Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek az altatással, már...

Mit tegyek az altatással, már rettegek az estéktől, hogy oldjam meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

először is kérnék minden okoskodót,hogy kíméljen!nem találkoztam még tökéletes anyukával,sőt,de itt néha annyi van,hogy csak fogom a fejemet.

Szval a kérdésem az lenne,hogy van egy 17hónapos kisfiam akivel vele alszok-nem kezdem ecsetelgetni miért tettem így első perctől fogva,meg volt az okok rá,amit nem is bántam meg.de már rácsos ágy nélkül alszik ami jobb,mert amúgy borzalmas alvó ,de szeretnék már kijönni tőle,hogy tanuljon meg egyedül is aludni.Félre ne értsetek.elaltatom az még megyen is,kijövök ,nekem dolgoznom kellene itthon -erre az éjszaka lenne a legjobb idő,mert nyugiban lehetnék,erre ő éjfél tájt rázendít és nem hagy kijönni a szobából.Gyakorlatilag le kell vele aludni feküdni,mert ordítva jön ki utánam.

Próbáltuk már azt,hogy megnyugtatom de képes egy fél óra múlva is felnézni,hogy ott vagyok e és ha nem kezdjük előröl-szval szinte mindet kipróbáltunk már ,bezárni nem akarom egy sötét szobába-ilyenkor mondjuk sajnálom,hogy nincs már rácsos ágy,mert legalább kijönni nem tudott de egyszerűen ez nekem így nem jó.

Valahogy el kell érjem,hogy egyedül aludjon,mert nekem is kell a szabad idő.Mit tegyek.adjatok tippeket kérlek!

Nagyon köszi mindenkinek aki tud valami megoldást mondani:)


2009. dec. 3. 21:57
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Hát a mi esetünkben -igaz még nem próbáltam alvós macit ,mert tökre nem érdekli a plüss dolog.Vankét rongyija mai olyan szép ,de eltettem mert csak dobáltuk,meg sem fogja,egyáltalán nemmutat kötődést irányta..szval amikor mondomneki,hogy maradjon ott,ottmarad igaz ordítva,megkérem feküdjön le,lefekszik állok az ajtóban percekig és ő nem azzal foglalkozik,hogy aludjon ,hanem,hogy fel fel néz,hogy ott vagyok e...nem érdekli,hogy azt mondom jövök rögtön.Visítva jön utánam ki..szval ez a gond,hogy meg sem hallja amit kérek,minta cserben hagynám úgy fé és kapaszkodik belém,pedig sosem hagytam még ott,sem zártam rá az ajtót vagy ilyesmi-lehet ez a baj,hogy mindig felkapkodtam:(
2009. dec. 3. 22:58
 12/20 anonim ***** válasza:
22.12-es vagyok, ez nálunk is így van hogy apát nem fogadja el az esti alváskor, még apa kezét is leverte a kiságyról amikor vigasztalni akarta, pedig nem kis darab a férjem. Próbáltam magam helyettesíteni én is pólóval, meg hogy először pelusba csavartam a kezem hogy így megszokja a rongyit és később majd azzal alszik el, de nem vált be. A pólót kihajította a kiságyból, a kezemről lerángatta a pelust és eldobta és még idegesebb lett. A plüssöket nagy ívben likvidálja az ágyból alvás előtt még most is, ez valahogy rituálé nála... És a szobáján (szobánkon) nincs ajtó, így a fény is beszűrődik, nincs sötétben. Végül nem maradt más választásom mint a visszafektetős módszer. Ő is csinálta az öklendezést, önkívületet, ilyenkor felvettem kicsit, de amint megnyugodott letettem megint. Persze érdemes mást is kipróbálni előbb, azután majd eldől mi válik be.
2009. dec. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Háát értem,nem vagyok akkor előrébb ,próbálgatnom kell..:(
2009. dec. 3. 23:19
 14/20 anonim ***** válasza:
Nem tudsz esetleg az ajtaja elé húzni egy asztalt, széket és lámpát, és ott dolgoznál? Ő meg a szobában kellene akkor hogy maradjon, még ha első napokon egy egy órát mászkálna az öled és az ágy között is... Ha látna, hallana, tudná hogy ott vagy karnyújtásnyira, lehet működne. Csak egy ötlet.
2009. dec. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Nem sajnos,mert nem olyan munkám van ami mellet nyugodtan tudna pihenni:(
2009. dec. 4. 10:08
 16/20 anonim ***** válasza:
34%

Latom nem birod a kritikat es felsz szembesulni azzal, hogy ezt eleg csunyan elrontottad. Ebben az esetben csak a drasztikusabb dolgok fognak hatni, hogy egy par napig alomba sirja magat es megszokja. Sajnalom szegenyt, teged nem, ne haragudj.

Nem szereti a zenelo jatekokat? Amit az agya fole lehetne tenni es sokaig zenel?

2009. dec. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
az előző válaszolóval egyetértek. ugy látszik számtalan megoldás közül egy se jó. nemtudod vagy nem AKAROD megoldani ezt a helyzetet?
2009. dec. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Hát mi lenne az a munka?


Legjobb lenne segítséget fogadnod, s vigyázna agyerekre , míg dolgozol. Az ágyadból szedd ki, nem jó lesz így. Több napos ordítás nélkül nem fog menni!


Kérj kicsit többet a munkádért, s abból kifizetsz egy nagylányt, aki délután vigyáz rá, s te dolgozhatsz. Éjjel meg mindenki alszik.

2009. dec. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ha dolgozni akarsz, egy hetet erre rá kell szánnod, s utána fogsz. De valamikor te is alszol.
2009. dec. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Huuuha a kíváncsiság ,nagy úr..mi lenne az a munka..sztem ez tényleg rám tartozik,maradjunk annyiban,hogy kell és kész.

Én tudom,hogy ezt máshogy csináltam de,ezzel kezdtem a kérdés beírást,hogy nem szeretnék okoskodókat,akik azzal kezdik,hogy ezt te így meg úgy elrontottad,megvolt az oka ami miatt így csináltam-ezt is írtam,hogy nem fogom elemezni.Nem arra vagyok kíváncsi,hogy mennyire rontottam el vagy sem.

A kiságyból nem kell kiszedni,mivel nincs már,ha elolvastad a beírásokat leírtam,hogy le van szedve a rács már...tehát elég nehéz siratni úgy,mert már kijön..na mindegy...megoldom valahogy..zenélő cucc már kb 6hós korától nincsen ,mert lerántja,most 17hósan meg folyamatosan kinyírja őket,nem gazdaságos,így el vannak rakva már ezek-sztem csak jobban felkelti a gyereket éjjnek idején...

2009. dec. 5. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!