Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek jól etetem a...

Szerintetek jól etetem a babámat? Kislányom 7 és fél hónapos, tápszeres baba. Tapasztalt Anyukák, kérlek olvassátok el, köszi! Többi lent!

Figyelt kérdés

Így eszik: reggel fél 9: 220 ml tápi délben: egy üveg húsos főzelék 190 m (gabonapéppel) fél 4: 150 ml gyümölcs (sinemillel sűrítve) fél 7: 170 ml tápi este 9:220 ml tápi (sűrítenem azért kell, mert bukós baba sajnos, bár már normalizálódni látszik a helyzet - koppkopp) 8,5 kg.Mindenki "azzal jön", hogy milyen husibaba, milyen nagy, milyen hurkás stb. Ez elbizonytalanít rendesen, talán valamit nem jól csinálok. Tényleg sokat eszik? (este 9-től reggel 8ig alszik, nem kel éjjel)Nem kioktatást kérnék, hanem szíves tanácsát és segítségét annak, aki tapasztaltabb nálam (nekem első gyerkőc). Előre is nagyon köszönöm, ha segítetek!

És még két kérdés: mikortól eheti a baba a vajaskenyeret? (3 foga van most)

Másik kérdésem: a tápszer sokkal "hizlalóbb" (bocs hogy ilyen csúnyán írom), mint a gyümölcsök? Az esti fél 7-es evést szeretném kiváltani, csak nem tudom,hogy akkor főzit vagy gyümit adjak inkább neki. (tejpép 1 éves korig nem javasolt neki)

Előr is köszönöm a válaszokat, és azt, hogy elolvastátok ezt a hosszú regényemet... :-)))


2012. szept. 16. 16:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez az étrend, szerintem teljesen rendben van. Szerintem is elgondolkodhatsz a vacsi kiváltásán, de ne gyümölcsre, hanem főzelékre, esetleg maradék, vagy valami más amit mondjuk másnap adnál ebédre, így kicsit változatosabb. Nem eszik sokat, napi 5x, teljesen átlagos adagokat. A súlya és a magassága határozzák meg, ki hova sorolja a babát, hogy a tied husos, hát legyen más szemáébe az, fő, hogy egészséges legyen.

A tápszer hízlalóbb mint a gyümölcs, elméletileg, de tartalmaz cukrot, úgyhogy nem tudok rá válaszolni, de úgy gondolom a tápszertől jobban hízik, ha erre akartál kilyukadni.

Kenyérfalatkákat adj neki és lassan mehet majd a kenyér, ha amúgy is jól eszik, akkor ne adj még neki, én várnék picit, egy hónapot :)

Jól csinálod anyuka, sok egészséget a babádnak!

2012. szept. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nyilván attól husis, hogy mindent sűrítesz, még a főzeléket is. de ha bukós ebben nincs tapasztalatom) akkor nyilván kell. mondjuk az ebédnél picit soknak érzem a sűrítést.

így kell kinéznie egy napi menünek a nagykönyv szerint ennyi idősen:

reggeli tápszer

10órai gyümölcs

ebéd főzelék hússal

uzsonna tejpép/tápszer/tejtermék pl. joghurt, túrókrém

vacsora tápszer


a gyümölcs az cukor és víz, egy adag gyümölcsöt 1,5 óra alatt emészti meg a szervezete ezért 10óraira ajánlják, így az ebéd 1,5 óra múlva pont ideális. nálatok ezt hiányolom, lehet ha kapni kis gyümit délelőtt akkor nem kéne sűríteni az ebédet de mint írtam, ebben nincs tapasztalatom.

uzsonnára ajánlják a tejtermékeket, bevezetés előtt tejpépet, e jól eltelíti délután, így egy könnyebb vacsora (tápszer) elegendő éjszakára, ha meg már jöhetnek a tejtermékek akkor az uzsonna köztes étkezés lesz, bejön a vacsora ami általában 7körül van, és fürdés után lefekvéskor jöhet a tápszer.


kenyeret nyugodtan adhatsz neki, pici kenyérbél falatkákat, nem a fog számától függ, hisz a hátsó fogak még nagyon sokára bújnak ki, de az ínyükkel ügyesen tudnak rágcsálni, majd meglátod :)


remélem tudtam segíteni!

2012. szept. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem jól csinálod,bár nem vagyok tapasztalt én is első babás vagyok az én fiam szopizik.Ha ez vigasztal az én babám 4 hónaposan volt 8 kiló és akkor még csak anyatejes volt.
2012. szept. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosakat írtatok mindketten!!!!
2012. szept. 16. 21:36
 5/10 A kérdező kommentje:
21:32-nek is köszi! :-))))) Amúgy engem sem zavar, hogy husibb, mint az átlag, hisz' ha elindul akkor úgyis biztos lemozogja majd, csak a sok "kedves" beszólásból lett egy kicsit elegem. Egy tüneményes, mindig mosolygós babám van, és végülis úgyis ez számít! :-))
2012. szept. 16. 21:44
 6/10 anonim ***** válasza:

21:32-es vagyok.

Én a kezdetektől lecarom hogy ki mit mond.Nagy súllyal született babám azért is kaptam hideget-meleget,mintha én tehetnék róla,hogy ekkorára nőtt a pocakban(4kg).Engem azért is csesztetnek állandóan,hogy 8 óra vajúdás (ebből 4 óra tolók) után császár lett.Ne foglalkozz másokkalHa a babád kiegyensúlyozott ,vidám akkor jól csinálod :) Jó egészséget nektek!

2012. szept. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Na nehogymár tápszert írjon elő az ún. nagykönyv!! Mindjárt behidalok.
2012. szept. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%

Jézus de korlátolt vagy!

megbocsáss kedves, hogy egy tápszeres babának nem azt írom, hogy naponta hány ml anyatejet kéne kapnia...

de igazad van, úgy kellett volna írnom, hogy anyatej/tápszer, csak ha a gyengeelméjű szuperanyák idetévednek, ne tudjanak belekötni!

2012. szept. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha a babád jól érzi magát, biztos mindent jól csinálsz, és ez a lényeg!Az én fiam ma 9 hónapos, 78 cm és 9,5 kg.

Reggeli 6-kor 210 tápszer. 8-kor kenyér akármivel.délben ebéd, egy ideje csak a mi kajánkat hajlandó megenni. Ebéd után túrórudi. 4 körül gyümölcs. 7 körül megint kenyér ( májjal, szalámival, kapart szalonnával, sajttal...., meg persze paradicsommal.Lefekvés előtt tápszer.

Szóval az én fiam is eszik bőven, de le is mozogja. Mászik, felül, feláll, már kapaszkodva megy is.

Tehát a lényeg, hallgass a megérzéseidre.

2012. szept. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

7. vagyok.

Gyengeelméjű szuperanya :-):-):-)

Ez jó! Mondjuk nem veszem magamra, mert egyiknek sem érzem magam, ám a jó poénokért odavagyok:-)

2012. szept. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!