Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A lányom képtelen 40 percnél...

A lányom képtelen 40 percnél többet aludni egyhuzamban! Hogyan segítsem?

Figyelt kérdés
A kislányom 10 hónapos múlt. Általában délelőtt fél 11-kor és délután 3-kor alszik, max. fél-3/4 órát. Fél óra után megébred, visszaaltatom jó esetben alszik még pár percet. Van amikor úgy látszik tökéletesen elég neki, de van amikor nem. Tanácstalan vagyok, a környezetemben akiket kérdeztem ugyanilyen korú babákkal mindenkinek megalussza a min. másfél órát. Hogyan tudnám segíteni, hogy kicsit többet aludjon?
2014. jan. 23. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:

A fiam is ilyen keveset aludt,vagy néha ennyit sem,volt olyan,hogy csak 20 percet.1 éves kora körül változott,azóta alszik 1x 1-1,5 órát.(19 hónapos)


Nehéz volt megszokni,mert a lányom egy hétalvó volt.

2014. jan. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nyugi,nincs ezzel baj.Vannak ilyen babák.

Az enyém is ilyen. 30 perc-45 perc a max. amit alszik.

1 éves múlt,most se jobb alvó,bár van amikor 1 órát alszik,de az nagyon nagyon ritka.Elég nekik ennyi,hidd el.

Nem kell neki segíteni,ha többre lesz igénye,majd többet alszik.

2014. jan. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát nálunk ugyanígy alszik (még az időpontok is stimmelnek), úgyhogy én már régóta sétáltatva altatom. A babakocsiban a friss levegőn simán alszik egy órát. Ha nem megyünk ki, akkor ritkán szunyál ennyit.

Ha délelőtt hozza a minimumot, nem gáz ha délután rövidet alszik (ugyanez fordítva).

2014. jan. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
7hós kora óta napi 1 alvása van és az is ritka ha 2óra általában 1-1,5órát alszik ebéd után. most 9hós.
2014. jan. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Azért valamennyire megnyugtató, hogy nem vagyunk egyedül ezzel.
2014. jan. 23. 20:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Fiam kéthónapos kora óta kb. hétszer aludt többet egyhuzamban, most lesz hét hónapos. Már csak napi kétszer 40 percet alszik. Vannak ilyen babák... Néha nem elég neki, na, akkor én sem tudom, mit csináljak. Ha nem tudom visszaaltatni, felpörgetem valami jó játékkal, egyszer csak elfárad...
2014. jan. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

éjszaka hogy alszik?

három lehetőség van

1. ő ilyen, ilyen a bioritumusa. Ha napközben nem nyügős a fáradságtól, akkor ennyi az igénye (kevésnek tartom amúgy)

2. visszaaltatod, de ezt napokig csinálod, mert csak útána hoz eredményt. Szép lassan ki fog tolódni (ezt csináltam én)

3. ha berögzött szokás, akkor mindig picit "megébreszted" 10 perccel felébrédes előtt, de csak annyira, hogy picit kizökkenjen, tehát nem ébreszted fel és akkor tovább alszik. Ezt nehéz kivitelezni, nekem nem sikerült, mondjuk én csak egyszer próbálkoztam, mert utána már nem volt rá szükség)

2014. jan. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Éjszaka ált. fél 9-től, 7-ig alszik egy ébredéssel, persze közben szokott nyöszörögni is. Egyébként túlnyomórészt nem nyűgös, tehát gondolom elég lehet neki. De mégis ott motoszkál bennem a kérdés és az aggodalom, hogy tényleg elég-e egy ekkora gyereknek ennyi alvás, de kicsit megnyugvás is hogy más baba is csinál ilyet.
2014. jan. 24. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!