Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha én nem élek "egy...

Baj, ha én nem élek "egy csodában"?

Figyelt kérdés
Barátnőm szerint az első baba és a hozzá fűződő anyai érzések maguk a csoda. Hát, kemény kimondani, de én nem érzem ezt. Akartuk a babát, egy évet vártunk rá, kezelésem is volt, hosszú történet. Nehéz szülésem volt, és teljesen kipurcanva vágtam bele az "anyaság örömeibe". Vártam, mikor jön a delírium, az a csodás dolog, a nagy szerelem, amiről a babás könyvek szólnak, hogy majd ülök és csodálom a szempilláját, és szerelmes leszek. Csodaszép baba, vigyázok rá, óvom, ellátom, beszélek hozzá, szoptatom, minden rendben elvileg, mégsem érzem, amit vártam. Velem van a baj?? Nem leszek így jó anya?? Miért nem vagyok oda és vissza?? Már 9 hetes, ez már nem fog megváltozni?
2014. jan. 24. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:

De, fog még változni.

Minden korszak más, lehet, hogy te akkor leszel "szerelmes", mikor más szenved. Ha majd egyre ügyesebb lesz, változni fog a kapcsolatotok.

2014. jan. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Változni fog. Valószínű akkor amikor már "értelmet" is látsz a kis szemeiben. Értem én: látod, hogy konkrétan neked nevet, téged ölel át, hozzád szalad, kitűz célokat h megcsinálja. Nálam is ekkor jött a nagy szerelem. Mindenki más szenvedett az anyaság nehézségeitől én boldog voltam és szerelmes bele:) De ehhez kellett vagy fél év.
2014. jan. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én ugyanígy voltam az elején. most 4,5 éves, azt kell mondjam, most jött igazán a szerelem időszaka. "Anya te vagy a kincsem" ennyitől elolvadok. Pedig amíg pici volt sajnos én is vártam, de nem voltak szerelmes érzéseim... :(
2014. jan. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

jaa,ha még csak 9 hetes akkor megértelek! én ugyanezt éreztem-de nem mertem kimondani. teljesen ki voltam merülve: hasfájós,nyűgös baba volt.

kb:fél éves volt amikor már élveztem az anyaságot.

2014. jan. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nos nem vagyok szerelmes a fiamba,nem hinném,hogy ez baj,szeretem,gondoskodom róla,foglalkozom vele,ha sokat nem látom hiányzik,de nem bőgök vagy akármi,nem is aggódom túl a dolgokat,lassan 3 éves,nem jártam sosem rózsaszín felhőkben.Szerintem ne aggódj teljesen normális érzéseid vannak.
2014. jan. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez az én kérdésem volt korábban,hátha te is találsz megnyugtató válaszokat:-)


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Nyugi,ez még változni fog,még olyan kicsi!Nekem már 10hónapos és nincsenek arra szavak,amit érzek iránta,de az első 6hétben nem gondoltam volna,hogy eljön ez a pillanat.


Ja,és tuti jó anya vagy,különben nem bántana/foglalkoztatna ez a dolog

2014. jan. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A delírium engem sem ért el soha :)

Az első 3 hónapot szerintem a túlélési ösztön miatt éltem túl, alig emlékszem belőle valamire, mint egy gép tettem a dolgom. A következő 3 hónap 1 fokkal jobb volt, és 6 hónap körül kezdett el valami változni. Nincs veled semmi baj. Magadra és a babára és a férjedre koncentrálj. Ne vagyunk egyformák, de a babádnak te vagy a legjobb anya!

2014. jan. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Orulok", hogy masnal is ez van ;) Mikor kerdeztek, hogy na es akkor mondjam el mit erzek. "Ugye milyen jo anyanak lenni"? Haaat. En meg kamuzta, hogy mit is erzek. Azt tudtam, hogy mas miket mondd, igy konnyu volt ;) Nem voltam depis...melyen legalabbis nem. A lanyom nem volt hasfajos, ejjel aludt mar kb. 2 honapos koratol. Nappal az kemenyebb volt. Na de van akinek ejjel nappal kemeny, es megis korbe lengi a rozsaszin kod! Vagy csak mondja? Passz. Nekem az elso 8 honap volt nehez. A fentiek mellett is! Aztan mikor VEGRE elkezdett csinalni valamit, nevetett csak, es nem egesz nap olben kellett tartani, vagy ulni mellette, mert a kuszas-maszas meg nem ment, hasalni sem akart, de azert unta magat, na akkor valtozott valami. Es szerelem mikor lett? Talan most. De mivel lany, inkabb az apja szerelmes ;)

1 eves a lanyunk, es olyan cuki, amikor megolel, jon es bujik. Es minden nap ertelmesebb :)) Ahogy mar mas is leirta.


Amiket leirtal az nem jelenti azt, hogy nem vagy/leszel jo anya. De azt tartsd szem elott, hogy az elso 1 ev nagyon nehez. Szerintem utana fogod te is meglatni a csodat.

2014. jan. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!