Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ételeket eszik 11...

Milyen ételeket eszik 11 hónapos kisgyereketek?

Figyelt kérdés
Reggeli, ebéd és vacsi is érdekelne. A kisfiam nagyon keveset eszik és szeretnék neki finomakat főzni hogy egy picit javuljon az étvágya, de mindenütt csak a pár zöldségből és gyümölcsből álló pépeket találok vagy olyan hozzávalókat amiket mindenütt írnak hogy még nem is lehet nekik adni.
2009. dec. 4. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:
szia.én is épp nem rég kérdeztem,hogy mit ehet a mi főztünkből.Próbáld a saját ételetekből etetni.én ma paradicsomlevest adtam neki,és vegyes főzeléket sajttal.11 hós babám nagyon szereti a tésztát.sonkával sajttal.reggelire,vajaskenyeret kap,sonkával,vagy sajt darabbal,szoktam neki adni virslit,körözöttes kenyeret,amit külön neki csinálok,kevés sóval,pirospaprikával,petrezselyemmel,pici hagymával,vajjal összekeverem és ezt kenem a kenyérre.csináltam már neki meleg szendvicset is,kenyérre rá teszem a vékony szalámit,rá a sajtot és be egy picit a mikróba vagy a grillsütőbe,hirtelen lehűtöm,aztán kis kockákra felvágom,imádja,tömi magába.Aztán eszik tejpépet,gyümölcsrizst is.
2009. dec. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is nagyon válogatós, ráadásul ami ízlik neki,abból is keveset eszik,de ezt is csak azóta,amióta már mindenből kap(tojáson és tejen kívül),amit magunknak főzök.Előtte még ennyit sem evett.Szoktam neki adni ebédre bolognai tésztát kis sajttal, sóskát, csirke -, disznó-, pulyka husit ill. halat sülve, levest zöldséggel.Ő nagyon nem szereti a krumplit,úgyhogy nem egyszerű kitalálni, mit enne szívesen.Reggelire általában vajas kiflit eszik, azt nagyon szereti ill. édesfehér joghurtot, krémtúrót.HÁt nsagyjából ennyit eszik meg.Vacsorára még csak tápszert kap.
2009. dec. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mekkorák ezek a mennyiségek? A kisfiam nagyon imád szopizni már arra is gondoltam hogy lehet hogy arra spórol.Én úgy tudtam nem lehet tejterméket adni 2 éves korig, de a vajas kenyeret már én is próbáltam. Néha eszik 8-10 babafalatot, de néha csak 2-3-mat.Délben a 100 gr kb. az átlag du.-estefelé tejpép (hipóállérgén)kb 150 ml. És mindegyik után szopi+ hajnalban és este is szopi.
2009. dec. 4. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!