Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek az altatással, már...

Mit tegyek az altatással, már rettegek az estéktől, hogy oldjam meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

először is kérnék minden okoskodót,hogy kíméljen!nem találkoztam még tökéletes anyukával,sőt,de itt néha annyi van,hogy csak fogom a fejemet.

Szval a kérdésem az lenne,hogy van egy 17hónapos kisfiam akivel vele alszok-nem kezdem ecsetelgetni miért tettem így első perctől fogva,meg volt az okok rá,amit nem is bántam meg.de már rácsos ágy nélkül alszik ami jobb,mert amúgy borzalmas alvó ,de szeretnék már kijönni tőle,hogy tanuljon meg egyedül is aludni.Félre ne értsetek.elaltatom az még megyen is,kijövök ,nekem dolgoznom kellene itthon -erre az éjszaka lenne a legjobb idő,mert nyugiban lehetnék,erre ő éjfél tájt rázendít és nem hagy kijönni a szobából.Gyakorlatilag le kell vele aludni feküdni,mert ordítva jön ki utánam.

Próbáltuk már azt,hogy megnyugtatom de képes egy fél óra múlva is felnézni,hogy ott vagyok e és ha nem kezdjük előröl-szval szinte mindet kipróbáltunk már ,bezárni nem akarom egy sötét szobába-ilyenkor mondjuk sajnálom,hogy nincs már rácsos ágy,mert legalább kijönni nem tudott de egyszerűen ez nekem így nem jó.

Valahogy el kell érjem,hogy egyedül aludjon,mert nekem is kell a szabad idő.Mit tegyek.adjatok tippeket kérlek!

Nagyon köszi mindenkinek aki tud valami megoldást mondani:)


2009. dec. 3. 21:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%

háááát nem is tudom leirjam e gondolom a nyakamat veszi mindenki.

tegyél éjjeli fényt és hagyd bent a szobában. négy pokoli nap aztán aludni fog.

ez csak az én véleményem. bocsánat ha érzéketlennek tűnök de nem vagyok az.

2009. dec. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Lehet már ezt is próbáltátok, de nincs valami kedvenc játéka amivel tudna esetleg aludni. Ha ahoz hozzászokna lehet segítene. Mi még nem tartunk itt, még most 11 hónapos.
2009. dec. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Az éjjeli fény tényleg jó ötlet. Mondjuk egy sólámpa.
2009. dec. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel,más megoldás nincs.
2009. dec. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

"Mit tegyek az altatással"

Semmit! Hagyd a csudába! Dolgozz. Ha kijön, adj neki egy kis gyurmát vagy valamit!

Majd megunja. Még sose láttam másfél évest, aki huzamosan bírta volna az éjszakai műszakot :) Pláne a duplát!

Ha kijön, jöjjön! Majd alszotok nappal. Ő úgyis többet alszik , mint te. De egyébként hajnalban neked is aludni kell. Dolgozz éjfélig, vagy hívj segítséget a gyerekhez!

2009. dec. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%
Rossz alvó, mert egy felnőttel kell megosztania az ágyát. Ha lenne saját ágyikója, jól aludna. Ő ezt nem tudja, ezért ordít. Neked kell biztosítanod. Így is-úgy is ordít! Kisgyerek nincs sírás nélkül! Tedd azt, ami a helyes! Rakd a saját ágyába! Ülj mellette eleinte, d e te ne feküdj le! Soha. Ne aludj vele semmikor. Mesélj, vagy simogasd, ülve!
2009. dec. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
első vagyok. adhatsz neki egy "anyaillatú" polót hogy érezze az illatod, azt ölelhetné.
2009. dec. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az első válaszolónak, ez nem megy másként. Annyi különbséggel hogy nem zárnám rá a szobát, hanem minden alkalommal amikor kijön visszavinném, lefektetném, betakarnám és kijönnék a szobából. Közben nem beszélnék hozzá, max egy "jó éjt", vagy "aludj kicsim", ilyesmi. Mindezt kedvesen, finoman megfogva, semmi türelmetlenség, durvaság. Első éjjel 100x ki fog jönni és torka szakadtából ordít majd. második éjjel kevesebbszer és így tovább, egy-két hét alatt megoldódik. De kitartónak és következetesnek kell lenni, nem engedni, nem megsajnálni, bárhogy hullanak a krokodilkönnyek. Ha családi házban laktok csak nektek kényelmetlen pár napig, ki kell bírni. Ha társasházban laktok legfeljebb szólj a szomszédoknak hogy most ez van, a türelmüket kéred egy rövid ideig.

Én egy évesemnél csináltam ezt, bár ő még rácsos ágyban alszik, de mindig felállt, nem feküdt vissza és csak úgy volt hajlandó elaludni ha szorongatja a kezemet. De ahogy nagyobb lett már csak játszott, műsorozott, volt hogy egy órát is altattam. Ha nem engedelmeskedtem állt a kiságy végében, ordított, őrjöngött. Úgyhogy bevezettem hogy vártam pár percet, majd bementem hozzá és csendben visszafektettem. Ha megint felállt, elölről. Kb 1 hete magától alszik el, lekopogom :)

2009. dec. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

csak egy ötlet

Egy 17 hónapos pici már sok mindent megért. Én elmagyaráznám neki, hogy most maradjon az ágyban, azt is hogy miért, biztosítanám róla, hogy visszamegyek, azt próbálnám ki, hogy mikor kimész, akkor megmondod neki, hogy maradjon az ágyban, (ilyenkor kapna hozzá egy új alvós macit, vagy valamit amit ilyenkor magához szoríthat, amit csak akkor kap meg, ha ágyban marad - napközben eldugni valahova, ne tudja hol van, ne lássa honnan veszed elő, csak akkor működik, reggel pedig eltenni újra, elrejteni az alvás után) pár perc múlva visszamész egy puszit adni. Aztán akkor vissza is mész, és adsz egy puszit, akkor újra mondod, hogy ha ágyban marad, visszamész 10 perc múlva (mindig kicsit húzni az időt tovább és tovább) Első 1-2 nap lehet hogy így megy, pár napra rá, már elég lesz csak egyszer visszamenni, aztán már elalváskor kéri a macit, és már nem is fog felkelni.

2009. dec. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nos ez az amit kértem pár embertől,na mindegy.Amíg rácsos ágyban aludt borzalmas volt,volt ,hogy óránként 4-5ször is kelt,volt vagy 20szor felkelt -és ez első pillanattól így ment.ill ez elején császáros voltam nem tudtam ugrálni a fájdalmak miatt,aztán apa is horkol de borzalmasan.

A gyereknek saját ágya van-nem tudom ezt honnan vetted kedves hozzá szóló,hogy nincs neki,tök jó ki ágyikója van,azért lett szétszedve,mert így legalább 20-20.30tól alszik éjfélig egyhuzamban,délután meg egy két órát.De nekem olyan szakmám van amiben dolgoznom kell ,ha nem akarom azt a sok évet veszni hagyni amiért tanultam és küzdöttem és muszáj ezt csináljam ha meg akarunk élni és muszáj lenne dolgozzak hajnalig.Azt hagy döntsem már el kedves hozzászóló,hogy meddig vagyok fent és ne kelljen már éjfélkor lefeküdnöm ha nem akarok,ha nem gond:)Nem szeretné ha megfordulna a szokásokban ,tehát azért nem adnék gyurmát vagy ilyesmit a kezébe,mert éjjel aludjon rendesen legalább!Bár ő vevő lenn rá sztem.Lehet nem voltam elég kitartó a bekiségetésekkel,hogy szinte már hányt a sírástól és ekkor tényleg megsajnáltam,csak közben meg dühös vagyok magamra is ,mert haladnom kellene.nem minden nap kell nekem sem dolgozni hajnalig de ez esetben nem ez a lényeg,hanem az,hogy muszáj lenne megértenie,hogy aludjon egyedül...Nem tudom ez a lápás módszer tényleg jó dolog...sztem itt az a gond,hogy én egy kellék vagyok neki,hogy érezze,hogy mellette vagyok..Pólót ilyesmit nem merek oda rakni mellé,mert félek,hogy magára csavarja..sajnos ilyen típusú a borostyán láncot is kitépte a nyakából-nappal,szerencsére a zárnál engedett és nem a nyaka vágódott meg-éjjelre eszembe sem jutna rárakni..,szval az ilyeneket messze elkerülöm ezeket a veszély helyzeteket.szval nem tudom..,hogy pótoltassam magamat,vagy szoktassam le magamról,mert apát sem fogadja el éjjel...

2009. dec. 3. 22:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!