. Én azt javaslom, próbáld ki a "kifárasztós" módszert, azaz ne tologasd, hanem játsszatok a levegőn, aztán, amikor már fáradtabb, akkor a szobában. Amikor már látod, hogy nagyon fáradt (ilyenkor már célszerű az ágyban játszani, mert ilyenkor már nagyon "éretlenek" a babák, és könnyen nekimennek dolgoknak, megütik magukat a fáradtság miatt), akkor próbálkozz halk zenével, vagy énekléssel, átöleléssel, hozzábújással, simogatással, esetleg cicivel/tápszerrel/cumival.


A fiam rossz alvó volt babakorában is, most meg csak úgy alszik el csak, ha szó szerint "leesik a feje"... Nálunk a fent felsorolt "trükkök", és napi minimum 1 óra hancúrozás a szabad levegőn segítettek, és segítenek ma is.


Egy 21 hónapos prücsök anyukája

2009. dec. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

OK lehet hogy igazatok van, de ha beteszem a kiságyba feláll és ordít, nem bírom elékpzelni hogy lefeküdjön önszántából. Ahányszor lefektetem annyiszor áll fel.

Ha az ágyban magam mellé fektetem, akkor sem marad meg, hanem mászik mindenfelé, de majd próbálkozom...

2009. dec. 3. 21:19
 7/10 anonim ***** válasza:

21:15-ös vagyok.


Nem vagyok síráspárti... Eddig kétszer próbálkoztam a fiammal, hagytam sírni, ahogy tanácsolták. Először szó szerint egy órán át üvöltött, de nem hagyta abba, pedig már berekedt, mégis üvöltött tovább. Végül alig bírtam megnyugtatni, és még fél órán át hüppögött,miután kivettem. Másodszorra (védőnéni tanácsára próbálkoztam újra) pedig fél óráig üvöltött, majd a teljesen lerakott kiságyból kimászott, (gyakorlatilag felrakta a nyakáig a lábát) és kiesett... (18 hónaposan!)


Én többet biztosan nem hagyom üvölteni...

2009. dec. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nálunk is szó szerint történt minden, ahogyan az utolsó kommentedben írtad. Én a következőt találtam ki, és néhány nap alatt hatott a dolog: Leültem a rácsos kiságya mellé, becsuktam a szemem és a vállamra hajtottam a fejem. Egy idő után ő is lefeküdt, és amikor felállt akkor visszafektettem és én is újra felvettem az "alvópózt". Néhány nap után már 3 perc alatt elaludt így. Ezt nem könyvben olvastam, csak már én is kétségbe voltam esve és muszáj voltam valamit kitalálni.

2009. dec. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó ezt ki fogom próbálni! Remélem beválik! Köszi! :)
2009. dec. 3. 22:20
 10/10 Zsöff85 ***** válasza:
Én azt nem értem, hogyan fektetitek vissza az üvöltő, minden erejével ellenálló babát?
2016. febr. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!