Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon kicsi a fiam fütyije,...

Nagyon kicsi a fiam fütyije, így nem tudom rajt hátrahúzni a bőrt. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Lassan egy éves lesz, és hát elég csöpp a fütyije szegényemnek, nincs 2 cm az egész. Az öreg gyerekorvos bácsink a rutinjával csak-csak hátra tudta húzni a bőrét, de kaptunk egy fiatal doktornőt, aki megfogni is alig tudta, nem hogy megmozgatni. Én sem merem nagyon húzogatni, megfogni is alig tudom. Vajon lesz ez nagyobb szegényemnek? Hogy mozgassam így a bőrét? Valami tipp?
2014. jan. 23. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
fürdésnél a hüvelyk és mutató ujjad közé fogod kb a közepénél vagy még előrébb és a víz alatt lassan,óvatosan megpróbálod.
2014. jan. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Próbáltam így, csak tényleg alig van ott "hely", vagy távolság, amin mozgatni lehetne... Jajj, akkor majd az apjával megpróbálunk ügyködni valamit, neki talán könnyebben fog menni.
2014. jan. 23. 12:42
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

3 éves korig, ill. a szobatisztaság eléréséig egyáltalán nem kell húzogatni a fütyit. Szemmel nem látható mikro repedések keletkezhetnek a bőrön, amik heggel gyógyulnak, így még rugalmatlanabb lesz a terület, és mehettek később a sebészhez. Ha magától nem oldódik meg a szitu 2 éves korig, érdemes elvinni gyereksebészhez, hogy megnézze, ott vagy adnak rá krémet, ami lazítja a bőrt, vagy visszahívnak egy év múlva kontrollra, és akkor adják a krémet. Ha a krém sem használ, pici sebészeti beavatkozással megoldják a fütyi kérdést.


Nekem ezt gyereksebész főorvos mondta. Szerinte több problémát okoz, ha valaki idő előtt erőlteti, mint mikor ők "megcsinálják". 3 éves korra amúgy többnyire magától is lazul a bőr. Előtte nem véletlenül van letapadva.

Szóval amíg nem okoz gondot a letapadás meg szűkület, én békén hagynám a helyedben. De te tudod, csak gondoltam hátha segít, ha hallassz egy "szakvéleményt". Én pl. többet adok a sebész véleményére, mint a gyerekorvoséra. A miénk is húzogattatná, én viszont nem piszkálom. 2 éves múlt a gyerkőc, nem jön neki vissza semmit a bőr, majd jövőre megyünk megint sebészhez.

2014. jan. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, és köszi a választ. A régi dokibácsi mindig hátrahúzta neki, így gondoltam nekünk is kellene itthon próbálgatnunk (amúgy nem mondott erről semmit). Az új gyerekorvosunk viszont nem is tudta mozdítani a bőrt, így megijedtem, hogy esetleg baja lehet. Akkor hagyom, aztán majd visszatérünk rá később.
2014. jan. 23. 15:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Van a gyermeknek apja ? Rá kellene ezt bízni !
2014. máj. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!