Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Második ill. többedik babánál...

Második ill. többedik babánál használtatok mérleget etetés előtt, után?

Figyelt kérdés
Emlékszem nagyon stresszelt,hogy minden szopi előtt és után méricskéltem egy nap többször és mindig szorongtam,hogy eleget evett-e,kell-e pótlás stb. Nemsokára jön a tesó és szeretnék bátrabb lenni,hogy ne készüljek ki.
2014. jan. 26. 00:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd a mérleget a francba! Figyeld a babád, ha jól fejlődik és kiegyensúlyozott, semmi baj.

Minden gyereknek mások az igényei, az állandó méricskélés csak kikészít, ahogy te is írtad.

Ne stresszelj rá az etetésre, nem lesz semmi gond!

2014. jan. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mivel az elsőnél én is szétstresszeltem magam ezen, a másodiknál már nem is szereztünk be mérleget. Igen ám, de ő meg olyan baba volt, aki 10 perc alatt kiszopta az adagját, én pedig nem voltam képes elhinni, hogy komolyan jól tud lakni ennyi idő alatt, úgyhogy újra folyton izgultam.

Azt javaslom neked, amit nekem is tanácsoltak akkor többen, hogy szerezz csak be mérleget, és egy-két naponta este mérd le a babát. Így látni fogod, rendesen gyarapszik-e, ugyanakkor megkíméled magad az állandó izgulástól. Ha lesz harmadik, biztos, hogy én így fogom csinálni.

2014. jan. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Jégtánc ***** válasza:
Én pont a harmadik gyermeknél kergültem meg.Fiaimnál sosem volt mêrleg,nem is izgultam.Lányomnál kaptunk kölcsön egy mérleget,na kikészültem 1-2 hét alatt:)))) Eltettem végül és havonta mértem csak:) Soha többet mérleget:))
2014. jan. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az első gyereknek eleinte minden evését mértem, 5 hónapig béreltünk mérleget. A másodiknak egy-egy evését lemértem az elején, 3 hónapig béreltük a mérleget, az utolsó hónapban már nem igazán mértem. A harmadik gyereknél nem béreltünk. (Az első két gyereknél végig elég volt a tejem, egyáltalán nem volt szükség tápszeres pótlásra, biztos ezért is voltam már bátrabb).
2014. jan. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez olyan sok mindentől függ...

Az első gyerek nem szopott, vagyis csak kevest, nem fogadott el pótlást, nem hízott. De boldog volt, az orvos is vizsgálgatta, mitől ilyen.

tiszta rémálom volt...

Most 5 éves, most is vékony, nem túl jó evő.


Féltem is a második gyerektől ...

Ő egy mániákus szopó volt, sokat is evett, sokszor, már nem adtam neki, mert féltem, hogy kidurran.. :D

Eszembe sem jutott méregetni. Egy héten egyszer mértem, mindig is jól hízott, jól evett.

most 2,5 éves, és egy zabagép. :)

Most is van, hogy mondom, elég volt szerintem. :)


Szóval ez persze rutin, de legfőképpen gyerek függő. Na meg önbizalom. :)

2014. jan. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van mérlegünk, de az első gyereket sem méricskélem. Azt hiszem, ez nagyrészt a gyerekorvosnak és a védőnőnek köszönhető. Mindketten azt mondták, bízzak meg a babában, ha van elég pisis pelenka, eszik eleget.
2014. jan. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az elsőnél sem használtunk, a másodiknál sem fogunk. Anyatejes baba volt, szépen fejlődött. A védőnő is mondta, hogy felesleges mérni. Csak a koraszülött, pici, lassan fejlődő babákhoz ajánlotta.
2014. jan. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!