Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hós lányom újabban veri a...

13 hós lányom újabban veri a tenyerével vagy az öklével a saját fejét, ez normális?

Figyelt kérdés
Aggódom miért csinálja ezt? Ugye nincs semmi baja??:( Néha minden ok nélkül csapkodja a fejét de ha mérges akkor is mindig.
2014. jan. 26. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
32%

Ugyan, nekem a lányom tegnap az itatópoharával verdeste a saját fejét :)))

Tapasztal, ez teljesen normális.

Az enyémet is elkezdte ütögetni de leállítottam, eztán kezdte az övét, én meg nevetve mondtam neki, hogy az a te saját fejed, azt csinálsz vele amit akarsz :DDD

2014. jan. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ő is vereget minket is :( olyan gáz. De nem tudom bevenni valahogy h saját fejét üti szegény.
2014. jan. 26. 13:06
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Hetek óta nem léptem be ide, de most megtettem, mert nálunk is pont ez a probléma.

14 és fél hós a kislányunk, és Ő akkor szokta ütni a fejét, ha rászólunk valamiért.

ELSŐ! Szerintem egyáltalán nem vicces, amit írtál, és nem kell félvállról venni az ilyen dolgokat. Elég haj, ha te tanácsolod a gyerekednek, hogy verje a saját fejét. Szegény gyerek, sajnálom!

Annyit sikerült meg tudnom ezzel a jelenséggel kapcsolatban, hogy a hisztinek az egyik formája ez a fajta viselkedés. Lehet figyelemfelkeltés is. Annyit tehetünk, hogyha kell százszor elmagyarázzuk neki, hogy miért nem szabad ütni a fejét, megsimizni, és elterelni olyankor a figyelmét. Nálunk egyenlőre süket fülekre találnak ezek a dolgok, de igyekszem elhinni, hogy egyszer ez is elmúlik. (igaz, jön majd helyette valami más. :( )

2014. jan. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2.válaszoló igazad van ! Én is ezt szoktam neki h ezerszer elmagyarázom és h simizni kell..És várom h leszokjon róla.Szerintem sem vicces egyáltalán :(
2014. jan. 26. 13:29
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is csinálta egy-két hétig, de aztán elhagyta. Aggódtam miatta én is (első válaszoló, nem is éretelek?!?!?!?!), de abbahagyta.
2014. jan. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5-ös, ha nem értesz, akkor nagyon javaslok neked pár szakkönyvet a gyermekek fejlődéséről.

Igazán nem is lett volna szabad szülnöd ilyen tudatlanul, de még most sem késő.

Köszi a lepontozást az ostoba tudatlanságod miatt.

Nem kell minden mögött autizmust, vagy más rendellenességet sejteni, hanem utána kell olvasni a dolgoknak és rájöttök, hogy mindez normális.

2014. jan. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A férjem gyermekgyógyász, én pedagógus vagyok. Mi úgy tudjuk, hogy elsőként a rosszat kell kizárni, aztán a jónak örülni. Nem vittük kivizsgálásokra, nem néztünk az agyába, de engedd már meg, hogy ne örüljek neki feltétlenül, hogy ilyet csinál...
2014. jan. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pontozni pedig nem szoktam.
2014. jan. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ezt találtam!

[link]


Asszem most kipróbálom hogy nem szólok rá hátha leszokik megunja ha nem tiltom neki. Éjjel is ütötte a fejét mikor felkelt :( nekem rémisztő de ha az okosok azt mondják nincs baj akkor hátha..

2014. jan. 28. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!